کدهای خطا و ارور ماشین لباسشویی پارس

ارور ماشین لباسشویی پارس

ارور ماشین لباسشویی پارس


امروزه وجود یک لباسشویی در هر خانه ای از نیازهای اساسی انسان ها شده و تاثیر بسیار زیادی در زندگی بشر گذاشته است. این وسیله های برقی مورد نیاز نیز مانند سایر لوازم برقی دارای اشتباهات و مشکلاتی هستند؛ ماشین های لباسشویی نیز از این قاعده مستثنا نبوده و زمانیکه دچار مشکل و یا خرابی می شود، به صورت کدهای خطا و یا ارور بر روی صفحه پنل دستگاه به نمایش در خواهد آمد. کالا تعمیر با ارائه این مقاله سعی کرده تا کدهای خطا و ارور های ماشین لباسشویی پارس را به همراه مراحل رفع هر یک برای شما به اشتراک بگذارد.

در واقع کد های خطا به شما کمک می کند تا ایرادات هر قسمت از ماشین لباسشویی را شناسایی کرده و به رفع هریک بپردازید؛ برای مثال اگر لباسشویی بیش از حد گرم شود، بر روی صفحه پنل یک کد خطا که نشان دهنده گرم شدن بیش از حد لباسشویی می باشد، به نمایش در خواهد آمد. در مقالات آموزشی گذشته در کالا تعمیر، هر یک از ارورهای ماشین های لباسشویی پاکشوما، سامسونگ، ال جی و … معرفی و بررسی شدند که با مراجعه به هریک می توانید اطلاعات لازم را کسب کنید.

کدهای خطا و ارور ماشین لباسشویی پارس

قبل از اینکه شروع به معرفی کد خطا ماشین لباسشویی پارس کنیم، باید همانند مقالات پیشین این نکته را متذکر شویم که اگر تخصصی در زمینه تعمیر لباسشویی ندارید، بهتر است آن را به تعمیرکاران لباسشویی بسپارید که در این زمینه به تعمیرات لوازم خانگی کالا تعمیر به راحتی می توانید اعتماد کنید. حال در ادامه به بررسی و معرفی ارور های ماشین لباسشویی پارس می پردازیم.

کد خطا E01 ماشین لباسشویی پارس

یکی از کدهای خطا یا ارور های ماشین لباسشویی پارس، کد خطا E01 می باشد که دلیل به وجود آمدن این ارور می تواند یکی از دلایل زیر باشد:

 • اشکال در شلنگ خروجی
 • وجود ایراد در قسمت پمپ تخلیه
 • مسدود شدن فیلتر خروجی
 • مسدود شدن مسیر خروجی
 • عدم تخلیه سوکت و اتصالات پمپ تخلیه

رفع ارور E01

باید فیلتر و شیلنگ خروجی مورد بررسی قرار بگیرد که اگر گرفتگی داشت، مسیر آن را باز کنید و یا اگر خراب بود آن را باید تعویض کنید.

کد خطا E02 ماشین لباسشویی پارس

از دلایل بروز ارور E02 میتوان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

 • ایراد در قسمت فیلتر شیر برق
 • آب گیری نادرست
 • اشکال در ورودی آب
 • کم بودن و یا زیاد بودن فشار آب

رفع ارور E02

یکی دیگر از کدهای خطا ماشین لباسشویی پارس ، ارور E02 می باشد که برای رفع این ارور یا کد خطا باید فیلتر مورد بررسی قرار بگیرد و اگر دچار خرابی بود باید آن را تعویض کنید. آب ورودی و فشار اب را هم کنترل و بررسی کرده و با تغییراتی که انجام شده باید تنظیم کنید.

کد خطا E03 ماشین لباسشویی پارس

زمانیکه اشکالاتی در قسمت سوکت موتور و یا اتصالات مربوط به موتور به وجود بیاید، با این ارور مواجه خواهید شد.

رفع ارور E03

اگر زمان بررسی متوجه شدید که مشکل از سوکت موتور هست، می توانید به راحتی آن را تعمیر یا تعویض کنید. اما اگر خرابی در قسمت موتور بود باید توسط تکنسین متخصص بررسی شده و تعویض یا تعمیر گردد.

کد خطا E04 و E05 و E06 ماشین لباسشویی پارس

یکی دیگر از کد های خطا یا ارورهای ماشین لباسشویی پارس را که میخواهیم نام ببریم، ارور E04 می باشد که بخاطر اشکالاتی که در قسمت ولوم برنامه یا تایمر باشد، و یا زمانیکه سلکتور برنامه عملکرد درستی نداشته باشد این ارور بر روی صفحه پنل به نمایش در می آید.

رفع ارور E04 و E05 و E06

برای رفع این ارور باید بدانید که هر یک از قطعات مربوط به این کد خطا مثل ولوم برنامه، تایمر و همینطور سلکتور برنامه از قطعات حساس لباسشویی پارس بوده که باید توسط تکنسین متخصص مورد بررسی قرار بگیرد.

کد خطا E07 ماشین لباسشویی پارس

تنها کافیست سنسور دما دچار مشکل خرابی شود تا این کد خطا را بر روی صفحه پنل مشاهده کنید.

رفع ارور E07

با مشاهده این ارور و خرابی سلکتور دمای آن و برای رفع آن باید سلکتور را تعویض کنید.

کد خطا F01 ماشین لباسشویی پارس

از دلایل ظاهر شدن ارور F01 می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

 • وجود اشکال در قسمت سنسور دمای آب
 • خراب بودن سنسور دمای آب
 • ارتباط بین سیم و مدار برد
 • خراب بودن مدار برد یا برد

رفع ارور F01

برای رفع این کد خطا از روی پنل ماشین لباسشویی پارس بهتر است:

 • مقدار اهم سنسور را بررسی کنید
 • در صورت بروز این ارور بهتر است دو شاخه لباسشویی را از برق کشیده و با تعمیرات ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

کد خطا F02 ماشین لباسشویی پارس

هریک از موارد سوختگی المنت یا وجود مشکل در قسمت برد مدار الکترونیکی باعث می شوند که شما ارور F02  را بر روی ماشین لباسشویی خود مشاهده کنید.

رفع ارور F02

برای اینکه این کد خطا را از بین ببرید بهتر است المنت و مقدار مقاومت آن را بررسی کنید و در صورت مشاهده مشکل بیشتر پیشنهاد می کنیم دستگاه را از دو شاخه کشیده و با تکنسین های متخصص تماس برقرار کنید

کد خطا F03 ماشین لباسشویی پارس

در این قسمت به معرفی یکی دیگر از کد های خطا یا ارور های ماشین لباسشویی پارس به نام کد خطا F03 می پردازیم که از دلایل به وجود آمدن این ارور می توان سوختن المنت یا همان هیتر و خراب شدن مدار برد الکترونیکی اشاره کرد.

رفع ارور F03

برای برطرف کردن این ارور باید المنت و مقدار مقاومت آن را بررسی کنید و اگر مشکل برطرف نشد بهتر است دو شاخه را از برق کشیده و با تعمیرات لباسشویی باید تماس بگیرید

کد خطا F04 ماشین لباسشویی پارس

از موارد به وجود آمدن این ارور بر روی صفحه پنل ماشین لباسشویی پارس باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایراد داشتن در قسمت ورود آب به مخزن
 • خراب بودن شیر برقی
 • مشکل در قسمت هیدروستات
 • مدار برد لباسشویی خراب می باشد.

رفع ارور F04

از راه های رفع کد خطا F04 میتوان هر یک از موارد زیر را نام برد:

 • بررسی مقاومت برقی
 • مطمئن شوید که شیر آب ورودی باز باشد
 • هیدروستات باید چک و بررسی شود

کد خطا F05 ماشین لباسشویی پارس

تنها کافیست در قسمت تخلیه آب اشکالی وجود داشته باشد، یا پمپ تخلیه و یا مدار برد دچار خرابی باشند تا شما این کد خطا را بر روی صفحه پنل مشاهده کنید

رفع ارور F05

به دلیل حساسیتی که در این قسمت از قطعات ماشین لباسشویی وجود دارد، باید بررسی و رفع این ارور را باید به دست تکنسین های متخصص بسپارید.

کد خطا F06 ماشین لباسشویی پارس

از دلایل مواجه شدن با این ارور باید به هریک از موارد چون سوختگی موتور، قفل شدن سوکت موتور و سیم کشی و یا اتصال کوتاهی و خرابی که در مدار برد وجود دارد، اشاره کرد.

رفع ارور F06

رفع این کد خطا یا ارور را هم باید به تکنسین های متخصص تعمیر ماشین لباسشویی واگذار کنید.

کد خطا F07 ماشین لباسشویی پارس

سرو صدایی که در هنگام کار لباسشویی ایجاد می شود و عدم تعادلی که در سطح آب به وجود می آید باعث می شود تا ارور F07 را بر روی پنل ماشین لباسشویی پارس مشاهده کنید.

رفع ارور F07

برای برطرف کردن و رفع این ارور باید یکی از موارد زیر را انجام دهید:

 • بررسی مقدار اهم سنسور سطح آب
 • چک و بررسی گردش آب در درون مخزن

کد خطا F08 ماشین لباسشویی پارس

یکی دیگر از کد های خطا یا ارور های ماشین لباسشویی پارس ، کد خطا F08 است که بخاطر دلایلی چون وجود اشکال در برنامه برد و یا خرابی در قسمت برد ظاهر می شود.

رفع ارور F08

با مواجه شدن با این کد خطا تنها کافیست که لباسشویی خود را جهت تعمیر به تعمیرکاه های معتبر ماشین لباسشویی ارسال کنید.

در انتها امیدواریم مطالب خوب و مناسبی را در خصوص کدهای خطا و ارور ماشین لباسشویی پارس در اختیار شما مصرف کنندگان این دستگاه قرار داشته باشیم تا با خیالی آسوده به بررسی هر یک از این ارور ها بپردازید. همچنین شما با اطمینان کامل به مرکز تعمیرات لوازم خاگی تهران (کالا تعمیر) می توانید تعمیرات تمام لوازم خانگی خود را به این مرکز واگذار کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.