کدهای خطا و ارور ماشین لباسشویی آرچلیک (تمام مدلها)

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی آرچلیک

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی آرچلیک ARCELIK در اغلب مواقع به دلیل خرابی قطعات داخلی بوده و تعداد اندکی به دلیل اشتباه در نحوه استفاده از دستگاه رخ می دهند. به همین دلیل بهتر است با کدهای خطا لباسشویی آرچلیک و دلیل رخ دادن آنها آشنا باشید تا بتوانید از دستگاه بهتر استفاده نموده و خرابی های حاد را نیز سریع تر شناسایی و نسبت به رفع آنها اقدام کنید. در آموزش تعمیر ماشین لباسشویی کالاتعمیر ارورها و کدهای خطای ماشین لباسشویی آرچلیک را به همراه نحوه برطرف کردن آنها بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

عیب یابی و رفع کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی آرچلیک

عیب یابی و رفع کدهای خطای ماشین لباسشویی آرچلیک را می توانید به تکنسین های ما بسپارید تا با کمترین هزینه آنها را رفع نماییم.

02157428

کد خطا e1 ماشین لباسشویی آرچلیک

درون تمام ماشین های لباسشویی از قطعاتی به نام ترمیستور و سنسور NTC استفاده میشود که به عنوان مقاومت حرارتی عمل می کنند. در صورت خرابی در هر یک از این دو قطعه، ارور E1 لباسشویی آرچلیک روی صفحه نمایش داده خواهد شد. برای رفع این ارور بهترین کار تعویض قطعه می باشد. البته اگر در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی تخصص ندارید، بهتر است این کار را به تعمیرکار بسپارید. چون ابتدا باید وضعیت سیم کشی ترمیستور و سنسور NTC بررسی و سپس نسبت به تعویض آنها اقدام شود.

ارور E2 ماشین لباسشویی آرچلیک

اگر آب درون ماشین لباسشویی بیش از اندازه گرم یا سرد باشد، ارور E2 بروز می کند. برای رفع این ارور لازم است قطعات متعددی از قبیل المنت، ترموستات بررسی و در صورت نیاز تعویض شوند. اگر سیستم حرارتی و گرمایی لباسشویی سالم است، ممکن است برد دچار اختلال شده باشد. در این شرایط بهترین کار تعمیر ماشین لباسشویی آرچلیک توسط نمایندگی می باشد.

کد خطا E3 ماشین لباسشویی آرچلیک

در برخی از مدل های ماشین لباسشویی آرچلیک، اختلال در هیتر و گرم نشدن آب درون دستگاه با ارور E3 نمایش داده میشود. بررسی هیتر نیاز به مهارت دارد و باید بتوانید رله را بررسی و تعمیر یا تعویض کنید.

کد خطا E4 ماشین لباسشویی آرچلیک

یکی دیگر از کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی آرچلیک، ارور E4 می باشد. این ارور در شرایطی بروز می کند که آب به درستی وارد ماشین لباسشویی نشود. در صورت مواجه شدن با این ارور بررسی کنید که آیا فشار آب ساختمان در سطح ایده آل است یا خیر؟ شلنگ ورودی به دستگاه مسدود نشده است؟ فیلتر ورودی تمیز است؟ شیر برقی سالم است و نیاز به تعمیر ندارد؟ ترموستات سالم است یا خیر؟ در نهایت برد نیز باید با دقت بررسی و تعمیر شود.

ارور E5 ماشین لباسشویی آرچلیک

ارور E5 لباسشویی آرچلیک نشان دهنده اشکال در تخلیه دستگاه است. برای رفع ارور مهم ترین کار بررسی شلنگ تخلیه و فیلتر تخلیه می باشد. فیلتر تخلیه به مرور ممکن است دچار انسداد شود و به همین دلیل باید به صورت دوره ای تمیز شود. شلنگ تخلیه را بررسی کنید و از مسدود نشدن آن مطمئن شوید. وضعیت پمپ تخلیه و همچنین برد الکتریکی نیز باید برسی شود.

کد خطا E6 ماشین لباسشویی آرچلیک

ارور E6 لباسشویی آرچلیک اهمیت بسیار زیادی دارد، چون خرابی در موتور را نشان می دهد. این قبیل ارورها باید توسط تعمیرکار حرفه ای و متخصص برطرف شوند.

ارور E7 ماشین لباسشویی آرچلیک

هیدروستات قطعه ای بسیار مهم در ماشین های لباسشویی می باشد که میزان آب موجود در دستگاه را تشخیص می دهد. در صورت خراب بودن این قطعه آب بیش از اندازه درون دستگاه افزایش یا کاهش پیدا خواهد کرد. به همین دلیل با خراب شدن هیدروستات ارور E7 در لباسشویی آرچلیک نمایش داده میشود. برای رفع ارور ابتدا باید هیدروستات بررسی و در صورت وجود اشکال تعویض شود. در صورت سالم بودن هیدروستات، ممکن است بد دچار اشکال شده باشد. در این شرایط می توانید با تعمیرکاران ما در تیم تعمیر لوازم خانگی کالاتعمیر تماس بگیرید.

کد خطا E8 ماشین لباسشویی آرچلیک

ارور E8 لباسشویی آرچلیک نشان دهنده پایین بودن سطح آب در دستگاه و آبگیری نشدن آن به اندازه کافی می باشد. از مهم ترین دلایل برای رخ دادن این شرایط خرابی شیر برقی و همچنین کم بودن فشار آب می باشد. علاوه بریان، ترموستات نیز باید بررسی و عیب یابی شود.

ارور E9 ماشین لباسشویی آرچلیک

با خراب شدن قفل درب ارور E9 ماشین لباسشویی arcelik نمایش داده میشود. برای رفع این ارور ابتدا باید بررسی کنید که آیا درب باز است یا خیر؟ اگر درب بسته است، میکروسوئیچ ها دچار اشکال شده و باید اتصالات آنها بررسی و در صورت نیاز این قطعات تعویض شوند. در برخی از مواقع نیز اختلال در بد می تواند در بروز این ارور نقش داشته باشد و باید دستگاه به صورت تخصصی تعمیر و عیب یابی شود.

کد خطای E10 ماشین لباسشویی آرچلیک

در برخی از مدل های ماشین لباسشویی آرچلیک، خراب شدن قفل درب با ارور E10 نمایش داده میشود. مانند ارور قبل ابتدا باید وضعیت درب و میکروسوئیچ ها و همچین اتصالات آنها با برد بررسی و عیب یابی شود.

کد خطا E17 ماشین لباسشویی آرچلیک

ارور E17 لباسشویی آرچلیک همراه با کف زیاد در دستگاه بروز می کند. این ارور نشان می دهد که مواد شوینده غیر استاندارد استفاده شده است. علاوه براین، اگر بیش از اندازه پودر و مواد شوینده وارد دستگاه شود نیز این ارور نمایش داده میشود.

کد خطا E18 ماشین لباسشویی آرچلیک

یکی از کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی آرچلیک که به دلیل استفاده نادرست از دستگاه است، ارور E18 می باشد. این ارور نشان می دهد که لباس ها درون مخزن به طور یکسان در بخش های مختلف پخش نشده و توازن ندارند. برنامه شستشو را متوقف و لباس های گره خورده را از هم جدا کنید. علاوه براین، به ظرفیت لباسشویی نیز دقت کنید و بیش از اندازه لباس درون مخزن قرار ندهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.