کدهای خطا و ارور یخچال فریزر برفاب

کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر برفاب

کدهای خطا و ارور یخچال فریزر برفاب که مربوطه به یخچال BNR و فریزر BNF می باشند هر یک دارای معنا و مفهوم خاصی بوده و کاملا منحصر به فرد می باشند. یکی از اصول و راه های بالا بردن طول عمر یخچال فریزر، اطلاع از وضعیت سیستم داخلی آنها می باشد. به همین خاطر کدهای خطا یخچال فریزر برفاب می توانند اولین نشانه از وضعیت سیستم داخلی دستگاه به شمار روند و گام موثری در جهت بالا بردن طول عمر آن محسوب می شوند. ارورهای یخچال فریزر برفاب و هر آنچه که باید درباره آن بدانید را در ادامه معرفی خواهیم کرد. با تعمیرگاه لوازم خانگی کالا تعمیر همراه باشید.

مهم ترین گام بعد از شناسایی کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر برفاب

یخچال فریزر یکی از گران ترین لوازم خانگی می باشد که حضورش در تمام آشپزخانه ها الزامی است. به همین خاطر باید نسبت به تعمیر یخچال فریزر دقت ویژه داشت. کدهای خطا یخچال فریزر برفاب هر یک نشان دهنده خرابی در یکی از بخش ها و قطعات دستگاه می باشد. اولین گام بعد از برخورد با این کدهای خطا تماس گرفتن با نمایندگی های مجاز لوازم خانگی برفاب می باشد. تعمیر ساید بای ساید و یخچال فریزر بدون دانش و تخصص در نهایت منجر به خرابی های بیشتر دستگاه شده و هزینه زیادی را متحمل خواهید شد.

البته دقت داشته باشید که برخی از ارورهای یخچال فریزر برفاب ممکن است با دانش اندک و بدون نیاز به تعمیرکاران حرفه ای قابل رفع باشند. به همین خاطر اطلاع از آنها می تواند در برطرف کردن کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر برفاب موثر واقع شوند.

مهم ترین کدهای خطا و ارور یخچال فریزر برفاب

مساله مهم در ارورهای یخچال فریزر برفاب این است که این کدها در فریزر BNF و یخچال BNR مشترک است. از مهم ترین خطاهای یخچال فریزر برفاب می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کدهای خطا و ارور E1 یخچال فریزر برفاب

علت کد خطا E1

کد خطا E1 در فریزرهای BNF برفاب به معنای خرابی سنسور کابین فریزر می باشد. این خطا در یخچال BNR به معنای خرابی سنسور کابین یخچال است.

راه حل کد خطا E1

برای رفع این گروه از کدهای خطا یخچال فریزر برفاب باید اهم سنسور را چک کنید و اگر خراب بودن آن قطعی بود، قطعه جدید را جایگزین سنسور معیوب کنید.

ارور E2 یخچال فریزر برفاب

علت کد خطا E2

ارور E2 یخچال BNR و فریزر BNF برفاب نشان دهنده خرابی در سنسور دمای محیطی دستگاه می باشد

راه حل کد خطا E2

سنسور دما محیطی فریزر یا یخچال را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را با قطعه جدید تعویض نمایید.

کد خطا F1 یخچال فریزر برفاب

علت کد خطا F1

از رایج ترین کدهای خطا و ارور یخچال فریزر برفاب، کد F1 می باشد. این کد نشان دهنده خرابی در فن اواپراتور است

راه حل کد خطا F1

فن اواپراتور را از نظر سیم پیچی و موتور آن کاملا بررسی نمایید و اگر قابل تعمیر بود معایب آن را رفع نمایید. در غیر این صورت فن جدید و اصل را از نمایندگی های مجاز تعمیر یخچال فریزر برفاب تهیه و آن را با قطعه معیوب جایگزین کنید.

ارور F2 یخچال فریزر برفاب

علت کد خطا F2

در صورت خراب شدن فن کندانسور این کد خطا در صفحه نمایش فریزر و یخچال برفاب نمایش داده میشود.

راه حل کد خطا F2

فن را به طول کامل بررسی کنید. موتور و سیم پیچی داخلی فن را به طور کامل چک کنید و در صورت نیاز آن را تعمیر نمایید. البته توجه داشته باشید که در بسیاری از مواقع ممکن است نیاز به تعویض فن کندانسور داشته باشید.

ارور H1 یخچال فریزر برفاب

علت کد خطا H1

اگر سیستم برفک زدایی یخچال فریزر به درستی عمل نکند، کد خطا H1 نمایش داده میشود.

راه حل کد خطا H1

عدم برفک زدایی یخچال فریزر به دلایل مختلفی می باشد که باید تمام آنها را مد نظر داشته باشید. به عنوان مثال، فاصله یخچال فریزر از دیوار باید به اندازه استاندارد و حدود 20 سانتی متر باشد. سالم بودن لاستیک دور درب یخچال را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید. از دیگر دلایل رخ دادن این مشکل خرابی ترموستات می باشد. تعویض ترموستات کاملا تخصصی بوده و باید آن را به افراد حرفه ای در تعمیر یخچال فریزر سپرد.

ارور E3 یخچال فریزر برفاب

علت کد خطا E3

از دیگر کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر برفاب که بسیار مهم می باشد، کد E3 است. این ارور به معنای عدم سرماسازی مناسب یخچال BNR و فریزر BNF برفاب است

راه حل کد خطا E3

عدم سرماسازی یخچال فریزر برفاب و سایر برندها دلایل مختلفی دارد و رفع این مشکل کاملا تخصصی می باشد. از جمله دلایل این مشکل می توان به خرابی در فن کندانسور، کمپرسور یخچال، فن اواپراتور، سیستم دیفراست، کمبود گاز و خرابی در برد الکترونیکی اشاره کرد. در نتیجه بهترین اقدام در این شرایط تماس گرفتن با نمایندگی مجاز تعمیر لوازم خانگی برفاب می باشد.

به کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر برفاب و راه حل های رفع هر یک در این مطلب اشاره شد. کالا تعمیر با بیش از 400 شعبه در تهران و کرج آماده خدمات رسانی و تعمیر لوازم خانگی در منزل می باشد. کارشناسان و تعمیرکاران این تیم هر یک دارای توانایی و مهارت لازم برای تعمیر لوازم خانگی برندهای مختلف داشته و در کمترین زمان و با کمترین قیمت خدمات را ارائه می دهند. از جمله سرویس های قابل ارائه توسط این تیم می توان به تعمیر مایکروویو، کولر گازی، تلویزیون و تعمیر ماشین ظرفشویی اشاره کرد. جهت برقراری ارتباط با تیم تعمیر لوازم خانگی کالا تعمیر می توانید از راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه استفاده نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.