کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی حایر

کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی حایر HAEIR و آشنایی با دلیل رخ دادن آنها می تواند بهترین راهنما برای حل مشکلات دستگاه در زمان مناسب به شمار روند. این ارورها همگی اختلالات در قطعات داخلی را نشان می دهند و به همین دلیل در تعمیر از آنها استفاده میشود. این بخش از آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی کالاتعمیر را به بررسی ارورها و کدهای خطا ماشین های ظرفشویی حایر در مدل های مختلف اختصاص داده ایم و راه حل های رفع را نیز بررسی می کنیم. با ما همراه باشید.

عیب یابی و رفع کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی حایر

عیب یابی و رفع کدهای خطای ماشین ظرفشویی حایر را می توانید به تکنسین های ما بسپارید تا با کمترین هزینه آنها را رفع نماییم.

02157428

کد خطا E1 ماشین ظرفشویی حایر

سیستم داخلی ماشین های ظرفشویی به گونه ای طراحی شده است که به محض باز شدن درب، برنامه شستشو قطع خواهد شد. اگر در حین شستشو به طور ناگهانی شستشو متوقف میشود و ارور E1 روی صفحه نمایش داده میشود، نشان دهنده باز بودن درب است. ممکن است قفل درب دچار اشکال و خرابی شده باشد. علاوه براین، در برخی از مواقع میکروسوئیچ و برد الکتریکی نیز دچار اختلال میشوند و به همین دلیل به اشتباه درب باز تشخیص داده میشود. عیب یابی و تعمیر برد باید توسط متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی انجام شود، چون اشتباه در تعمیر برابر با خسارت های بسیار زیاد خواهد بود.

کد خطا و ارور E2 ماشین ظرفشوئیی حایر

ارور E2 در شرایطی بر روی ماشین ظرفشویی حایر نمایش داده میشود که دمای آب بیش از اندازه افزایش پیدا کرده باشد. برای رفع ارور ابتدا باید ترموستات را بررسی و در صورت نیاز آن را تعویض کنید. علاوه براین، ممکن است برد دچار اختلال شده باشد و باید تعمیرات تخصصی بر روی آن انجام شود.

ارور E3 ماشین ظرفشویی حایر

اگر سیستم تخلیه آب ماشین ظرفشویی با اختلال مواجه شده باشد، ارور E3 روی صفحه نمایش داده میشود. چند دلیل برای این شرایط وجود دارد که مهم ترین آنها، مسدود شدن شلنگ تخلیه و کثیفی فیلتر است. فیلتر را باید به صورت مرتب تمیز کنید تا کثیفی های روی آن از بین بروند. علاوه براین، بهتر است شلنگ نیز شستشو داده شود تا با رسوب و جرم مسدود نشود. اگر فیلتر و شلنگ تخلیه مسدود نباشند، این احتمال وجود دارد که پمپ تخلیه خراب باشد و باید تعمیر شود. در نهایت، اگر هیچ یک از این موارد دلیل بوز مشکل نباشند، برد نیز باید بررسی شود.

کد خطا E4 ماشین ظرفشویی حایر

یکی دیگر از کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی حایر، ارور E4 می باشد. این ارور نشان دهنده استاندارد نبودن مقدار آب درون مخزن ظرفشویی است. با خراب شدن ترموستات این ارور رخ می دهد و آب به اندازه کافی وارد دستگاه نمیشود. ترموستات قابل تعمیر نیست و باید تعویض شود. اگر ترموستات سالم است، ممکن است شیر برقی و برد دچار اشکال شده باشند برای رفع ارور می توانید با ما در تیم تعمیر لوازم خانگی کالاتعمیر تماس بگیرید.

کد خطا E5 ماشین ظرفشویی حایر

در صورت نشت آب در کف ماشین ظرفشویی ارور E5 نمایش داده میشود. دلایل متعددی برای نشت آب از کف وجود دارد و به همین دلیل باید دستگاه توسط تعمیرکار ماهر بررسی شود.

ارور E6 ماشین ظرفشویی حایر

در برخی از ماشین های ظرفشویی haeir ، نشت آب با ارور E6 نمایش داده میشود. برای رفع ارور ابتدا بررسی کنید که آیا بوبین سالم است یا خیر؟ همچنین لازم به ذکر است، اختلال در برد الکتریکی نیز می تواند در بروز این ارور نقش داشته باشد و به همین دلیل باید تعمیرکار عیب یابی را انجام دهد.

ارور E7 ظرفشویی حایر

یکی دیگر از کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی حایر، ارور E7 می باشد که به دلیل پمپاژ نشدن صحیح آب در دستگاه رخ می دهد. برد و موتور پمپاژ باید بررسی و عیب یابی شوند.

ارور E8 ماشین ظرفشویی حایر

ارور E8 ماشین ظرفشویی حایر نشان دهنده کم بودن آب درون دستگاه و مشکل در آبگیری آن می باشد. مواردی همچون کم بودن فشار آب، خرابی شیر برقی، گرفتگی شلنگ ورودی، کثیفی فیلتر، خرابی هیدروستات و همچنین اشکال در برد همگی می توانند منجر به بروز این ارور شوند.

ارور E9 ماشین ظرفشویی حایر

در صورت مواجه شدن با ارور E9 ماشین ظرفشویی حایر، موتور تایمر و برد الکتریکی باید به صورت تخصی عیب یابی و تعمیر شوند. این ارور اهمیت زیادی دارد و بهتر است دستگاه را از برق جدا کنید و با تعمیرکار تماس بگیرید.

چشمک زدن شدن C1 و C2

در برخی از مواقع باز بودن درب ماشین ظرفشویی با چشمک زن شدن این دو چراغ اعلام میشود. اگر درب ها بسته هستند و چراغ ها چشمک میزنند، باید میکروسوئیچ و برد بررسی و عیب یابی شوند.

چشمک زن شدن C1، C2 و C

چشمک زن شدن این سه چراغ نشان دهنده اشکال در آبگیری دستگاه است. به همین دلیل باید فشار آب ساختمان، شیر برقی، شلنگ ورودی و همچنین هیدروستات و برد بررسی شوند.

چشمک زن شدن C1، C3 و C4

اگر تخلیه ماشین ظرفشویی به درستی انجام نشود، این چراغ ها چشمک زن خواهند شد. پمپ تخلیه، فیلتر و شلنگ تخلیه باید بررسی و اشکالات آنها برطرف شود. در برخی از مواقع ممکن است اشکال در برد باشد و نیاز به تعمیر تخصصی دارد.

چشمک زن شدن C1 و C4

در صورت چشمک زن شدن این چاغ ها بررسی کنید که آیا ارتفاع شلنگ بیش از اندازه پایین نیست؟ با پایین بودن ارتفاع شلنگ تخلیه به درستی انجام نمیشود و این چراغ ها چشمک زن میشوند.

رفع کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی حایر

اگر برای رفع این ارورها نیاز به تعمیرات ماشین ظرفشویی حرفه ای و باکیفیت دارید، کافیست با ما در کالا تعمیر تماس بگیرید. تعمیرکار بلافاصله بعد از هماهنگی با شما به محل اعزام شده و تعمیرات را با قطعات اصلی این برند و کیفیت تضمین شده انجام می دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *