چند علت داغ شدن جاروبرقی و راهکارهای برطرف کردن آن

علت داغ شدن جاروبرقی

علت داغ شدن جاروبرقی را در خرابی قطعات مختلفی از این دستگاه می توان جستجو کرد و شناسایی آنها به شدت بر عملکرد دستگاه تاثیرگذار است. عدم توجه به داغ شدن زیاد جاروبرقی باعث میشود به مرور عمر دستگاه کاهش پیدا کرد و حتی منجر به سوختن موتور آن می گردد. تیم کالا تعمیر در ادامه دلایل داغ شدن موتور جاروبرقی را بررسی و راهکارهای برطرف کردن هر یک را معرفی خواهد کرد.

تاثیر داغ شدن موتور جاروبرقی بر عملکرد آن چیست؟

شناسایی علت داغ شدن جارو برقی از چند نظر دارای اهمیت می باشد که مهم ترین آنها کاهش عملکرد دستگاه می باشد. به مرور و در صورت عدم توجه به این مشکل ممکن است موتور جاروبرقی بخاطر تحمل بار زیاد دچار سوختگی گردد. همچنین باعث میشود قدرت مکش دستگاه نیز به مرور کاهش پیدا کند و جارو برقی کارایی روزهای ابتدایی را نداشته باشد.

در نتیجه، لازم است دلایل داغ شدن زیاد جاروبرقی را بدانید و با روبرو شدن با این مشکل از افراد حرفه ای در تعمیر جاروبرقی مشاوره و راهنمایی بگیرید. در نظر داشته باشید که در بسیاری از مواقع خرابی در موتور و مدار دستگاه علت داغ شدن جاروبرقی می باشد و در نتیجه از تعمیر کردن آن بدون داشتن تخصص و مهارت خودداری کنید. در غیر این صورت نه تنها مشکل برطرف نخواهد شد، بلکه با سوختن موتور آن ضرر مالی زیادی را متحمل خواهید شد.

دلایل داغ شدن زیاد موتور جاروبرقیمهم ترین علت داغ شدن جاروبرقی

موتور نیم سوز؛ رایج ترین علت داغ شدن جاروبرقی

در اغلب مواقع نیم سوز شدن موتور جاروبرقی باعث میشود تا بعد از چند دقیقه استفاده از آن، جارو به شدت داغ شود. بررسی علت خرابی موتور و نیم سوز شدن آن کاملا تخصصی بوده و باید بتوانید سیم پیچی و اتصالات آن را بررسی و مشکلاتش را برطرف نمایید. این مشکل باید جدی گرفته شود چون با نیم سوز شدن موتور در نهایت دستگاه جریان زیادی را مصرف می کند و به همین خاطر موتور به شدت داغ میشود.

خرابی ترموستات جاروبرقی

یکی از اصلی ترین عواملی که باعث داغ شدن زیاد موتور جاروبرقی می شود، خرابی ترموستات می باشد. وظیفه ترموستات این است که با بالا رفتن دمای موتور به دستگاه فرمان خاموش شدن بدهد. اگر ترموستات نتواند این فرمان را به دستگاه بدهد، در نهایت باعث میشود تا موتور به کار خود ادامه دهد و دمای آن تا حد زیادی افزایش پیدا می کند.

اگر با داغ شدن زیاد موتور جاروبرقی مواجه شدید، بهتر است ترموستات را بررسی کنید. خرابی و عیب های موجود در ترموستات را برطرف و در صورت نیاز آن را با قطعه جدید و سالم جایگزین نمایید.

عیب یابی فن جاروبرقی

سیستم جاروبرقی به گونه ای طراحی شده است که فن هوای داخل دستگاه را به بیرون منتقل می کند و با این کار مکش دستگاه را افزایش می دهد. اگر فن دچار عیب شود و نتواند وظیفه خود را بدرستی انجام دهد، در نهایت باعث افزایش دما در موتور می گردد. با لمس بدنه جاروبرقی اگر متوجه شدید که دمای آن بیشتر از حد معمول می باشد، بهتر است فن را به طور کامل بررسی و چک کنید. قطع شدن اتصالات از رایج ترین دلایل در کار نکردن صحیح فن می باشد که باید بر طرف گردد.

علت داغ شدن زیاد موتور جاروبرقیبررسی مکش جاروبرقی

عدم مکش می تواند علت داغ شدن جاروبرقی باشد و گزینه های مختلفی در بروز این مشکل نقش دارند. پر بودن کیسه جاروبرقی، کثیف شدن فیلتر، مسدود شدن مسیر جریان هوا و عبور آشغال در لوله های جاروبرقی از جمله مواردی هستند که مکش را تا حد زیادی کاهش می دهند. با کاهش مکش جاروبرقی فشار زیادی به موتور وارد میشود و در نهایت باعث داغ شدن آن می گردد.

لوله خرطومی، سرِ جاروبرقی و فیلتر را به طور کامل بررسی و آنها را کاملا تمیز کنید و کیسه جاروبرقی را تعویض یا خالی کنید. البته دقت داشته باشید که استفاده از کیسه های غیر استاندارد و قرار گرفتن اشتباه آنها در محل مناسب نیز می تواند در کاهش مکش دستگاه و داغ شدن زیاد موتور جاروبرقی نقش داشته باشد.

تحمل فشار زیاد موتور

از دیگر دلایل داغ شدن جاروبرقی، وارد شدن فشار زیاد به موتور آن می باشد که در نهایت داغ شدن دستگاه و کاهش طول عمر آن را به همراه خواهد داشت. گزینه های مختلفی در وارد شدن فشار زیاد به موتور جاروبرقی نقش دارند که از مهم ترین آنها می توان به وجود مشکل در سیم پیچی اشاره کرد. سیم پیچی موتور جاروبرقی را بررسی و چک کنید و عیب های موجود در آنها را بر طرف نمایید. عدم توجه به این مشکل باعث میشود تا موتور جاروبرقی بسوزد.

داغ شدن زیاد جاروبرقیخراب شدن کلید گریز از مرکز

اگر با ساختار و سیستم داخلی جاروبرقی آشنایی داشته باشید، قطعا اطلاع دارید که راه اندازی دستگاه در دو مرحله انجام میشود. سیستم راه اندازی که در ابتدای شروع به کار موتور در مدار قرار میگیرد به عنوان یک سیستم کمکی عمل می کند که باعث میشود تا سیستم اصلی شروع به کار کند. بعد از قرار گرفتن سیم پیچ اصلی کلید گریز از مرکز عمل می کند و راه انداز اولیه را از مدار خارج می کند. اگر این کلید به درستی عمل نکند باعث میشود تا هر دو سیستم جریان مصرف کنند. استفاده هر دو سیم پیچ از جریان علت داغ شدن موتور جاروبرقی خواهد بود.

بررسی این مشکل نیز مانند سایر موارد کاملا تخصصی بوده و باید به افراد حرفه ای در این زمینه بسپارید.

عیب یابی برد اصلی جاروبرقی

برد اصلی جاروبرقی به مرور و به دلایل مختلف ممکن است دچار عیب و خرابی گردد. خراب شدن این بخش از سیستم باعث میشود تا فرمان خاموش شدن موتور از ترموستات به خوبی انتقال داده نشود و موتور برای مدت زمان زیاد کار کند. کار کردن زیاد موتور باعث داغ شدن زیاد جاروبرقی می گردد و بوی خاصی از داخل دستگاه به مشام می رسد. بررسی برد اصلی جاروبرقی را باید جدی بگیرید چون با خراب شدن آن ممکن است ضرر بسیار زیادی را متحمل شوید.

علت داغ شدن جاروبرقی و هر چیزی که باعث میشود موتور و سایر بخش های آن با افزایش دمای زیاد روبرو شوند را در این مطلب بیان کردیم. همان طور که اشاره شد اغلب این مشکلات بخاطر وجود خرابی در مدار و سیم پیچی دستگاه و حتی خرابی موتور می باشد و باید تعمیر آنها را به تعمیرکاران حرفه ای بسپارید. کالا تعمیر با داشتن افراد حرفه ای در شعبه های مختلف در تمام مناطق تهران و حومه آماده خدمات رسانی و تعمیر لوازم خانگی در منزل می باشد. برای تعمیر جاروبرقی، تعمیر تلویزیون، کولر گازی، یخچال فریزر و تعمیر ساید بای ساید و غیره نیاز به مراجعه حضوری به این مراکز نیست. کافیست درخواست های خود را به صورت آنلاین و از طریق فرم قرار داده شده در صفحه اول ثبت نمایید. همچنین می توانید از طریق اطلاعات مشخص شده در منوی تماس با ما و بخش پایینی این صفحه با تیم کالا تعمیر تماس بگیرید.

آموزش تعمیر جاروبرقیآموزش تعمیر لوازم خانگی

بر طرف شدن علت داغ شدن موتور جاروبرقیرفع علت داغ شدن جاروبرقیرفع علت داغ شدن زیاد موتور جاروبرقیعیب یابی جاروبرقیعیب یابی موتور جاروبرقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02154837