ارور فن یخساز و ارور فن کندانسور ال جی از چیست؟

ارور فن یخساز ال جی

ارور فن یخساز و فن کندانسور ال جی از جمله خطاهای رایج در این برند می باشد که دلایل مختلفی در بروز آن وجود دارد. بررسی این ارور و برطرف کردن کد خطای فن یخساز ال جی و ارور فن کندانسور کاملا ضروری بوده و عدم توجه به آن می تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد. در ادامه تیم کالا تعمیر کد خطای فن یخساز ال جی را بررسی و راه های برطرف شدن این خطا را معرفی خواهد کرد.

ارور فن کندانسور یخچال ال جی
در حالت کلی در سیستم یخچال های امروزی دو فن کاربرد دارد که در یخساز و دیگری در کندانسور مورد استفاده قرار میگیرد. کدهای خطا Er IF اگر بر روی صفحه نمایش یخچال ال جی نمایش داده شده به معنای ارور فن یخساز ال جی می باشد و ارور فن کندانسور یخچال ال جی با Er CF نمایش داده میشود.
در صورت مواجه شدن با هر یک از این کدهای خطا بهترین کار تماس گرفتن با افراد متخصص در تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید می باشد. چون عدم توجه به این خطا در نهایت منجر به خرابی موتور یخچال و کاهش کارایی کلی دستگاه می شود. اگر مهارت کافی برای تعمیر و تعویض فن یخچال را دارید، در ادامه روش های بررسی این ارورها را ارائه می دهیم.

ارور فن یخساز یخچال

بررسی ارور فن یخساز ال جی

با مواجه شدن با کد ارور Er IF یخچال های ال جی لازم است فن یخساز را بررسی و معایب موجود در آن را برطرف و یا با قطعه جدید آن را جایگزین کنید. به منظور بررسی ارور فن یخساز ال جی لازم است مراحل زیر را گام به گام طی کنید:
1- به برد اصلی یخچال دسترسی پیدا کنید و میکروسوئیچ روی آن را یک مرتبه فشار دهید. با انجام دادن این کار مد تست 1 را انجام می دهید.
2- درب یخچال را باز کنید و دست خود را مقابل فن یخساز قرار دهید. اگر جریان هوا از فن احساس میشود لازم است تا ولتاژ فن موتور را بررسی نمایید. در صورتیکه ولتاژ پین 2 و 3 کمتر از 7 ولت باشد، لازم است تا برد اصلی دستگاه تعویض گردد. اگر ولتاژ پین 1 و 3 بین صفر و 5 ولت باشد، به معنای وجود عیب و خرابی در فن موتور می باشد.
3- اگر دست را مقبل فن یخساز قرار دادی و جریانی از آن احساس نشد لازم است کانکتور و فن موتور را بررسی کنید. اگر کانکتورها سالم و بدون مشکل هستند، لازم است فن موتور را به طور کامل بررسی کنید. ارور فن یخساز ال جی در بسیاری از مواقع بخاطر خرابی فن موتور می باشد. فن موتور به مرور ممکن است دچار زنگ زدگی شود و می توانید با تمیز کردن آن مجدد شروع به کار کند. فن های زنگ زده را خیلی سخت می توان با دست چرخاند و به همین خاطر سیستم یخچال ارور فن یخساز را نمایش می دهد.

عیب یابی فن یخساز ال جیبررسی ارور فن کندانسور ال جی

کندانسور که در پشت یخچال نصب میشود در واقع کار رادیاتور را برای سیستم خنک سازی یخچال انجام می دهد. به مرور و به دلایل مختلف ارور فن کندانسور ال جی با کد خطای Er CF بر روی صفحه نمایش یخچال نمایان میشود که باید جدی گرفته شود. لازم به ذکر است که عدم توجه به این کد خطا در نهایت منجر به سوختن و از کار افتادن موتور یخچال می گردد.
1- برای بررسی ارور فن کندانسور یخچال ال جی لازم است ابتدا به برد اصلی دستگاه دست پیدا کنید. سپس میکروسوئیچ روی برد اصلی را یک مرتبه فشار دهید.
2- کندانسور در پشت و قسمت پایین یخچال قرار دارد و لازم است وضعیت چرخش فن را بررسی کنید. برای این منظور دست را مقابل فن قرار دهید. اگر جریان هوا احساس شد، لازم است ولتاژ قن کندانسور را اندازه گیری کنید. اگر ولتاژ پین 2 و 3 کمتر از 7 ولت باشد، علت این ارور خرابی برد اصلی می باشد. تعمیر برد اصلی کاملا تخصصی بوده و باید به افراد متخصص در تعمیر ساید بای ساید و یخچال فریزر سپرد.
اگر ولتاژ پین 1 و 3 بین صفر تا 5 باشد، لازم موتور فن تعویض گردد.
3- در صورتیکه جریان هوا در فن کندانسور احساس نشد، لازم است فن و قاب کندانسور به طور کامل بررسی گردد. اگر فن خیلی سخت با دست چرخید باید فن موتور تعویض شود.
به منظور برطرف کردن هر یک از خطاها و ارور فن یخساز و ارور فن کندانسور ال جی لازم است با افراد حرفه ای در این زمینه مشورت کنید. تیم کالا تعمیر با استخدام افراد کاملا حرفه ای و قابل اعتماد یکی از بزرگ ترین تیم های فعال در حوزه تعمیر لوازم خانگی در منزل و در تمام مناطق تهران و حومه می باشد. کافیست از راه های ارتباطی ذکر شده در پایین این صفحه و در منوی تماس با ما استفاده کنید و علاوه بر تعمیر انواع یخچال فریزر، از خدمات دیگر مانند تعمیر ماشین لباسشویی، تعمیر جارو برقی و تعمیر ماشین ظرفشویی نیز بهره مند گردید.

آموزش تعمیر لوازم خانگیآموزش تعمیر یخچال فریزر

رفع ارور ساید بای ساید ال جیرفع ارور فن کندانسور ال جیرفع ارور فن یخساز ال جیرفع ارور یخچال ال جیعیب یابی فن کندانسور یخچال ال جیعیب یابی فن یخساز یخچال ال جی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button