کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی بهی (تمام مدلها)

کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی بهی

کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی بهی دارای تنوع بسیار زیادی بوده و در مدل های مختلف از قبیل 9213 و 9205 و غیره نیز این ارورها ممکن است کمی تفاوت داشته باشند. اما به طور کلی هر گونه خرابی در قطعات داخلی به دلیل مشکلات فنی یا استفاده نادرست از دستگاه با ارورهای ماشین ظرفشویی بهی نمایش داده شده و برای تعمیر مورد استفاده قرار میگیرند. به دلیل اهمیت بسیار زیاد این کدها، این بخش از آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی کالاتعمیر را به بررسی ارورها و کدهای خطا ظرفشویی بهی و نحوه رفع آنها اختصاص داده ایم. با ما همراه باشید.

عیب یابی و رفع کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی بهی

عیب یابی و رفع کدهای خطای ماشین ظرفشویی بهی را می توانید به تکنسین های ما بسپارید تا با کمترین هزینه آنها را رفع نماییم.

02157428

کد خطا e1 ماشین ظرفشویی بهی

در برخی از مواقع ممکن است ورود آب به داخل ماشین ظرفشویی با مشکل مواجه شود. در این صورت ارور e1 روی صفحه نمایش داده میشود. برای رفع این ارور لازم است مواد زیر را بررسی کنید:

 • آب ساختمان را بررسی کنید و از قطع نبودن آن مطمئن شوید
 • شلنگ آب ورودی به دستگاه ممکن است مسدود شده باشد
 • خرابی شیر برقی مانع از ورود آب به داخل ظرفشویی می شود
 • هیدروستات ممکن است خراب باشد و فرمان قطع آب را به اشتباه ارسال می کند
 • در برخی از مواقع ممکن است برد دچار اشکال شده باشد و نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی توسط متخصص دارد.

ارور e2 ظرفشویی بهی

یکی دیگر از کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی بهی که ممکن است با آن مواجه شوید، ارور e2 می باشد. این ارور و کد خطا نشان می دهد که تخلیه آب دستگاه به درستی انجام نمیشود. برای رفع این ارور چند کار زیر را می توانید انجام دهید:

 • فیلتر تخلیه را بررسی و کثیفی های روی آن را با شستشو تمیز کنید
 • شلنگ تخلیه را بررسی و اگر دچار اسنداد شده آن را برطرف کنید
 • هیدروستات ممکن است دچار اختلال شده و باید تعویض شود.
 • پمپ تخلیه ممکن است با مشکل مواجه شده و نیاز به تعمیر تخصصی یا تعویض دارد. در صورت نداشتن تخصص می توانید با کالاتعمیر؛ نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی بهی تماس بگیرید.

ارور e3 ماشین ظرفشویی بهی

ارور e3 ظرفشویی بهی در شرایطی بروز می کند که آب به اندازه کافی گرم نباشد و شستشو به خوبی انجام نمیشود. خرابی المنت، سنسور NTC و همچنین ترموستات از مواردی هستند که می توانند در بروز این ارور نقش داشته باشند. البته لازم به ذکر است، در برخی از مواقع این قطعات همگی سالم بوده و اشکال در برد الکتریکی بوده و نیاز به تعمیرات دارد.

کد خطا e4 ماشین ظرفشویی بهی

اگر ارور و کد خطای E4 ماشین ظرفشویی بهی را وی صفحه مشاهده کنید، در صورت عدم رفع مشکل به مرور آب و کف از داخل مخزن سرریز میشود. استفاده از مواد شوینده نادرست و بی کیفیت، عدم تخلیه درست دستگاه به دلیل خرابی پمپ و مسدود شدن فیلتر، شل شدن المنت، خرابی میکروسوئیچ ها و شل شدن محور آبپاش همگی می توانند دلیل بروز این ارور و کد خطا محسوب شوند. اگر این موارد بررسی و عیب یابی شد اما هنوز ارور روی صفحه نمایش داده میشود، لازم است برد الکتریکی نیز عیب یابی و تعمیر شود.

ارور e6 ظرفشویی بهی

در برخی از مدل های ماشین ظرفشویی بهی، گرم نشدن آب درون مخزن با ارور E6 نمایش داده میشود. همان طور که قبلا اشاره شد، در این شرایط چند دلیل مهم از قبیل خرابی المنت، اشکال در برد، خراب شدن سنسور NTC و اشکال در برد الکتریکی وجود دارد که باید برطرف شوند.

ارور e7 ظرفشویی بهی

سنسور NTC اهمیت بسیار زیادی در ماشین های ظرفشویی دارد و در تنظیم درجه حرارت استفاده میشود. اگر این سنسور دچار اشکال شود، ارور E7 ماشین ظرفشویی بهی روی صفحه نمایش داده میشود. با تعویض سنسور کد خطا رفع میشود و اگر این قطعه سالم است، بد نیز باید عیب یابی شود.

کد خطای e9 ماشین ظرفشویی بهی

یکی دیگر از کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی بهی، ارور E9 می باشد. این ارور نشان می دهد که دکمه های روی پنل گیر کرده اند. علاوه باین، این احتمال وجود دارد که شیر توزیع آب دچار اشکال و خرابی شده باشد.

ارور e10 ظرفشویی بهی

اگر آبگیری ماشین ظرفشویی به درستی انجام نشود، ارور E10 در ماشین های ظرفشویی بهی نمایش داده میشود. چند دلیل عمده برای این اشکال و خرابی وجود دارد که عبارتند از:

 • آب قطع است
 • شیر برقی دچار اشکال شده است
 • شلنگ آب ورودی مسدود شده است
 • فشار آب کم است
 • فیلتر ورودی مسدود شده و باید تمیز شود
 • برد دچار اختلال و اشکال شده است.

کد خطای e12 ماشین ظرفشویی بهی

در صورت بالا آمدن آب داخل مخزن بیش از اندازه استاندارد ارور E12 نمایش داده میشود. یکی از اصلی ترین دلایلی که منجر به این ارور میشود، خرابی شیر برقی است که به موقع ورود آب را قطع نمی کند. بررسی کنید که آیا شیر برقی سالم است یا نیاز به تعویض دارد؟
علاوه براین، ممکن است هیدروستات دچار اشکال شده و نمی تواند سطح آب را به درستی تشخیص دهد. اگر این قطعه دارای اشکال است، باید تعویض شود. در نهایت ممکن است برد الکتریکی دچار اشکال شده و نیاز به تعمیر دارد. برای رفع ارور می توانید با تیم تعمیر لوازم خانگی کالاتعمیر تماس بگیرید.

ارور e20 ظرفشویی بهی

یکی دیگر از کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی بهی، ارور E20 می باشد. این ارور نشان می دهد که پمپ تخلیه دارای اشکال است و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

ارور e21 ظرفشویی بهی

ارور E21 ماشین ظرفشویی بهی از کدهای خطای بسیار مهم می باشد که عدم تخلیه آب را نشان می دهد. برای رفع این قبیل ارورها که در برخی از مدل های ظرفشویی بهی با آن مواجه خواهید شد، بهترین کار تمیز کردن یا تعویض فیلتر است. علاوه براین، شلنگ تخلیه را تمیز کنید تا انسداد آن رفع شود. تعمیر یا تعویض پمپ تخلیه و بررسی برد از دیگر مواردی هستند که باید انجام شوند.

کد خطا e30 ماشین ظرفشویی بهی

در صورتیکه با ارور E30 ماشین ظرفشویی behi مواجه شدید، ابتدا باید بررسی نمایید که آیا درب به درستی بسته شده است یا خیر؟ اگر درب بسته است و ارور همچنان نمایش داده میشود، میکروسوئیچ ها دچار اشکال شده و اتصالات آنها باید بررسی و در صورت نیاز این قطعات تعویض شوند.

کد خطای e31 ماشین ظرفشویی بهی

مانند ارور قبل، باز بودن درب ظرفشویی با ارور E31 نمایش داده میشود. برای رفع این ارور ابتدا وضعیت درب را بررسی و در صورت بسته بودن، میکروسوئیچ ها باید بررسی شوند. چون ممکن است اتصالات میکروسوئیچ ها با برد دچار اشکال شده یا این قطعات به طور کامل نیاز به تعویض دارند.

ارور e33 ظرفشویی بهی

خرابی هیدروستات که سطح آب را تشخیص می دهد، با ارور E33 نمایش داده میشود. اگر هیدروستات دچار اشکال شده، آن را تعویض و در صورت سالم بودن آن، برد نیز باید بررسی شود.

ارور E34 ظرفشویی بهی

یکی دیگر از ارورها و کدهای خطای ماشین ظرفشویی بهی که باید جدی گرفته شود، ارور E34 است که نشان دهنده خرابی سنسور تشخیص دمای آب است. با تعویض سنسور می توان این ارور را برطرف کرد.

کد خطای e35 ماشین ظرفشویی بهی

ارور E35 در صورتی بروز می کند که سنسور تشخیص دمای آب دستگاه دچار اشکال شده باشد. براحتی می توانید این سنسور را تعویض و با قطعه سالم جایگزین کنید تا ارور برطرف شود.

ارور e40 ظرفشویی بهی

اگر برنامه شستشو به دلیل اختلال نرم افزاری ظرفشویی پاک شود، با ارور و کد خطای E40 مواجه خواهید شد. در این شرایط باید تنظیمات نرم افزاری ظرفشویی مجدد انجام شود.

کد خطا e60 ماشین ظرفشویی بهی

در صورت خراب شدن موتور و برد الکتریکی ماشین ظرفشویی بهی با ارور E60 روبرو خواهید شد که اهمیت زیادی دارد. این ارورها باید توسط افراد متخصص بررسی و رفع شوند.

ارور e70 ماشین ظرفشویی بهی

از کار افتادن دکمه های روی پنل با ارور E70 نمایش داده میشود.

ارور e80 ماشین ظرفشویی بهی

یکی از مهم ترین کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی بهی، ارور E80 می باشد که نشان دهنده اشکال در برد است. برای رفع ارور برد و مدارات آن باید توسط تکنسین بررسی شوند.

کد خطای e5 ظرفشویی بهی مدل 9213

در مدل های 9213 ماشین ظرفشویی بهی، اگر پاور سوئیچ و برد الکتریکی دچار اشکال شود، با ارور E5 نمایش داده میشود که نیاز به تعمیر تخصصی دارد.

کد خطا e5 ظرفشویی بهی مدل 9205

در مدل های 9205 ظرفشویی بهی، اگر سنسور تشخیص دما NTC دچار اشکال شود، ارور E5 نمایش داده خواهد شد. برای رفع ارور کافیست سنسور تعویض و در صورت نیاز برد نیز بررسی شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.