خطای سنسور دیفراست یخچال فریزر (سیستم ضد برفک) چیست؟ (سنسور دیفراست کجاست)

خطای سنسور دیفراست یخچال فریزر

خطای سنسور دیفراست یخچال فریزر که ضد برفک بودن دستگاه را تحت تاثیر قرار می دهد از جمله خطاهایی می باشد که به مرور و به دلایل مختلف ممکن است بروز کند. خرابی سنسور دیفراست یخچال با توجه به برند دستگاه با کدهای مختلف نمایش داده میشود و باید به آن توجه ویژه داشت. در این بخش از آموزش تعمیر یخچال فریزر کالا تعمیر نحوه تست سنسور دیفراست یخچال و راه های برطرف کردن این خطا را معرفی خواهیم کرد. علاوه براین، به شما خواهیم گفت که سنسور دیفراست یخچال کجاست و در برندهای مختلف کد خطای آن چیست.

تست سنسور دیفراست یخچال فریزرخطای سنسور دیفراست یخچال فریزر را جدی بگیرید!

برخلاف گذشته که برفک بخش جدایی ناپذیر یخچال ها بود، در نسل های جدید این دستگاه ها اثری از برفک نباید در آن وجود داشته باشد. سیستم خنک سازی یخچال فریزرهای ضد برفک به گونه ای طراحی شده است که در روز حدود دو مرتبه برفک های موجود ذوب میشوند و این عملیات توسط سیستم دیفراست انجام میشود. خرابی سنسور دیفراست باعث میشود تا وجود برفک در دستگاه به درستی تشخیص داده نشده و به مرور برفک زیادی در صفحه پشت یخچال ایجاد شود.
از آنجا که وجود برفک باعث کاهش کارایی یخچال شده و به شدت بر تازگی و طراوت مواد غذایی تاثیرگذار است، در نتیجه با بروز خطای سنسور دیفراست یخچال باید نسبت به برطرف کردن عیب آن اقدام نمود. تست سنسور دیفراست یخچال و تعمیر و تعویض آن کاملا تخصصی بوده و بهتر است از افراد حرفه ای در تعمیر یخچال فریزر مشاوره بخواهید.

خرابی سنسور دیفراست یخچال فریزرنحوه کار سیستم دیفراست یخچال فریزر

قبل از بررسی راه های تست سنسور دیفراست یخچال و بر طرف کردن خطاهای موجود، نگاهی به روش کار این سیستم در یخچال های ضد برفک خواهیم داشت. سیستم یخچال های ضد برفک به گونه ای طراحی شده است که اواپراتور های تعبیه شده در فریزر هوای گرمی که وارد فریزر میشود را سرد می کند و در فرآیند سرد شدن هوای گرم، مقداری رطوبت به جای می ماند که به شکل برفک تبدیل میشوند.
سنسور دیفراست یخچال میزان رطوبت و برفک موجود در محیط را تشخیص داده و اگر بیش از حد معمول و استاندارد باشد به هیتر فرمان می دهد. المنت هیتر شروع به کار می کند و برفک های موجود را ذوب خواهد کرد. خرابی سنسور دیفراست مانع از تشخیص درست میزان رطوبت موجود در دستگاه شده و در نهایت به مرور حجم زیادی از برفک و یخ در دستگاه مشاهده خواهد شد.

نشانه های خرابی سنسور دیفراست یخچال فریزر

از مهم ترین نشانه های خرابی این قطعه می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • ایجاد برفک زیاد در کابین یخچال و فریزر
 • گرم شدن بیش از اندازه دمای داخلی یخچال فریزر
 • اتومات نکردن موتور یخچال
 • سرد شدن بیش از اندازه یخچال و گرمای زیاد کابین فریزر

سنسور دیفراست یخچال فریزر کجاست؟

قبل از تست سنسور دیفراست یخچال فریزر ابتدا باید به محل قرارگیری آن دسترسی پیدا کنید. در مدل های مختلف سنسور دیفراست جای متفاوتی دارد. در حالت کلی، سنسور دیفراستی یخچال فریزر کنار اواپراتور است. در نتیجه باید کف فریزر یا محفظه روبروی بدنه را باز کنید تا به این قطعه دسترسی داشته باشید. پیشنهاد می کنیم اگر در زمینه تعمیرات یخچال فریزر جدید و قدیمی مهارت و تخصص ندارید، از باز کردن محفظه جدا خودداری کنید.

تست سنسور دیفراست یخچال فریزر

برای تست سالم یا معیوب بودن سنسور دیفراست باید میزان مقاومت مشخص شود. برای این منظور ابتدا باید سیم برق یخچال را از پریز جدا کنید و با استفاده از اهم متر مقاومت این قطعه سنجیده شود. اگر مقاومت صفر اهم باشد نیاز به تعویض سنسور وجود دارد و اگر سایر مقادیر نمایش داده شود نشان دهنده سالم بودن سنسور بوده و لازم است سایر فاکتورها از قبیل دما و مقاومت دستگاه بررسی گردد.

کدهای خطا خرابی سنسور دیفراست در انواع یخچال فریزر

خرابی این قطعه در برندهای مختلف با کدهای خاصی نمایش داده میشود. برخی از ارورهای این خرابی عبارتند از:

 • کد خطا E4 و E5 در یخچال فریزر سامسونگ
 • ER DH در یخچال فریزر ال جی
 • کد خطا F4 در یخچال فریزر اسنوا
 • کد خطا D1 یخچال فریزر و ساید بای ساید بوش
 • کد خطا E2 یخچال فریزر هیوندای
 • کد خطا DS و D5 یخچال فریزر امرسان
 • کد خطا E1 یخچال فریزر بلومبرگ
 • کد خطای D1 یخچال فریزر دوو

تعمیر خطای سنسور دیفراست یخچال فریزر

تعمیر و تعویض و رفع خطای سنسور دیفراست کاملا تخصصی بوده و اگر در این زمینه توانایی کافی ندارید، می توانید با تیم تعمیر لوازم خانگی کالا تعمیر تماس بگیرید. کالا تعمیر مجموعه ای از افراد حرفه ای و متخصص در زمینه تعمیر انواع لوازم خانگی در منزل است و به عنوان نمایندگی مجاز برندهای پرطرفدار لوازم خانگی از قبیل بکو، ال جی، سامسونگ، بوش و غیره در تهران و حومه فعالیت دارد.  راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه و منوی تماس با ما پل ارتباطی شما و کالا تعمیر می باشد.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.