کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی کروپ

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی کروپ ترکیبی از دو حرف می باشند که با شناخت آنها می توانید از وضعیت قطعات داخلی و سالم یا معیوب بودن آنها مطلع شوید. البته لازم به ذکر است، شناخت این ارورها به تنهایی نمی توانند بای تعمیر و رفع اشکالات کافی باشند و قطعا تخصص و تجربه در این زمینه ضروری خواهد بود. اما تعدادی از کدهای خطا لباسشویی کروپ تنها با تغییر در نحوه استفاده از دستگاه قابل رفع می باشند. ارورها و کدهای خطای ماشین لباسشویی کروپ CROP و نحوه رفع آنها را در این بخش از آموزش تعمیر ماشین لباسشویی کالاتعمیر معرفی و بررسی خواهیم کرد.

عیب یابی و رفع کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی کروپ

عیب یابی و رفع کدهای خطای ماشین لباسشویی کروپ را می توانید به تکنسین های ما بسپارید تا با کمترین هزینه آنها را رفع نماییم.

02157428

ارور IE ماشین لباسشویی کروپ

در بسیاری از مدل های ماشین لباسشویی کروپ ممکن است به دلایل مختلف آب به درستی وارد مخزن دستگاه نشود. در این شرایط ارور IE لباسشویی کروپ روی صفحه نمایش داده میشود. برای رفع ارور ابتدا بررسی کنید که ایا آب ساختمان وصل است و فشار آن در سطح ایده آلی قرار دارد یا خیر؟ آیا شلنگ ورودی به دستگاه دچار انسداد نشده است؟ شکستگی روی شلنگ ورودی در بسیاری از مواقع مانع از ورود آب به داخل لباسشویی میشود. آیا فیلتر تمیز و سالم است؟ شیر برقی سالم است؟ هیدروستات سالم است و سطح آب را درست تشخیص می دهد؟
در نهایت بررسی کنید که آیا برد الکتریکی سالم است یا خیر؟ برای تعمیر و عیب یابی برد می توانید از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی کالاتعمیر استفاده کنید.

کد خطا TE ماشین لباسشویی CROP

یکی دیگر از کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی کروپ، ارور TE می باشد. این ارور نشان دهنده کم بودن آب درون مخزن دستگاه است. ابتدا بررسی کنید که آیا شیر برقی سالم است و آب به درستی وارد دستگاه میشود؟ علاوه براین، ممکن است هیدروستات دچار اشکال بوده و سطح آب را نمی تواند بدرستی تشخیص دهد و به همین دلیل فرمان قطع آب زود به شیر برقی ارسال شده است. در نهایت، اگر تمام این قطعات سالم هستند و ارور نمایش داده میشود، برد باید بررسی شود.

کد خطا و ارور FE ماشین لباسشویی کروپ

اگر آب داخل مخزن لباسشویی بیش از اندازه استاندارد بوده و هنوز آبگیری ادامه دارد، ارور FE نمایش داده میشود. ابتدا بررسی کنید که آیا شیر برقی سالم است یا خیر؟ علاوه براین، این احتمال وجود دارد که هیدروستات دچار اشکال شده و باید تعویض شود. دقت داشته باشید که اگر اشکال از برد الکتریکی باشد، حتما با نمایندگی تعمیر لباسشویی کروپ تماس بگیرید.

کد خطای PE لباسشویی کروپ

خرابی در هیدروستات در برخی از مدل های ماشین لباسشویی کروپ با ارور PE نمایش داده میشود. با خراب شدن این قطعه سطح آب درست تشخیص داده نمیشود و ممکن است بیش از اندازه زیاد یا کم آب وارد مخزن شود. با تعویض هیدروستات می توانید ارور PE را برطرف کنید.

ارور AE ماشین لباسشویی CROP

یکی از رایج ترین کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی کروپ، ارور AE می باشد. این ارور نشان دهنده این است که لباس ها در یک گوشه از مخزن انباشته شده و به همین دلیل وزن دستگاه در بخش های مختلف توازن ندارد. کافیست برنامه شستشو را متوقف کنید و لباس ها را در سطح دیگ پخش کنید تا وزن توازن پیدا کند.

کد خطا DHF ماشین لباسشویی کروپ

ارور DHF لباسشویی کروپ نشان دهنده اختلال در سیستم خشک کن می باشد. با توجه به اینکه سیستم خشک کن پیچیده می باشد، لذا پیشنهاد می کنیم برای رفع این ارور حتما با تعمیرکار لباسشویی متخصص تماس بگیرید.

ارور LE ماشین لباسشویی کروپ

ارور LE لباسشویی کروپ نشان دهنده اشکال و خرابی در تاخو موتور است. به همین دلیل باید دستگاه را بلافاصله از برق جدا کنید و نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید.

ارور CE ماشین لباسشویی کروپ

کد خطا و ارور CE ماشین لباسشویی کروپ نشان دهنده اشکال در بلبرینگ و سوختن موتور باشد که اهمیت زیادی دارد. دقت داشته باشید که این قبیل ارورها و کدهای خطا باید خیلی زود توسط متخصص تعمیر لوازم خانگی برطرف شود، در غیر این صورت خسارت های مادی زیادی را به همراه خواهد داشت.

کد خطا DE ماشین لباسشویی کروپ

اگر درب ماشین لباسشویی بدرستی بسته نشود، برنامه های شستشو فعال نمیشوند. در برخی از مواقع ممکن است میکروسوئیچ ها و قفل الکتریکی دچار اشکال شده باشند و شستشو با اختلال مواجه گردد. در این شرایط ارور DE لباسشویی کروپ نیز روی صفحه نمایش داده میشود و با تعویض این قطعات و رفع اشکالات در اتصالات آنها ارور رفع میشود.

کد خطا و ارور OE ماشین لباسشویی کروپ

یکی دیگر از کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی کروپ که در تمام مدل ها نمایش داده میشود، ارور OE است. این ارور به دلیل تخلیه نادرست و آهسته دستگاه رخ می دهد. برای رفع آن ابتدا بررسی کنید که آیا شلنگ تخلیه مسدود نشده است؟ فیلتر تخلیه تمیز است؟ پمپ تخلیه سالم است؟ برد الکتریکی دچار اشکال و خرابی نشده است؟

ارور HE ماشین لباسشویی کروپ

اگر دمای آب درون ماشین های لباسشویی کروپ پایین تر از سطح استاندارد باشد، ارور HE نمایش داده میشود. این ارور نشان دهنده خرابی در هیتر المنت بوده و با تعویض قطعه رفع می گردد. البته در برخی از مواقع اشکال در برد می باشد و باید تعمیرات به صورت تخصصی انجام شود.

رفع کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی کروپ

برخی از ارورهای لباسشویی کروپ بدون نیاز به تخصص قابل رفع هستند، اما تعمیرات قطعات مهمی از قبیل موتور و برد تنها توسط تعمیرکار باید انجام شود. تیم کالا تعمیر در تمام مناطق تهران این خدمات را با قطعات اصلی در محل و منزل انجام داده و در نهایت گارانتی ارائه می دهد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *