کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ

کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ از بهترین نشانه ها برای برطرف کردن عیب و مشکلات احتمالی در آن می باشد. این کدهای خطا و ارور با سیستم های عیب یابی در ماشین های ظرفشویی شناسایی می گردند و می توانند فرآیند تعمیر و عیب یابی آن را آسان تر کنند. در این بخش از آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی کالا تعمیر در ادامه ارورها و کد خطای ماشین ظرفشویی سامسونگ را بررسی و نحوه برطرف کردن هر یک را معرفی خواهیم نمود.

با برخورد به کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ چه کنیم؟

در حین استفاده از وسایل الکتریکی مختلف به مرور مشکلات و خطاهایی ممکن است در آنها دیده شوند و هر یک دلیل خاصی داشته و اغلب قابل برطرف شدن می باشند. حال سوال این است که با برخورد به هر یک از کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی سامسونگ چه اقداماتی را باید انجام دهید؟
پاسخ این سوال این است که در مرحله اول باید به میزان تخصص و تبحرتان در تعمیر این دسته از وسایل توجه کنید. اگر در تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ مهارت های کافی را کسب کرده اید، در نتیجه با اطلاع از این کدهای خطا می توانید فرآیند تعمیر را سرعت ببخشید. در مقابل، اگر مهارتی در این زمینه ندارید می توانید برخی از اقدامات جزئی را انجام داده و برای حل مشکل اصلی کار را به افراد حرفه ای در این زمینه بسپارید. به عنوان مثال می توانید از متخصصان کالا تعمیر برای این منظور استفاده کنید.

کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ

کدهای خطا ماشین ظرفشویی سامسونگ اغلب ترکیبی دو بخشی از حروف و اعداد می باشند که عبارتند از:

کد خطا و ارور 4E ظرفشویی سامسونگ

معنای کد خطا 4E

 • در صورت عدم وجود آب به دلایل مختلف پس از 6 دقیقه بعد از استارت ماشین در بخش ظرفشویی این خطا بروز می کند.

رفع کد خطا 4E

 • علت رخ دادن این خطا به شیر برقی ورودی آب ارتباط دارد. به منظور برطرف کردن ارور 4E بهترین کار بررسی آب ورودی و همچنین کسب اطمینان از صحت عملکرد شیر برقی ماشین ظرفشویی سامسونگ می باشد.

کد خطا 4E1 ماشین ظرفشویی سامسونگ

معنا کد خطا 4E1

 • در مواقعی که آب ورودی به ماشین ظرفشویی دارای دمای بیشتر از 80 درجه سانتی گراد باشد، دستگاه خطا 4E1 را نمایش می دهد.

رفع کد خطا 4E1

 • علت بروز خطا 4E1 ممکن است به دو دلیل بالا بودن دمای آب گرم آشپزخانه و یا خرابی ترموستات دستگاه باشد. با توجه به اینکه این دما برای ماشین ظرفشویی مضرر است، در نتیجه اگر دمای آب گرم آشپزخانه بیشتر از 80 درجه است آن را کاهش دهید. در غیر این صورت باید نسبت به تغییر ترموستات اقدام کنید. در صورت صحت ترموستات اشکال در برد اصلی (PBA) ماشین ظرفشویی سامسونگ خواهد بود.

کد خطای tE1

معنا کد خطا tE1

 • یکی از کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ که ممکن است در حین استفاده از این وسیله رخ دهد، tE1 است که به خرابی سنسور دما یا ترموستات ارتباط دارد.

رفع کد خطا tE1

 • اولین اقدام برای برطرف کردن کد خطا tE1 ماشین ظرفشویی سامسونگ، بررسی صحت عملکرد سیم های ترموستات یا سنسور دما می باشد. گاهی اوقات تمامی سیم های تموستات کاملا سالم بوده و مشکل را باید در برد اصلی (PBA) جستجو کنید.

کد خطا و ارور 5E ماشین ظرفشویی سامسونگ

معنا کد خطا 5E

 • عدم تخلیه با سرعت مناسب

رفع خطا 5E, 5C,SE

 • این خطا در اغلب مواقع بخاطر گرفتگی و با خرابی در شلنگ تخلیه رخ می دهد. شلنگ را بررسی نموده و در صورت مشاهده خرابی و یا گرفتگی در آن مشکل را برطرف کنید و درصورت لزوم آن را تعویض کنید.

کد خطا OE ماشین ظرفشویی سامسونگ

معنا کد خطا OE

 • خطای سرریز شدن آب

رفع کد خطا OE

 • این خطا بخاطر وجود مشکل در ورودی آب و یا برد اصلی (PBA) رخ می دهد. به منظور برطرف شدن کد خطا OE ماشین ظرفشویی سامسونگ بهترین کار این است که ابتدا برق را قطع کنید و در صورت برطرف شدن مشکل، لازم است ورودی آب را تعویض نمایید. در غیر این صورت برد اصلی باید تعمیر و یا تعویض شود.

کد خطا و ارور LE

معنا کد خطا LE

 • خطای نشت آب در ماشین ظرفشویی

رفع کد خطا LE

این خطا ممکن است بخاطر ایجاد ترک در مخزن تخلیه، لوله و شلنگ رخ دهد. تمام این بخش ها را بدرستی بررسی کنید و قطعه معیوب را تعویض نمایید.

کد خطا و ارور HE ماشین ظرفشویی سامسونگ

معنا خطا HE

 • خرابی در امنیت هیتر ماشین ظرفشویی

رفع خطا HE

 • با دقت باید تمام سیم کشی هیتر بررسی شود و در صورت مشکل در این قطعه نسبت به تعویض آن اقدام کنید. البته در برخی از مواقع این مشکل ممکن است بخاطر خرابی برد اصلی (PBA) بوجود آید.

کد خطا و ارور HE1

معنا کد خطا HE1

 • دمای آب داخل مخزن ظرفشویی بیشتر از 80 درجه سانتی گراد است

رفع خطا HE1

 • گاهی اوقات بخاطر خراب بودن ترموستات دمای آب داخل مخزن اشتباه تشخیص داده میشود و باید در تعمیر ماشین ظرفشویی مورد توجه قرار گیرد. در نتیجه بهترین کار در این شرایط قطع برق و اندازه گیری آب درون مخزن است. اگر دمای آب کمتر از 80 درجه باشد یعنی ترموستات باید تعویض شود. اگر دمای آب بیشتر از 80 درجه باشد، باید سیستم برد اصلی یا PBA بررسی و تعمیر یا جایگزین شود.

کد خطا 9E ظرفشویی سامسونگ

معنا کد خطا 9E

 • کم بودن میزان آب در ماشین ظرفشویی

رفع خطا 9E

 • رخ دادن این خطا به دلایل مختلف مانند شل بودن سیم کشی، تراز نبودن ماشین ظرفشویی و یا پر شدن ظروف با عمق زیاد با آب داخل ماشین و یا خرابی سنسور سطح آب باشد. هر یک از این موارد را بررسی کنید و در صورت لزوم قطعات معیوب را با قطعه سالم جایگزین نمایید.

کد خطا BE2 ظرفشویی سامسونگ

معنا خطا be2

 • گیر کردن دکمه در کنترل پنل

رفع خطا BE2 

 • فشار دادن تمام دکمه های روی کنترل پنل در برخی از مواقع ممکن است منجر به آزاد شدن دکمه گیر کرده شود. اگر با این کار مشکل برطرف نشد، در نهایت لازم است تا کنترل پنل ظرفشویی تعویض شود.

کد خطای PE ماشین ظرفشویی سامسونگ

معنا کد خطا PE

 • خطای نیمه بار

رفع خطا PE

 • این خطا بخاطر بروز مشکل در میز توزیع کننده ماشین ظرفشویی رخ می دهد که ممکن است بخاطر شل شدن و یا معیوب شدن سیم کشی آن رخ دهد. گاهی اوقات نیز تنها با تعویض میز توزیع کننده مشکل برطرف می شود.

کد خطا و ارور E1 ظرفشویی سامسونگ

در صورت مشاهده ارور E1 ماشین ظرفشویی سامسونگ بررسی کنید که کدام بخش از دستگاه دچار نشتی شده است. چون این ارور در صورت بروز نشتی آب رخ می دهد. قرار گرفتن شلنگ تخلیه پایین تر از لوله فاضلاب و نشت آب از اتصالات داخلی اصلی ترین دلایل نمایش این کد خطا روی پنل است.

 کد خطا و ارور E2 ماشین ظرفشویی سامسونگ

ارور E2 ماشین ظرفشویی سامسونگ به دلیل اشکال در آبگیری دستگاه رخ می دهد. گرفتگی شلنگ آب ورودی، خرابی شیر برقی، پاینی بودن فشار آب از جمله دلایلی هستند که در بروز این ارور نقش دارند.

ارور E4 ماشین ظرفشویی سامسونگ

ارور E4 نشان دهنده پایین بودن بیش از اندازه دمای آب ورودی به دستگاه است. خرابی المنت می تواند در بروز این ارور نقش داشته باشد. علاوه براین ممکن است برد دچار خرابی شده باشد و لازم است توسط تعمیرکار ماشین ظرفشویی عیب یابی شود.

کد خطای 7E ماشین ظرفشویی سامسونگ

ارور 7E در ماشین ظرفشویی هایی که به تازگی خریداری شده اند بیشتر نمایش داده میشود. دلیل بروز این ارور عدم حرکت بازتابنده واترفال است و نوار جلوی آن باید جدا شود.

 ارور 4C ماشین ظرفشویی سامسونگ

در برخی از مدل های ماشین ظرفشویی سامسونگ، عدم آبگیری دستگاه با ارور 4C نمایش داده میشود. پایین بودن فشار آب ساختمان، مسدود شدن شلنگ ورودی، کثیفی فیلتر و خرابی شیر برقی همگی می توانند در این زمینه نقش داشته باشند.

ارور LC ماشین ظرفشویی سامسونگ

این ارور نشان دهنده نشتی آب از بخش های مختلف دستگاه است و باید توسط تکنسین بررسی شود.

ارورهای خانواده F ظرفشویی سامسونگ

این ارورها شامل F1,F2,F3,F4,F5,F6,F7,F8,F9 بوده و همگی نشان دهنده خرابی برد و موتور هستند و نیاز به تعمیر تخصصی دارند.

رفع کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ

تیم تعمیر لوازم خانگی کالا تعمیر با بهره مندی از تیم متخصص و کار آزموده و اطلاع دقیق از کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ، از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه آماده خدمات دهی در این زمینه می باشد. این خدمات در تمام مناطق تهران با قطعات اصلی و کیفیت تضمین شده ارائه می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *