کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپول

کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپول در بسیاری از مواقع به دلیل اشکالات فنی بوده و گاها به دلیل استفاده نادرست از دستگاه نیز رخ می دهند. به همین دلیل با شناخت آنها می توان بسیاری از این کدهای خطای ماشین ظرفشویی ویرپول را با تغییر در نحوه استفاده از آن برطرف کرد. البته به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که در بعضی از مدل ها، ارور با حروف و اعداد نمایش داده نمیشود و تنها با چشمک زن شدن چراغ ها می توان آنها را شناسایی کرد که کمی سخت و پیچیده خواهد بود. به منظور آشنایی با علت و نحوه رفع هر یک از ارورها و کدهای خطای ظرفشویی ویرپول، در این بخش از آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی کالاتعمیر به طور کامل آنها را معرفی خواهیم کرد.

عیب یابی و رفع کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپول

عیب یابی و رفع کدهای خطای ماشین ظرفشویی ویرپول را می توانید به تکنسین های ما بسپارید تا با کمترین هزینه آنها را رفع نماییم.

02157428

کد خطا f1 ماشین ظرفشویی ویرپول

کد خطا و ارور F1 ماشین ظرفشویی ویرپول که در برخی از مدل ها با یک مرتبه چشمک زن شدن چراغ نمایش داده میشود، به معنای تنظیم نبودن دمای آب است. یعنی ممکن است دمای آب بیش از اندازه گرم یا سرد باشد و به دستگاه آسیب وارد خواهد کرد. خرابی سنسور NTC اصلی ترین دلیل برای این ارور است. در صورت نداشتن تخصص می توانید با افراد حرفه ای در تعمیر ماشین ظرفشویی تماس بگیرید تا نسبت به تعویض سنسور NTC اقدام نمایند.

کد خطا f2 ظرفشویی ویرپول

یکی دیگر از کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپول، ارور F2 می باشد. این ارور نشان دهنده نشتی آب از داخل دستگاه است. با توجه به اینکه دلایل بسیار زیادی در بروز این مشکل می تواند نقش داشته باشد، می توانید با تعمیرکاران کالاتعمیر در تیم تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول تماس بگیرید. توجه داشته باشید که F2 در برخی از مدل ها با دو مرتبه چشمک زن شدن چراغ نمایش داده میشود.

ارور f3 ماشین ظرفشویی ویرپول

ارور f3 ماشین ظرفشویی ویرپول یا سه رتبه چشمک زن بودن چراغ آن به معنای گرم شدن بسیار کند آب است. ابتدا بررسی کنید که آیا المنت سالم است یا نیاز به تعویض دارد؟ دقت داشته باشید که در بعضی از مواقع ممکن است رله PCB دچار اشکال شده و باید تعویض شود.

ارور f4 ماشین ظرفشویی ویرپول

از کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپول که رایج است، F4 یا چهار مرتبه چشمک زن شدن چراغ است. این ارور نشان می دهد که آب درون دستگا به سختی تخلیه میشود. به همین دلیل لازم است ابتدا بررسی کنید که آیا فیلتر تخلیه تمیز است و یا خیر؟ با تمیز کردن مداوم فیلتر می توانید مانع از رخ دادن این ارور شوید.
علاوه براین، بررسی کنید که آیا شلنگ تخلیه دچار انسداد نشده است؟ پمپ تخلیه سالم است؟ برد دچار اشکال نیست؟ بررسی برد نیاز به تخصص داشته و می توانید از خدمات تیم تعمیر لوازم خانگی کالاتعمیر برای این منظور استفاده کنید.

کد خطا f5 ماشین ظرفشویی ویرپول

ارور F5 ماشین ظرفشویی ویرپول یا 5 مرتبه چشمک زن شدن چراغ آن به معنای اشکال در موتور دستگاه است. این قبیل ارورها تنها باید توسط تکنسین های ماهر بررسی و رفع شوند. بهترین کار در صورت مواجه شدن با این ارور این است که دستگاه را از برق جدا کنید و با تعمیرکار تماس بگیرید.

کد خطای f6 ماشین ظرفشویی ویرپول

اگر آبگیری ماشین ظرفشویی به درستی و با سرعت ایده آل انجام نشود، ارور F6 ماشین ظرفشویی whirpool روی صفحه نمایش داده خواهد شد. این ارور که با 6 مرتبه چشمک زن شدن چراغ نیز نمایش داده میشود، با چند اقدام مهم قابل رفع است که عبارتند از:

  • فشار آب ساختمان را بررسی کنید تا مطمئن شوید که بیش از اندازه کم نباشد
  • فیلتر ورودی آب را بررسی کنید و سطح آن را کاملا تمیز نمایید.
  • شلنگ آب ووردی را با دقت بررسی کنید تا دچار شکستگی و انسداد نشده باشد
  • شیر برقی را بررسی و در صورت نیاز آن را تعویض کنید
  • اگر تمام موارد فوق سالم و بدون اشکال هستند، برد نیز باید عیب یابی شود.

ارور f7 ماشین ظرفشویی ویرپول

ارور F7 ظرفشویی ویرپول نشان دهنده اشکال در فلومتر می باشد. علاوه براین، ممکن شلنگ ورودی به دستگاه نیز دچار انسداد شده و به همین دلیل چراغ های روی دستگاه 7 مرتبه چشمک زن شده یا ارور F7 روی صفحه نمایش داده میشود.

کد خطا f8 ماشین ظرفشویی ویرپول

ارور F8 نشان دهنده افزایش سطح آب بیش از اندازه استاندارد است. چند دلیل مهم برای بروز آن وجود دارد که اصلی ترین آنها، اشکال در سنسور هیدروستات است. علاوه براین، ممکن است شیر برقی نیز دچار اشکال شده و ورود آب را در زمان مناسب قطع نمی کند.

کد خطا f9 ماشین ظرفشویی ویرپول

اگر آب به مدت طولانی و بیش از اندازه و بدون توقف وارد مخزن ماشین ظرفشویی میشود، ارور F9 نمایش داده خواهد شد. خراب شدن سوپاپ ورودی آب و همچنین اشکال در برد از جمله دلایلی هستند که در بروز این ارور می توانند نقش داشته باشند.

ارور f0 ظرفشویی ویرپول

درون ماشین ظرفشویی ویرپول چندین سنسور وجود دارد که هر یک وظیفه خاصی دارند. در صورت اشکال در هر یک از این سنسورها ممکن است چراغ ده مرتبه چشمک زن شود یا ارور F0 ماشین ظرفشویی ویرپول نمایش داده شود. سنسورها باید با دقت بررسی و در صورت نیاز تعویض شوند.

کد خطای FA ماشین ظرفشویی ویرپول

در صورت کثیف بودن بیش از اندازه آب درون مخزن دستگاه ارور FA نمایش داده میشود. این ارور در برخی از مدل ها با یازده مرتبه چشمک زن شدن یا نمایش یازده فلش نمایش داده خواهند شد. با بررسی سنسور و همچنین تعویض آب می توانید مشکل را برطرف کنید.

کد خطا FB ماشین ظرفشویی ویرپول

در صورتیکه دیفرانسیل ماشین ظرفشویی دچار اشکال شود، ارور FB یا 12 مرتبه چشمک زن شدن فلش ها نمایش داده میشود و نیاز به عیب یابی و تعمیر تخصصی توسط تعمیر کار ماشین ظرفشویی دارد.

کد خطا FC ماشین ظرفشویی ویرپول

ارور FC یکی دیگر از کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپول می باشد که خرابی در سنسور سنجش سختی آب را نشان می دهد. با تعویض سنسور می توان ارور را برطرف کرد.

رفع کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپول

بسیاری از کدهای خطا که در طول متن به آنها اشاره شد نیاز به تخصص و مهارت دارد. تیم کالا تعمیر در تهران با اعزام تعمیرکار به محل در کوتاه ترین زمان این خدمات را با قطعات اصلی و کیفیت تضمین شده ارائه می دهد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *