کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر شارپ

کدهای خطا و ارور یخچال فریزر شارپ

کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر شارپ به دلایل مختلفی ممکن است بروز کنند. خراب بودن سنسور دما، وجود اشکال در سیستم دیفرسات و غیره هر یک می توانند دلیل نمایش کدهای خطا یخچال فریزر شارپ محسوب شوند. با توجه به اینکه شناخت و شناسایی ارورهای یخچال فریزر شارپ می تواند اولین راهنما برای اطلاع از وضعیت داخلی سیستم باشد، در نتیجه آشنایی با آنها تقریبا ضروری می باشد. مهم ترین کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر شارپ و راه حل هایی برای رفع هر یک را در ادامه معرفی خواهیم کرد. با تیم تعمیر لوازم خانگی کالا تعمیر همراه باشید.

اولین گام بعد از نمایش کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر شارپ

برخی از کدهای خطا یخچال فریزر شارپ نشان دهنده خراب شدن و وجود مشکلات حاد در سیستم داخلی دستگاه می باشد. به همین خاطر لازم است در صورت مواجه شدن با هر یک از آنها حتما با تعمیرگاه ها و نمایندگی های مجاز تعمیر یخچال فریزر شارپ تماس بگیرید. توجه داشته باشید که هیچ وقت نباید بدون دانش و تخصص نسبت به تعمیر یخچال فریزر و سایر لوازم الکتریکی اقدام کرد. چون نه تنها وسیله تعمیر نخواهد شد، بلکه هزینه زیادی را بخاطر خرابی های بیشتر متحمل خواهید شد.

مهم ترین کدهای خطا و ارور یخچال فریزر شارپ

از مهم ترین ارورهای یخچال فریزر شارپ می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کدهای خطا و ارور SR یخچال فریزر شارپ

علت کد خطا SR

یکی از مهم ترین کدهای خطا که ممکن است در صفحه نمایش فریزر شارپ نمایش داده شود، کد SR می باشد. این خطا به معنای خرابی یک یا چند قطعه در سیستم خنک سازی دستگاه است

راه حل کد خطا SR

با توجه به اینکه خرابی قطعات مختلفی می توانند در بروز این خطا تاثیر گذار باشند، در نتیجه تعمیر آن کاملا تخصصی می باشد. بهترین انتخاب در این شرایط تماس گرفتن با افراد و تیم های حرفه ای در تعمیر یخچال فریزر می باشد.

ارور LF یخچال فریزر شارپ

علت کد خطا LF

از دیگر کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر شارپ که ممکن است با آن مواجه شوید، کد LC می باشد. این خطا به معنای عدم سرد شدن فضای داخلی فریزر می باشد.

راه حل کد خطا LF

عدم سرد شدن فریزر به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد مانند، خراب شدن موتور فن کندانسور، وجود اشکال در سیم پیچ خازن، خراب بودن موتور فن اواپراتور، یخ زدن اواپراتور و وجود خطا در برد کنترل دما. هر یک از موارد فوق باید به طور کامل بررسی شوند تا دلیل اصلی این کد خطا برطرف گردد.

ارور LC یخچال فریزر شارپ

علت کد خطا LC

کد خطا LC نشان دهنده دمای پایین فضای داخلی یخچال می باشد. اگر یخچال فریزر را بعد از مدتها دوباره به برق زده اید و از آن استفاده می کنید، نمایش دو کد خطا LC و LF در آن کاملا طبیعی می باشد و به مرور بر طرف خواهد شد.

راه حل کد خطا LC

همان طور که قبلا اشاره شد، عدم سرد شدن یخچال فریزر به دلایل مختلفی صورت می گیرد مانند خرابی در موتور فن کندانسور، خرابی در موتور فن اواپراتور و غیره. همچنین ممکن است خرابی در برد کنترل اصلی دستگاه دلیل بروز این خطا باشد.

ارور HC یخچال فریزر شارپ

علت کد خطا HC

در صورتیکه دمای یخچال و فریزر بیش از حد افزایش پیدا کند این کد خطا نمایش داده میشود

راه حل کد خطا HC

جهت رفع این گروه از کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر شارپ ابتدا باید مطمئن شوید که دستگاه روی حالت super cooling قرار نداشته باشد. در برخی از مواقع برای افزایش دما یخچال فریزر ممکن است لازم باشد تا دستگاه در این وضعیت قرار گیرد. اگر دستگاه در این وضعیت نباشد، درجه دما یخچال فریزر را کاهش دهید.

اگر مشکل با این راهکارها برطرف نشد، ممکن است خرابی در سنسور دما یخچال فریزر باعث رخ دادن خطای HC باشد. سنسور را بررسی و در صورت نیاز تعویض کنید. در برخی از مواقع ممکن است بخاطر خرابی در برد الکتریکی دستگاه این مشکل ایجاد شود. برای تعمیر برد اصلی یخچال فریزر باید با تعمیرکاران حرفه ای تماس بگیرید.

کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر شارپ و راه حل های رفع هر یک در این مطلب معرفی شد. در صورت مواجه شدن با هر یک از این کدهای خطا می توانید با تیم کالا تعمیر تماس بگیرید. این تیم شامل بیش از 400 شعبه فعال از نمایندگی های مجاز تعمیر لوازم  خانگی با برندهای مختلف در تهران و کرج می باشد. لازم به ذکر است که علاوه بر تعمیر یخچال فریزر می توان از سایر خدمات کالا تعمیر از قبیل تعمیر تلویزیون، مایکروویو و تعمیر جاروبرقی و غیره استفاده کنید. برای ارتباط با این تیم کافیست از راه های ارتباطی پایین این صفحه استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.