فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی

فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی در برندها و مدل های مختلف لباسشویی قدیمی و جدید به روش های گوناگونی انجام میشود. علاوه براین، در بسیاری از برندها کلید و دکمه مخصوص برای فعال کردن و باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی وجود ندارد و از دکمه های ترکیبی باید استفاده کرد. در این بخش از آموزش تعمیر ماشین لباسشویی کالا تعمیر نحوه فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی بوش، ال جی، کنوود، مدیا، اسنوا، دوو و سایر برندها را ارائه خواهیم داد.

فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی

یکی از اصلی ترین دلایلی که بسیاری از افراد از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی استفاده می کنند، شناخت کم آنها از دستگاه است. به همین دلیل اشتباها دکمه های مختلف را فشار داده و باعث بهم خوردن تنظیمات میشوند. از آنجا که قفل کودک در اغلب ماشین های لباسشویی با دکمه های ترکیبی فعال میشود، اشتباهات زیادی در فعال سازی آن وجود دارد. در ادامه روش های مختلف باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی را معرفی می کنیم:

فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی

قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی لمسی و سایر مدل ها به روش های متعددی عمل می کنند. بر اساس مدل دستگاه بررسی کنید که کدامیک از دکمه های زیر روی پنل دستگاه وجود دارد و روش مورد نظر را برای فعال کردن قفل انتخاب کنید:

 • دکمه CHILD LOCK را بفشارید تا قفل کودک فعال شود.
 • اگر روی پنل دکمه قفل کودک وجود ندارد، دکمه های temp+option را جستجو کنید. این دو دکمه را همزمان با هم به مدت 3 تا 5 ثانیه نگه دارید تا قفل فعال شود.
 • دکمه های prewash+child را به مدت 3 تا 5 ثانیه همزمان با هم بفشارید.

اگر هیچ یک از دکمه ها عمل نمی کنند می توانید با مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی تماس بگیرید.

قفل کودک ماشین لباسشویی پاکشوما

فعال بودن قفل در ماشین لباسشویی پاکشوما با علامت cl روی پنل نمایش داده میشود. برای فعال کردن این قفل کافیست دو دکمه ترکیبی prewash+rinse را با هم به مدت 3 تا 5 ثانیه بفشارید.

روش فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی

قفل کودک ماشین لباسشویی دوو

در ماشین های لباسشویی دوو بر اساس مدل و سری دستگاه روش فعال کردن قفل متفاوت است. بر روی پنل اگر دکمه های option و temp را مشاهده می کنید، به صورت همزمان 3 تا 5 ثانیه آنها را با هم نگه دارید. در این صورت علامت cl روی صفحه مشاهده خواهد شد. در برخی از مدل ها دو دکمه delay timer+drying برای فعال کردن قفل کاربرد دارد و 3 تا 5 ثانیه باید آن ها را با هم نگه دارید. علاوه براین، دکمه های drying+spin نیز برای فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی دوو استفاده میشوند.

فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ

قفل ماشین لباسشویی سامسونگ به دو روش می تواند عمل کند:

 • دو دکمه spin/rinse+temp را با هم به مدت 3 تا 5 ثانیه بفشارید تا علامت قفل فعال شود
 • دو دکمه + و – را با هم به مدت 3 تا 5 ثانیه نگه دارید

برای باز کردن قفل ماشین لباسشویی همین روش ها را مجدد تکرار کنید. اگر روش های ارائه شده در دفترچه راهنمای دستگاه بدرستی عمل نمی کنند بهترین کار تماس با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ است.

فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی بوش

در ماشین های لباسشویی بوش بر اساس مدل روش فعال کردن قفل متفاوت است. در دو مدل بسیار پرکاربرد لباسشویی های این برند به روش های زیر می توانید قفل را فعال کنید:

 • فعال کردن قفل در لباسشویی بوش سری 4: دو دکمه RPM+FINISHED را 3 تا 5 ثانیه نگه دارید.
 • فعال کردن قفل در لباسشویی بوش سری 8: دو دکمه + و – را با هم 3 تا 5 ثانیه نگه دارید.

فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی مدیا

قفل ماشین لباسشویی مدیا با روش های زیر بر اساس مدل دستگاه عمل می کند:

 • دکمه start را 5 ثانیه نگه دارید
 • دکمه های rinse+finished in را 3 تا 5 ثانیه نگه دارید
 • دکمه RPM را 5 تا 9 ثانیه فشار دهید.

چنانچه این دکمه ها بدرستی عمل نمی کنند، لازم است با مراکز تعمیر ماشین لباسشویی مدیا تماس بگیرید.

فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی اسنوا

برای فعال کردن قفل کودک یکی از دو روش زیر را متناسب با مدل دستگاه می توانید انتخاب کنید:

 • دو دکمه + و – را با هم 3 تا 5 ثانیه نگه دارید
 • دو دکمه rinse/spin+ temp را با هم 3 تا 5 ثانیه فشار دهید.

قفل کودک ماشین لباسشویی زیمنس

فعال کردن قفل ماشین لباسشویی زیمنس با فشردن دو دکمه + و – به مدت 3 ثانیه و همزمان انجام می شود. در برخی از مدل ها ممکن است این دکمه ها عمل نکنند. دقت داشته باشید که در این شرایط دکمه های اضافه را فشار ندهید، چون باعث خرابی دستگاه میشود و نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی زیمنس خواهید داشت. مطالعه دفترچه راهنما بهترین راهکار در این شرایط خواهد بود.

قفل کودک ماشین لباسشویی ایوولی

در ماشین های لباسشویی ایوولی فعال بودن قفل با کد cl روی صفحه نمایش داده میشود. برای فعال کردن قفل کافیست دکمه pre delay را به مدت 5 ثانیه فشار دهید.

فعال کردن قفل ماشین لباسشویی کنوود

در ماشین های لباسشویی کنوود اغلب مدل ها دکمه child lock برای قفل کودک در نظر گرفته شده است. اگر این دکمه روی پنل وجود ندارد، دو دکمه drying+spin را 3 ثانیه همزمان نگه دارید.

قفل کودک ماشین لباسشویی آاگ

برای فعال کردن قفل در ماشین لباسشویی آاگ مدل های مختلف بهتر است دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید. اگر دفترچه راهنما در دسترس نیست، کافیست یکی از سه روش زیر را متناسب با دکمه های موجود روی پنل امتحان کنید:

 • دکمه های OPTION+TEMP را با هم 3 تا 5 ثانیه نگه دارید
 • دکمه های delaytimer+drying را 3 تا 5 ثانیه با هم بفشارید
 • دو دکمه drying+spin را 3 تا 5 ثانیه نگه دارید

طریقه باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی

بعد از فعال شدن قفل کودک تمام کلیدهای دستگاه غیرفعال میشوند. در این شرایط کودکان نمی توانند تنظیمات ماشین لباسشویی را تغییر دهند. بعد از اتمام برنامه شستشو، برای باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی باید دکمه های فعال کردن قفل را مجدد فشار دهید. به عنوان مثال اگر قفل با فشردن دو دکمه drying+spin فعال میشود، مجدد همین دو دکمه را با هم فشار دهید تا قفل باز شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *