کدهای خطا و ارور ماشین لباسشویی آبسال

ارور ماشین لباسشویی آبسال

ارور ماشین لباسشویی آبسال


در ماشین های لباسشویی آبسال کدهای خطا و ارور به چه صورت ظاهر می شوند؟

دلایل ظاهر شدن کد خطا و ارور در لباسشویی آبسال چیست؟

مراحل رفع هر یک از این ارور ها به چه صورت خواهد بود؟

ماشین لباسشویی آبسال نیز مانند سایر لباسشویی هایی که در کالا تعمیر و در قسمت مقالات آموزشی ارائه شد، دارای یک سری کد خطایی می باشد که هر یک از این ارور ها به دلیل وجود مشکل در قسمت های مختلف لباسشویی به وجود می آید؛ اما باید این را بدانید که جای نگرانی نیست و به راحتی با انجام مراحل رفع ی که نام برده شده، می توان هر یک از این ارور ها را برطرف سازید.

اما باید این نکته را هم مانند سایر مقالات کالا تعمیر مثل کدخطا و ارور در ماشین لباسشویی دوو، اسنوا، زیرووات و … نیز اشاره کنیم که در صورت نداشتن تخصص در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی یا هر گونه لوازم خانگی، باید تعمیرات هر یک از آنها را به تعمیرکاران ماشین لباسشویی یا متخصصین تعمیر لوازم خانگی بسپارید.

کدهای خطا و ارور ماشین لباسشویی آبسال

کدخطا و ارور F01 ماشین لباسشویی آبسال

از دلایل به وجود آمدن این ارور علاوه بر عدم آبگیری یا نبود آب کافی در دستگاه، می توان به موارد زیر نیز اشاره کرده:

 • خراب شدن شیر برقی
 • دچار مشکل شدن یا از کار افتادن سنسور سطح آب
 • ایراد از برد الکترونیکی می باشد
 • سیم کشی ها اتصالی دارند
 • بسته بودن شیر ورودی آب

رفع ارور F01:

برای رفع این ارور تنها کافیست شیر برقی، برد لباسشویی و اتصالات سیم کشی توسط تکنسین بررسی و تعمیر شود.

کدخطا و ارور F02 ماشین لباسشویی آبسال

خرابی هیدروستات ماشین لباسشویی باعث ظاهر شدن ارور F02 در خواهد شد.

حتی اسن مورد ممکن است در صورتی پیش آید که خود هیدروستات دچار مشکل باشد یا در قسمت اتصالات و سوکت هیدروستات قطعی به وجود آمده باشد.

رفع ارور F02:

برای رفع این ارور تنها کافیست که هیدروستات و اتصالات مربوط به آن توسط تکنسین لباسشویی به دقت بررسی شده و حتی اگر مشکل از برد لباسشویی بود، آن را بررسی کرده و نسبت به تعمیر و یا تعویض کردن آن اقدام کند.

کدخطا و ارور F04 ماشین لباسشویی آبسال

زمانیکه میکروسوئیچ درب ایراد داشته باشد، کد خطا F04 را بر روی لباسشویی آبسال مشاهده خواهید کرد؛

برد الکترونیکی نیز ارتباط مستقیم با میکروسوئیچ دارد که باعث به وجود آمدن این کد خطا می شود.

رفع ارور F04:

اگر در قسمت میکروسوئیچ و همینطور در قسمت برد الکترونیکی ایراد و مشکلی مشاهده شد، باید هر یک از این دو قسمت توسط تکنسین متخصص بررسی شده و نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام کرد.

کدخطا و ارور F05 ماشین لباسشویی آبسال

سنسور NTC همان سنسور المنت حرارتی ماشین لباسشویی می باشد که تنها کافیست این قسمت دچار مشکل شود تا کد خطا F05 بر روی لباسشویی آبسال نمایان شود

رفع ارور F05:

NTC یا همان سنسور المنت حرارتی باید توسط تکنسین بررسی شود و در صورتیکه سالم نبود آن را باید تعویض کند.

کدخطا و ارور F06 ماشین لباسشویی آبسال

کد خطا F06 مربوط به المنت حرارتی می باشد که در صورت خرابی این قسمت و یا هر یک از اتصالات آن، حتی دچار کشگل شدن برد الکترونیکی با این ارور رو به رو خواهید شد.

رفع ارور F06:

برای رفع این ارور باید متخصص تعمیر لباسشویی برد الکترونیکی و المنت حرارتی را مورد برسی قرار دهد و در صورت مشاهده ایراد در هر یک از قطعات نام برده شده، آنها را تعویض کنند.

کدخطا و ارور F07 ماشین لباسشویی آبسال

زمانیکه تخلیه آب در لباسشویی آبسال انجام نشود، ارور F07 ظاهر خواهد؛ از دیگر دلایل ظاهر شدن این ارور، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خرابی پمپ تخلیه
 • معیوب بودن شیر برقی ورودی آب
 •  مسدود بودن لوله تخلیه
 • ایراد در قسمت برد الکترونیکی لباسشویی
 • عدم ارسال فرمان های لازم از سمت برد

رفع ارور F07:

باید هریک از قسمت های پمپ تخلیه، شیر برقی و برد الکترونیکی توسط تکنسین متخصص بررسی شود؛ همچنین گرفتگی لوله تخلیه و مسیر فاضلاب نیز باید چک شوند.

کدخطا و ارور F08 ماشین لباسشویی آبسال

از دیگر کدهای خطا یا ارور های ماشین لباسشویی آبسال ، باید به ارور F08 اشاره کرد؛ کدخطا یا ارور F08 مربوط به وجود ایراد در قسمت موتور لباسشویی می باشد. از دیگر دلایل به وجود آمدن این ارور باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایراد در عملکرد موتور
 • قفل شدن یا سوختگی موتور
 • خرابی رله
 • اتصال کوتاه
 • ایراد در قسمت برد الکترونیکی

رفع ارور F08:

برای رفع این ارور نیز ابتدا باید بدانید که ماشین لباسشویی را باید حتما به تعمیرکار متخصص لباسشویی بسپارید؛ تکنسین باید موتور لباسشویی و همینطور برد الکترونیکی را بررسی کند و در صورت مشاهده هر گونه مشکل اقدام به تعویض و یا تعمیر هر یک از قطعات دچار مشکل شده کند. همچنین رله هم باید چک شود

کدخطا و ارور F09 ماشین لباسشویی آبسال

دلایلی چون خرابی برد الکترونیکی، نبود ارتباط بین برد اصلی و پنل دستگاه، اتصالات بد و مشکوک در سوکت های برد باعث می شوند ارور F09 را بر روی لباسشویی های آبسال مشاهده کنید.

رفع ارور F09:

باید اتصالاتی چون سوکت ها بررسی شوند؛ همینطور برد الکترونیکی نیز توسط تکنسین متخصص چک شود و در صورت مشاهده خرابی آن را تعویض یا تعمیر کند.

کدخطا و ارور C03 ماشین لباسشویی آبسال

تنها کافیست ماشین لباسشویی آبسال بالانس نباشد و یا اینکه توازن نداشته باشد و این مورد در صورت گره خوردن لباس ها و یا جمع شدن آنها در یک قسمت درام لباسشویی به وجود می آید که در اینصورت با ارور یا کد خطا C03 رو به رو خواهید شد.

رفع ارور C03:

برای رفع این کد خطا کافیست:

 1. دستگاه را متوقف کرده
 2. لباس ها را از هم جدا کرده و در کل قسمت درام پخش کنید
 3. دستگاه را مجددا راه اندازی کنید.

و در انتها

کالا تعمیر امیدوار است با ارائه این مقاله، راهنمایی کافی و مناسب را در خصوص برطرف کردن هر یک از ارورهای به وجود آمده برای لباسشویی آبسال را ارائه داده باشد. در انتها باید بگوییم در صورتیکه هر یک از ارورهای نام برده شده با راه حل هایی که بیان شد، برطرف نشدند، تنها لازم است با مرکز تعمیر لوازم خانگی کالا تعمیر تماس گرفته و تعمیرات هر یک از لوازم خانگی خود را با خیالی آسوده به این مرکز تعمیر بسپارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.