کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی مدیا

کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی مدیا اولین گام برای شناسایی خرابی در بخش های مختلف این دستگاه بوده و به شدت بر تعمیر سریع و افزایش طول عمر آن موثر می باشد. در این بخش از آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی کالا تعمیر در ادامه مهم ترین کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی مدیا را معرفی و راه های برطرف شدن هر یک را شرح خواهد داد.

دو گام مهم بعد از شناسایی کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی مدیا

مهم ترین نکته ای که بعد از برخورد با هر یک از ارورهای ماشین ظرفشویی مدیا باید مد نظر داشته باشید، خاموش کردن دستگاه و شناسایی علت آن می باشد. علت بروز برخی از کدهای خطا را می توان براحتی برطرف نمود و مانع از رخ دادن مشکلات بزرگتر خواهد شد. برخی دیگر از این کدهای خطا بخاطر اشکالات بزرگتر و حیاتی نمایش داده میشوند و عیب یابی آنها نیاز به دانش و تخصص کافی دارد. در این شرایط تنها راه موثر تماس گرفتن با افراد حرفه ای در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی مدیا خواهد بود. به همین منظور در ادامه به ارورهای ظرفشویی مدیا اشاره خواهیم کرد تا از علت هر یک مطلع گردید و راهکار مناسب را شناسایی نمایید.

مهم ترین کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی مدیا

کدهای خطا ماشین ظرفشویی مدیا اغلب ترکیبی دو بخشی از حروف و اعداد می باشند که عبارتند از:

کد خطا و ارور E1 ماشین ظرفشویی مدیا

علت کد خطا E1

 • این کد خطا زمانی نمایش داده میشوند که سیستم آبگیری ظرفشویی با مشکل مواجه شده باشد

رفع کد خطا E1

 • برای برطرف شدن این خطا لازم است تا در مرحله اول از باز بودن شیر آب ورودی مطمئن شوید. در صورت عدم وجود خطا در این بخش، فیلتر شبکه ای و فشار آب را چک کنید. کم بودن فشار آب نیز ممکن است باعث شود تا زمان آبگیری دستگاه طولانی شود و در نتیجه این ارور ظرفشویی مدیا نمایش داده میشود.

کد خطا E2 ماشین ظرفشویی مدیا

علت کد خطا E2

 • در صورت طولانی تر شدن زمان تخلیه دستگاه بیش از حد مجاز این ارور بروز می کند.

رفع کد خطا E2

 • از سالم بودن پمپ تخلیه و عدم وجود گرفتگی در آن مطمئن شوید. در صورت سالم بودن پمپ، لازم است لوله های تخلیه و فیلترها نیز به طور کامل بررسی شوند.

کد خطا E3 ظرفشویی مدیا

علت کد خطا E3

 • این خطا نشان دهنده ی طولانی شدن فرآیند گرم شدن آب داخل ظرفشویی می باشد

رفع کد خطا E3

 • بررسی و رفع خطای e3 ظرفشویی مدیا کاملا تخصصی بوده و لازم است تا المنت دستگاه تعمیر گردد. علاوه بر خرابی در المنت حرارتی، در برخی از مواقع ممکن است بخاطر بروز خطا در برد اصلی ظرفشویی این کد خطا نمایش داده شود.

کد خطا E4 ظرفشویی مدیا

علت کد خطا E4

 • کد خطا e4 مربوط به سرریز شدن آب یا بیشتر بودن آب داخل دستگاه از حد مجاز می باشد.

رفع کد خطا E4

 • از آنجا که استفاده از پودرهای ظرفشویی نامناسب و یا قرار دادن مقدار زیاد از آنها در داخل ظرفشویی می تواند در بروز این خطا موثر باشد، در نتیجه ابتدا باید از پودر استاندارد و به اندازه مناسب استفاده کنید. همچنین ممکن است سوئیچ شناور ظرفشویی دچار خرابی شده باشد. عملکرد سوئیچ شناور باید به طور کامل بررسی و اشکالات موجود در آن برطرف شود.

کد خطا E5 ماشین ظرفشویی مدیا

علت کد خطا E5

 • عدم وجود امکان خاموش شدن خودکار دستگاه پس از به پایان رسیدن عملیات شستشو در نهایت باعث بروز این ارور ظرفشویی مدیا میشود.

رفع کد خطا E5

 • در مرحله اول باید از صحت کلید برق دستگاه مطمئن شوید. گاهی اوقات بخاطر پایین بودن ولتاژ این ارور ممکن است بوجود آید. علاوه بر موارد ذکر شده، خرابی در سیم کشی برد اصلی نیز باید کاملا بررسی شود و در صورت نیاز تعمیر و یا با قطعه جدید جایگزین گردد.

کد خطا E6 ظرفشویی مدیا

علت کد خطا E6

 • خرابی در ترمیستور دستگاه منجر به کد خطا e6 ظرفشویی مدیا می شود.

رفع کد خطا E6

 • ترمیستور باید تعمیر و یا تعویض گردد. این کار کاملا تخصصی بوده و باید به افراد متخصص در تعمیر ماشین ظرفشویی اختصاص داده شود.

کد خطا E7 ماشین ظرفشویی مدیا

علت کد خطا E7

 • این خطا به ارور اتصال کوتاه معروف می باشد.

رفع کد خطا E7

 • ترمیستور باید کاملا بررسی و در صورت نیاز تعویض شود

رفع کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی مدیا

در این مطلب کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی مدیا به طور کامل شرح داده شد و راه حل هایی برای برطرف شدن هر یک ارائه گردید. اما این بدان معنا نیست که تمام افرادی که با این ارورها آشنا هستند می توانند دستگاه را تعمیر کنند. تعمیر لوازم خانگی از قبیل تعمیر ماشین لباسشویی، ظرفشویی و تلویزیون و تعمیر یخچال فریزر و سایر وسایل الکتریکی کاملا تخصصی بوده و باید به افراد متخصص در این زمینه سپرده شود. تیم کالا تعمیر با همراهی افراد متخصص و حرفه ای در تمام مناطق تهران آماده پاسخگویی و سرویس دهی به منظور تعمیر انواع لوازم خانگی می باشد. کافیست با یکی از راه های ارتباطی ذکر شده در پایین این صفحه تماس بگیرید تا متخصصین کالا تعمیر در کمترین زمان در محل حضور پیدا نموده و تعمیر لوازم خانگی را انجام دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *