کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی ال جی

کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی ال جی که بر روی صفحه نمایش دستگاه ممکن است نمایان شوند، هر یک دارای معنا و مفهوم خاصی هستند. اطلاع از این کدهای خطا تا حد زیادی می تواند در بروز مشکلات بیشتر و برطرف کردن نواقص موجود موثر باشند. به همین منظور ما در این بخش از آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی کالاتعمیر نگاهی جامع به کدهای خطا ماشین ظرفشویی ال جی خواهیم داشت و راه حل های برطرف شدن هر یک را مرور می کنیم.

مهم ترین نکات در برخورد با کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی ال جی

همیشه و برای تعمیر هر نوع وسیله الکتریکی و یا الکترونیکی بخاطر داشته باشید که اطلاع از کدهای خطا و معنا و مفهوم آنها به معنای تسلط و تخصص داشتن در برطرف نمودن نواقص موجود نیست. در نتیجه در برخورد با این کدهای خطا بهترین کار تماس گرفتن با افراد متخصص در حوزه تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی می باشد. چون ممکن است نیاز به خریداری و تعویض قطعه معیوب باشد و عدم داشتن مهارت منجر به ضرر مالی زیادی خواهد شد. البته برخی از مشکلات ممکن است جزئی بوده و بدون نیاز به افراد متخصص نیز قابل برطرف شدن هستند.

کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی ال جی مدل DC35T

کد خطا و ارور OE ماشین ظرفشویی ال جی

معنا کد خطا OE

 • این خطا به هنگام بروز مشکل در سیستم تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی نمایش داده میشود.

رفع کد خطا OE

 • برای برطرف کردن این ارور ماشین ظرفشویی ال جی در اولین گام لازم است تا شلنگ تخلیه به طور کامل بررسی شود و تا خوردگی و یا گرفتگی در آن تست گردد. در صورت عدم وجود مشکل در شلنگ تخلیه علت این خطا را باید در خراب بودن موتور پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی و یا سوئیچ شناور جستجو کنید. در برخی از مواقع این مشکل با تعمیر موتور پمپ تخلیه برطرف میشود و گاهی اوقات نیاز به جایگزین کردن قطعه جدید به جای موتور معیوب می باشد.

کدهای خطا و ارور LE ماشین ظرفشویی ال جی

معنا کد خطا LE

 • یکی از مهم ترین کدهای خطا ماشین ظرفشویی ال جی می باشد که به خرابی موتور دستگاه ارتباط دارد. این خطا بعد از ایجاد آسیب دیدگی در سیم کشی موتور، قفل شدن پروانه و یا روتر موتور و همچنین خراب شدن برد اصلی یا PBA و قفل شدن blade یا تیغه رخ می دهد.

رفع کد خطا LE

 • رفع خطای این مشکل تنها توسط افراد متخصص در تعمیر ماشین ظرفشویی باید انجام شود. تمامی موارد ذکر شده در بالا باید چک شده و در نهایت قطعه معیوب تعمیر و یا تعویض گردد.

کدهای خطا و ارور IE ماشین ظرفشویی ال جی

معنا کد خطا IE

 • پایین بودن سطح آب در ظرفشویی

رفع کد خطا IE

 • در مرحله اول برای برطرف کردن این خطا لازم است شیر آب آشپزخانه را بررسی کنید تا قطع نباشد. همچنین ممکن است شیر آب باز نباشد و با سنسور سنجش سطح آب دچار آسیب شده باشد.

کد خطا و ارور FE ماشین ظرفشویی ال جی

معنا کد خطا FE

 • بالا بودن بیش از حد سطح آب

رفع کد خطا FE

 • در صورت بروز این مشکل ممکن است بعد از نمایش کد FE ماشین ظرفشویی به طور خودکار عملیات تخلیه را انجام دهد. برای بررسی مشکل موجود در دستگاه لازم است تا ابتدا شیر آب را ببندید و سالم بودن پمپ آب را بررسی کنید.

کد خطا EI ماشین ظرفشویی ال جی

معنا کد خطا EI

 • بروز نشتی در ماشین ظرفشویی

رفع کد خطا EI

 • پمپ شستشو را به طور کامل بررسی کنید و از عدم وجود نشتی در بخش های مختلف آن مطمئن شوید. همچنین ممکن است بخاطر نصب نادرست بخش های مختلف دستگاه این کد خطا نمایش داده شود

کد خطا HE ماشین ظرفشویی ال جی

معنا کد خطا HE

 • در صورت رخ دادن خرابی در مدار گرم کن یا هیتر دستگاه این ارور نمایش داده میشود

رفع کد خطا HE

 • برطرف کردن این مشکل کاملا تخصصی بوده و مدار الکترونیکی گرم کن یا هیتر باید تعمیر شود.

کد خطا TE ماشین ظرفشویی ال جی

معنا کد خطا TE

 • بالا بودن بیش از حد دمای آب داخل ماشین ظرفشویی

رفع کد خطا TE

 • ابتدا لازم است تا دمای آب آشپزخانه را بررسی کنید تا بیش از اندازه گرم نباشد. در صورت گرم نبودن آب ورودی، ممکن است ترموستات دچار اشکال شده باشد.

کد خطا PF ماشین ظرفشویی ال جی

معنا کد خطا PF

 • جریان برق ورودی به دستگاه قطع است

رفع کد خطا PF

 • در صورت قطعی موقت جریان برق و آسیب دیدن سیمکشی پشت ماشین ظرفشویی این کد خطا نمایش داده میشود. در صورت قطع نبودن جریان برق منزل، حتما مشکل را به افراد حرفه ای در این زمینه اطلاع دهید.

کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی ال جی DE24 و DC75B

کد خطا Cd ماشین ظرفشویی ال جی

معنا کد خطا Cd

 • سیستم خشک کننده با باد سرد فعال شده است

رفع کد خطا Cd

 • این عملیات در واقع برای کمک به شستشوی سریع اجرا می شود و به طور خودکار پس از 30 ثانیه از اتمام عملیات شستشو و یا با باز کردن درب ماشین این کد برطرف خواهد شد.

کد خطا CL ماشین ظرفشویی ال جی

معنا کد خطا CL

 • قفل کودک

رفع کد خطا CL

 • با شروع عملیات شستشو این کد به منظور جلوگیری از ایجاد تغییر در برنامه توسط کودکان این کد نمایش داده شده و بعد از اتمام شستشو رفع می گردد.

کد خطا AE ظرفشویی ال جی

معنا کد خطا AE

 • در صورت بروز نشتی در زیر دستگاه نمایش داده میشود

رفع کد خطا AE

 • برای برطرف شکل این خطا در مرحله اول لازم است تا دو شاخه دستگاه را از پریز جدا نموده و محل نشتی آب را کاملا خشک کنید. لوله کنار موتور، سنسور شناور، سیم کشی و پمپ تخلیه باید به طور کامل بررسی شوند.

کد خطا و ارور ST ماشین ظرفشویی ال جی

در ماشین های ظرفشویی که قابلیت ضدعفونی با UV را دارا هستند، این کد نشان دهنده فعال بودن UV است. بعد از اتمام برنامه شستشو این قابلیت حدود 4 ساعت فعال بوده و از رشد قارچ و کپک در ظرفشویی جلوگیری می کند.

کد خطا و ارور NE ماشین ظرفشویی ال جی

این ارور نشان دهنده اشکال در موتور مقسم آب است. به دلیل اهمیت بسیار زیاد این قطعه، توصیه می کنیم بررسی و عیب یابی دستگاه را به تعمیرکار ماشین ظرفشویی بسپارید.

ارور CE ماشین ظرفشویی ال جی

CE یکی از مهم ترین کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی ال جی است که خرابی در موتور را نشان می دهد. رفع این ارور باید توسط تعمیرکار باتجربه انجام شود.

ارور BE ماشین ظرفشویی ال جی

یکی دیگر از ارورهای رایج در ظرفشویی های ال جی، CE است که به دلیل ایجاد کف زیاد در دستگاه رخ می دهد. با تعویض مواد شوینده و استفاده از نوع باکیفیت آن می توان ارور را رفع کرد. در برخی از مواقع این ارور نشان دهنده تراز نبودن دستگاه روی زمین است.

کد F ماشین ظرفشویی ال جی

کد F ارور در ماشین ظرفشویی ال جی نیست، بلکه نشان دهنده فعال بودن برنامه اتوماتیک در دستگاه است. با فعال کردن این قابلیت، زمان شستشو، دمای آب و سایر موارد توسط حسگرهای داخل دستگاه و براساس میزان کثیفی ظرف تعیین می گردد.

کد خطا 1 تا 19 در ماشین ظرفشویی ال جی

معنا کد خطا اعداد 1 تا 19

 • نمایش اعداد در نمایشگر ظرفشویی ال جی در واقع خطا و ارور نیست و نشان دهنده تنظیمات شروع تاخیر می باشد

رفع کد خطا

 • با خاموش کردن دستگاه برنامه قطع شده و اعداد نمایش داده نمیشوند. برای تغییر برنامه و گزینه، لازم است تا درب ماشین را یکبار باز کنید و برنامه دیگری را انتخاب نمایید

رفع کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی ال جی

با نگاهی کلی به کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی ال جی تا حد زیادی تخصصی بودن تعمیر این دستگاه ها احساس می گردد. اشتباه در تعمیر آنها نه تنها ممکن است باعث سوختگی دستگاه شده، بلکه به علت برق گرفتگی جان انسان نیز به خطر خواهد افتاد. در نتیجه لازم است عملیات تعمیر کالا به افراد حرفه ای و کاملا متخصص در این حوزه سپرده شود. متخصصین تیم تعمیر لوازم خانگی کالا تعمیر با داشتن سالها تجربه و مهارت آماده ارائه خدمات در تمام مناطق تهران برای رفع هر یک از این ارورها هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *