کدهای خطا و ارور ماشین لباسشویی ال جی

کدهای خطا و ارور ماشین لباسشویی ال جی

کدهای خطا و ارور ماشین لباسشویی ال جی


بعد از معرفی و بررسی کدهای خطا و ارور ماشین لباسشویی سامسونگ، حال کالا تعمیر با ارائه این مقاله به معرفی و بررسی هر یک از کدهای خطا و ارور ماشین لباسشویی ال جی خواهد پرداخت و مراحل رفع هر یک از ارور های به وجود آمده را به اشتراک می گذارد.

قبل از اینکه به معرفی ارورهای ماشین لباسشویی ال جی و مراحل رفع هر یک بپردازیم، باید اضافه کنیم که در کل ارورهایی که در لباسشویی LG وجود دارند، به 2 دسته تقسیم می شوند:

  1. ارور هایی که بخاطر کارکرد نادرست استفاده کننده از ماشین لباسشویی به وجود می آیند که می تواند شامل موارد زیر باشد:بستن نادرست درب لباسشوییقطعی آبخرابی شیر آب
  2. دسته دوم در صورتی که ماشین لباسشویی دچار نقص فنی شود با ارور و کد خطا مواجه خواهید شد که خرابی برد یکی از موارد نقص فنی میتواند باشد.

در ادامه معرفی دسته های ارور ماشین لباسشویی ال جی باید بگوییم که اگر با گزینه دوم یعنی نقص فنی دستگاه مواجه شدید، بخاطر تخصصی بودن ایراد حتما باید به متخصص تعمیر ماشین لباسشویی رجوع کنید و چنانچه تخصصی و شناختی از تعمیرات ماشین لباسشویی ندارید به هیچ عنوان شخصا اقدام به تعمیر نکنید. در ادامه این مقاله به معرفی هر یک از کدهای خطا ماشین لباسشویی ال جی خواهیم پرداخت:

کدهای خطا و ارور ماشین لباسشویی ال جی و راه های رفع هر یک

کد خطا و ارور IE ماشین لباسشویی ال جی

زمانیکه آب ورودی به ماشین لباسشویی دچار ایراد شود، یا لوله دچار خمیدگی شود و آب وارد لباسشویی نشود و یا شیر آب بسته بوده و وقتی دستگاه را روشن کنید، با ارور IE مواجه خواهید شد. برای رفع این ارور باید موارد زیر رار انجام دهید:

  • شیر ورودی به ماشین لباسشویی را بررسی کنید
  • مطمئن شوید که لوله ورودی دچار خمیدگی یا پیچ خوردگی نشده باشد.

کد خطا و ارور OE لباسشویی LG

با مشاهده ارور OE بر روی لباسشویی LG، باید متوجه شوید که لوله تخلیه دچار مشکل شده است. حتی این مورد امکان دارد که پمپ تخلیه نیز آسیب دیده باشد. این امکان هم وجود دارد که آب در دیگ بماند و با این ارور مواجه شوید. به راحتی می توانید با بررسی لوله خروجی و پمپ تخلیه به راحتی این مشکل را برطرف سازید.

کد خطا و ارور UE ماشین لباسشویی ال جی

با نامتعادل بودن بار ماشین لباسشویی با این کد خطا در لباسشویی ال جی رو به رو خواهید شد. شاید سوال پیش آید منظور از بار نامتعادل چیست؟ پاسخ به این سوال این است که تنظیم واشر با مقدار باری که داخل لباسشویی قرار داده اید، برابر نیست؛ برای مثال شما واشر را بر روی 5 کیلو تنظیم کرده اید اما تنها یک روسری و یا پیراهن را داخل دستگاه برای شستشو قرار داده اید که همین امر باعث می شود شما با ارور UE بر روی دستگاه رو به رو شوید. موارد دیگر چون نوع جنس البسه نیز در به وجود آمدن این ارور بی تاثیر نیستن که برای رفع این کد خطا بهتر است بار و تنظیمات لباسشویی را با هم برابر و متعادل کنید.

ارور DE در ماشین لباسشویی LG

در صورت قفل نشدن درب لباسشویی ارور DE رخ میدهد. یا اینکه درب قفل شده اما سنسورهای دستگاه قادر به تشخیص قفل شدن آن ندارند. با انجام مراحل زیر به راحتی می توانید این کد خطا را از بین ببرید:

  • بررسی کنید نخی میان درب لباسشویی باقی نمانده باشد.
  • از سالم بودن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی مطمئن شوید
  • هیچ گاه لباسشویی را از لباس پر نکنید که درب به خوبی بسته یا قفل نشود.

نکته: در صورت مواجه شدن با ارور DE در ماشین های لباسشویی ال جی، گاهی تنها با فشردن دکمه START/PAUSE به مدت زمان کوتاه 5 ثانیه و زمانیکه دستگاه خاموش است، این کد خطا از بین می رود.

کد خطا یا ارور TE در ماشین های لباسشویی ال جی

این کد خطا، یک ارور کاملا تخصصی می باشد که حتما باید توسط متخصصین تعمیر ماشین لباسشویی بررسی و رفع شود. از دلایل ظاهر شدن ارور TE داشتن مشکل در هر از قسمت های سنسور، المنت و یا هیتر باید اشاره کرد.

ارور FE ماشین لباسشویی ال جی

در صورت سرریز کردن شیر آب تخلیه، یا ترک برداشتن لوله شیر آب ورودی که این مورد باعث تخلیه نشدن آب می شود با کد خطا FE رو به رو خواهید شد. این ارور نیز همانند کد خطا TE یک مورد تخصصی می باشد و باید توسط تکنسین رفع شود.

کد خطا و ارور PE ماشین لباسشویی ال جی

از دلایل ظاهر شدن ارور PE باید به موارد زیر اشاره کرد:

  • سنسور قادر به تشخصی مقدار حجم آب نیست.
  • حجم آب از حد مجاز بالاتر رفته و امکان سرریز شدن وجود دارد.
  • در صورت نبودن هیچ یک از دلایل بالا، ممکن است برد الکترونیکی اصلی دستگاه دچار مشکل شده باشد.

کد خطا LE ماشین لباسشویی LG

کد خطا LE به معنای LOCKE DRIVE MOTOR ERROR می باشد؛ که منظور از این ارور قفل شدن موتور گردان لباسشویی است که باید موتور را باز کرده و ان را بررسی کنید. تنها قفل شدن موتور گردان عامل ظاهر شدن این ارور نخواهد بود؛ شاید سیمی کشی که به موتور دستگاه متصل شده، دچار اتصالی باشد که در صورت مواجه شدن با این ارور نیز باید به متخصصین تعمیر ماشین لباسشویی رجوع کنید.

کد خطا یا ارور EE ماشین لباسشویی LG

از اصلی ترین و خطرناک ترین ارور های ماشین لباسشویی های ال جی باید به کد خطا EE اشاره کنیم؛ این ارور نشان دهنده مشکل در قسمت برد اصلی دستگاه است که با مواجه شدن با این ارور باید به فکر تعویض و یا تعمیر برد الکترونیک اصلی خود باشید.

ارور PF در ماشین های لباسشویی ال جی

POWER FAILURE یا همان کد خطا PF در کل مربوط به جریان برق ورودی به دستگاه می باشد که نشان دهنده مشکل در این قسمت از لباسشویی است. اگر شدت جریان برق بسیار زیاد باشد، و یا برعکس شدت جریان از حد مجاز کمتر باشد با این کد خطا مواجه خواهید شد. باید برق خود را مورد بررسی قرار دهید و یا اگر مشکل از برق نبود باید سیم برقی که وارد دستگاه شده را چک کنید. همچنین باید مطمئن شوید که بدنه لباسشویی اتصالی ندارد.

ارور CE در ماشین های لباسشویی ال جی

کد خطا CE  و یا CURRENT ERROR یک ارور عمومی است و میتواند هر نشان دهنده هر مشکلی در ماشین لباسشویی باشد. برای رفع این ارور لباسشویی را بهتر است به مدت چند دقیقه از برق بکشید و مجدد راه اندازی کنید. در صورتی که این کد خطا از بین نرفت باید با کمک تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی اقدام به حل این ارور کنید.

کد خطا و ارور CD ماشین لباسشویی LG

بعد از اینکه کار چرخه خشک کن لباسشویی تمام شد، با این کد خطا رو به رو می شوید که بعد از دیدن ارور CD لباس ها را از دستگاه خارج کرده و لباسشویی را خاموش کنید و تا گذشت زمان 6 ساعت از خاموش بودن آن اقدام به روشن کردن مجدد لباسشویی نکنید.

کد خطا CL یا CHILD LOCK در لباسشویی های LG

این ارور نیز یک ارور عمومی بوده و همانطور که از نام آن مشخص است به معنای قفل کودک بوده و برای اینکه کودکان نتوانند تنظیمات دستگاه را تغییر دهند، این ارور به نمایش در می آید. برای باز کردن قفل کودک بهتر است به دفرچه راهنمای ماشین لباسشویی ال جی رجوع کنید.

ارور SE ماشین های لباسشویی ال جی

با مشاهده این ارور باید متوجه شوید که موتور دستگاه دچار ایراد شده و بهترین و ممکن ترین راه برای رفع این کد خطا، تنها مراجه به تعمیرگاه های مجاز لباسشویی می باشد.

سخن پایانی

با مطالعه مقاله ” کدهای خطا و ارور ماشین لباسشویی ال جی ” که توسط مرکز تخصصی تعمیر لوازم خانگی کالا تعمیر به اشتراک گذاشته شد، شما به راحتی می توانید تمامی کدهای خطایی که برای مدل های مختلف ماشین لباسشویی ال جی به وجود می آید را شناخته و هر یک را بررسی کرده و به راحتی نسبت به رفع هر یک از ارور ها اقدام کنید. اما باز هم باید به این نکته متذکر شویم که اگر تخصصی در زمینه تعمیر انواع لوازم خانگی ندارید شخصا اقدام به تعمیر نکنید. کالا تعمیر با داشتن تکنسین های مجرب در اسرع وقت و با کمترین هزینه آماده امداد رسانی به شما مصرف کنندگان لوازم خانگی می باشند.

آموزش تعمیر لوازم خانگیآموزش تعمیر ماشین لباسشویی

ارور لوازم خانگیارور های انواع ماشین لباسشوییارور های ماشین لباسشویی ال جیایراد ماشین لباسشوییرفع ارور انواع ماشین لباسشوییرفع ارور لوازم خانگیرفع ارور ماشین لباسشویی ال جی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button