مشکل عدم مکش جاروبرقی چیست؟

مشکل عدم مکش جاروبرقی

مشکل عدم مکش جاروبرقی از رایج ترین مواردی می باشد که اغلب افراد به دنبال برطرف کردن آن هستند. به مرور زمان و با گذشت عمر این دستگاه، کاهش مکش جاروبرقی کاملا طبیعی میباشد و در بیشتر مواقع با در نظر گرفتن چند نکته می توان این مشکل را حل کرد. در ادامه تیم کالا تعمیر مهم ترین دلایل که باعث بروز مشکل عدم مکش جاروبرقی می شوند را معرفی می کند. علاوه براین راه حل هایی را برای افزایش قدرت مکش جاروبرقی نیز ارائه می دهد.

بهترین اقدامات در برابر مشکل عدم مکش جاروبرقی چیست؟

برخلاف سایر خرابی و عیب های موجود در لوازم خانگی، برای بالا بردن و افزایش قدرت مکش جاروبرقی نیاز به انجام کارهای تخصصی نیست و می توان براحتی و در منزل آنها را حل کرد. به عبارت دیگر، مشکل عدم مکش جاروبرقی در اغلب مواقع دلیل بر تعویض دستگاه نیست و با چند نکته که در ادامه ارائه میشود می توان این عیب را بر طرف نمود. البته با بروز مشکلات جدی تر بهتر است از افراد حرفه ای در تعمیر جاروبرقی مشاوره و راهنمایی خواست.

کاهش مکش جاروبرقیرایج ترین دلایل در کاهش مکش جاروبرقی

مسدود شدن لوله خرطومی

به مرور و با استفاده زیاد از جاروبرقی ممکن است پرز فرش و مو و تکه های کوچک آشغال مجرای لوله خرطومی را مسدود کنند و در نتیجه عبور هوا از آن با مشکل روبرو شود. در صورت مواجه شدن با این مشکل باید لوله خرطومی را جدا کنید و گرفتگی های داخلی آن را باز کنید. با انجام دادن این کار تا حد زیادی قدرت مکش جاروبرقی افزایش پیدا می کند.

گرفتگی در سر جاروبرقی

از دیگر قطعاتی که می تواند در کاهش مکش جاروبرقی نقش داشته باشد، سر دستگاه می باشد. با توجه به وجود قوس و انحنا در قسمت سر جاروبرقی در نتیجه ممکن است پرز و مو به مرور در آن تجمع کنند و مانع از مکش صحیح دستگاه شود. برای بر طرف شدن مشکل عدم مکش جاروبرقی بهتر است سر دستگاه را از لوله خرطومی جدا و داخل آن را کاملا تمیز کنید.

مشکل عدم مکش جاروبرقی بخاطر نفوذ هوا

سیستم داخلی جاروبرقی به گونه ای طراحی شده است که از نفوذ هوا به داخل آن جلوگیری میشود و عدم نفوذ هوا باعث افزایش قدرت مکش می گردد. خرابی در بخش های مختلف دستگاه و یا ایجاد ترک و شکستگی در آن باعث میشود تا هوا براحتی به داخل دستگاه نفوذ کند. محل اتصال لوله خرطومی را کاملا بررسی کنید تا مشکل خاصی نداشته باشد و یا ترک و پارگی در لوله بوجود نیامده باشد.

افزایش قدرت مکش جاروبرقیوجود مشکل در کیسه جاروبرقی

یکی از مهم ترین بخش هایی که باعث کاهش قدرت مکش جاروبرقی میشود، کیسه آن می باشد. با توجه به مدل جاروبرقی کیسه های مختلفی برای آنها طراحی و عرضه می شوند و باید در انتخاب آنها دقت داشت. عدم انتخاب کیسه مناسب برای جاروبرقی باعث میشود تا کیسه بدرستی در محل خود قرار نگیرد و در نتیجه هوا به داخل دستگاه نفوذ کند. با اینکار مشکل عدم مکش جاروبرقی بروز می کند.

از دیگر راه هایی که می تواند در افزایش قدرت مکش جاروبرقی کمک بزرگی باشد، خالی کردن کیسه آن است. به مرور میزان زباله و گرد و غبار موجود در کیسه جاروبرقی افزایش پیدا می کند و باعث میشود تا دستگاه قدرت مکش خود را از دست بدهد. تعویض یا خالی کردن کیسه جاروبرقی از مهم ترین کارهایی می باشد که به طور مرتب باید انجام شود.

کاهش مکش جاروبرقی بخاطر گرفتگی فیلتر

از دیگر کارهایی که باید با بالا رفتن عمر جاروبرقی انجام داد، تمیز کردن و تعویض فیلتر آن می باشد. وجود پرز و گرد و غبار باعث میشود تا مسیر عبور هوا در فیلتر مسدود شود و در نتیجه مکش دستگاه مانند روزهای اول نباشد. یکی از کارهایی که می توان برای افزایش قدرت مکش جاروبرقی انجام داد، تمیز کردن و یا شستشوی فیلتر می باشد. البته دقت داشته باشید که فیلتر قابل شستشو باشد. در برخی از مواقع نیز باید فیلتر را کاملا تعویض کنید.

بالا بردن قدرت مکش جارو برقی با تست تنظیمات دستگاه

با توجه به برند و مدل جاروبرقی ممکن است تنظیمات و قابلیت های خاصی در آن در نظر گرفته شده باشد. در اغلب جاروبرقی های نسل جدید می توان قدرت مکش دستگاه را با توجه به سطح مورد نظر تنظیم کنید. عدم توجه به این مساله باعث میشود تا جاروبرقی از قدرت مکش خوبی برخوردار نباشد. در صورت آشنا نبودن با نحوه تغییر تنظیمات جاروبرقی بهتر است دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید.

در صورت بررسی موارد فوق و مشخص نشدن علت اصلی در مشکل عدم مکش جاروبرقی بهترین کار استفاده از تخصص و مهارت افراد حرفه ای در حوزه تعمیر جاروبرقی و سایر لوازم خانگی می باشد. کالا تعمیر از جمله نمایندگی های مجاز تعمیر انواع جاروبرقی و لوازم خانگی با برندهای مختلف می باشد که تخصص و تجربه از اصلی ترین ویژگی های افراد این گروه است. همچنین می توانید برای تعمیر یخچال فریزر، تعمیر تلویزیون، تعمیر کولر گازی و سایر لوازم خانگی از خدمات این تیم استفاده نمایید. خدمات تیم کالا تعمیر در تمام مناطق تهران و حومه در دسترس بوده و می توانید درخواست های خود را به صورت آنلاین و یا با برقراری تماس تلفنی از طریق راه های ارتباطی پایین صفحه ثبت کنید.

آموزش تعمیر جاروبرقیآموزش تعمیر لوازم خانگی

افزایش توان مکش جاروبرقیبالا بردن قدرت مکش جاروبرقیرفع علت کند شدن مکش جاروبرقیرفع مشکل عدم مکش جاروبرقیعیب یابی جاروبرقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02154837