کدهای خطا و ارور یخچال فریزر سامسونگ

کدهای خطا و ارور یخچال فریزر سامسونگ

کدهای خطا و ارور یخچال فریزر سامسونگ اولین گام در مطلع شدن از عیب و خرابی های موجود در این دستگاه می باشد. به عبارت دیگر؛ کدهای خطای یخچال فریزر سامسونگ رابط بین کاربر و دستگاه می باشد تا از وضعیت سلامت تمام بخش های آن مطلع گردید. تیم کالا تعمیر در ادامه مهم ترین کدهای خطا و ارور یخچال فریزر سامسونگ را معرفی و برای هر یک راه حل هایی را ارائه می دهد.

مهم ترین نکات در بررسی کدهای خطا و ارور یخچال فریزر سامسونگ

مساله بسیار مهمی که در بررسی کدهای خطا یخچال فریز سامسونگ وجود دارد، نحوه تعمیر و برطرف کردن عیب های موجود می باشد. تعمیر یخچال فریزر کاملا تخصصی است و نباید بدون داشتن دانش و مهارت نسبت به تعمیر و یا تعویض قطعات آن اقدام نمود. نمایش کدهای خطا و ارور یخچال فریزر سامسونگ در واقع هشدار و راهنما می باشد و در مرحله بعد باید از افراد حرفه ای در این زمینه کمک و مشاوره بگیرید.

رایج ترین کدهای خطا و ارور یخچال فریزر سامسونگ

کدهای خطا و ارور E4 یخچال فریزر سامسونگ

علت کد خطا E4

با خراب شدن و از کار افتادن سنسور دیفراست یخچال سامسونگ کد خطا E4 نمایش داده میشود. با نمایش این خطا در یخچال های بدون برفک شاهد ایجاد یخ و برفک خواهید بود. عدم توجه به این ارور در نهایت منجر به کاهش کارایی دستگاه و همچنین از بین رفتن طراوات و تازگی مواد غذایی می گردد.

راه حل کد خطا E4

بهترین کار در مواجه شدن با این ارور یخچال سامسونگ، تعمیر و تعویض سنسور دیفراست می باشد. البته در برخی از مواقع سیم های رابط بین این قطعات شل میشوند و به همین خاطر این کد خطا نمایش داده میشود.

کدهای خطا و ارور E5 یخچال فریزر سامسونگ

علت کد خطا E5

در صورت قطع جریان برق و یا خرابی سنسور دیفراست یخچال یکی دیگر از رایج ترین کدهای خطا یخچال فریزر سامسونگ؛ یعنی کد E5 بر روی صفحه نمایش نمایان میشود.

راه حل کد خطا E5 و 5

بهترین کار در این شرایط ریستارت کردن دستگاه می باشد. سعی کنید این کار را چند مرتبه انجام دهید تا مشکل برطرف گردد. در صورت برطرف نشدن مشکل لازم است سنسور دیفراست تعویض شود.
در برخی از مواقع کد 5 در این دستگاه نمایش داده میشود که ارتباط مستقیم با خرابی یخساز دارد. در صورت شل شدن سیم پیچی و یا خرابی در سایر بخش های دستگاه این مشکل بروز می کند. پیشنهاد می کنیم از افراد حرفه ای در تعمیر ساید بای ساید و یخچال فریزر کمک بگیرید چون تعمیر و تعویض قطعات این قسمت از یخچال نیاز به مهارت و تجربه دارد.

کد E6 یخچال فریزر سامسونگ

علت کد خطا E6

با بروز مشکلاتی مانند قطعی جریان برق ممکن است سنسور دمای محیط یخچال فریزر دچار اختلال شود. ایجاد اختلال در این سنسور با کد خطا E6 در یخچال سامسونگ نمایش داده میشود.

راه حل کد خطا E6

به منظور برطرف کردن این ارور یخچال سامسونگ کافیست دو کلیک power cool و power freeze را به مدت 15 تا 20 ثانیه به صورت همزمان فشار دهید. در اغلب مواقع با این کار می توان مشکل مربوطه را بر طرف کنید.

کدهای خطا و ارور E8 یخچال فریزر سامسونگ

علت کد خطا E8

یکی از رایج ترین کدهای خطا و ارور یخچال فریزر سامسونگ E8 می باشد که نشان دهنده خرابی در سنسور یخساز است.

راه حل کد خطا E8

یخساز دستگاه را به طور کامل بررسی کنید و هر گونه خرابی و قطعی در سیم پیچی و خرابی های موجود در سنسور آن را به طور کامل بر طرف نمایید.

کد E23 یخچال فریزر سامسونگ

علت کد خطا E23

کد خطا E23 نشان دهنده خرابی در فن کندانسور یخچال فریزر سامسونگ می باشد. البته در برخی از مواقع مشکل در سیم کشی و بروز عیب در پانل کنترل نیز ممکن است منجر به نمایش این ارور شود

راه حل کد خطا E23

با توجه به اینکه در اغلب مواقع این کد ارور های یخچال فریزر سامسونگ به معنای خرابی فن کندانسور است، در نتیجه بهتر است در مرحله اول فن و سیم پیچی کندانسور را به طور کامل بررسی و در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض نمایید. در صورت بر طرف نشدن مشکل، بهتر است کنترل برد و وضعیت مهتر سیم ها را به طور کامل بررسی کنید. البته برای انجام این کارها بهتر است از افراد حرفه ای در تعمیر یخچال فریزر سامسونگ کمک بگیرید.

کد E25 یخچال فریزر سامسونگ

علت کد خطا E25

خرابی در سیستم دیفراست یخچال که مسئول تنظیم دمای داخل دستگاه است، منجر به بروز یکی دیگر از ارور های یخچال فریزر سامسونگ به نام E25 می گردد.

راه حل کد خطا E25

بررسی زمان سنج و برد کنترل دو اقدام ضروری برای از بین رفتن این کد خطا می باشد.

کد E39 یخچال فریزر سامسونگ

علت کد خطا E39

E39 که از کدهای خطا یخچال فریزر سامسونگ می باشد نشان دهنده ی خرابی یخساز است.

راه حل کد خطا E39

با توجه به اینکه کم بودن میزان آب موجود در یخساز نیز می تواند در بروز این خطا موثر باشد، در نتیجه لازم است ابتدا از قطع نودن جریان آب و نبود مشکل در انتقال آب به داخل یخساز مطمئن شوید. در صورت عدم وجود مشکل در این زمینه، تمام بخش های یخساز را به طور کامل تست و قطعات معیوب را تعمیر و یا تعویض نمایید.

کد E40 یخچال فریزر سامسونگ

علت کد خطا E40

خرابی فن فریزر منجر به نمایش این ارور می گردد.

راه حل کد خطا E40

ارور فن فریزر می تواند در مرحله اول به معنای قطع شدن ارتباط و وجود مشکل در سیم کشی و برد اصلی دستگاه باشد. لازم است سیم کشی به طور کامل بررسی گردد.

کد E85 یخچال فریزر سامسونگ

علت کد خطا E85

قطعی برق و یا عدم ثبات جریان آن در دستگاه در نهایت منجر به نمایش کدهای خطا از قبیل E85، E83 و E86 و E88 گردد

راه حل کد خطا E85

بهترین راهکار برای بر طرف شدن این دسته از کدهای خطا و ارور یخچال فریزر سامسونگ، ری استارت کردن دستگاه می باشد. برای این منظور لازم است یخچال را از برق جدا کنید و مجدد پس از یک دقیقه آن را به برق متصل کنید.

کد E14 یخچال فریزر سامسونگ

علت کد خطا E14

در صورت بروز مشکل در یخساز دستگاه این ارور نمایش داده میشود.

راه حل کد خطا E14

در اغلب مواقع با تنظیم مجدد دستگاه مشکل بر طرف می گردد.

کد ON و OFF یخچال فریزر سامسونگ

علت کد خطا ON و OFF

در صورت از کار افتادن کمپرسور این خطا نمایش داده میشود

راه حل کد خطا ON و OFF

بر طرف شدن این گونه کدهای خطا یخچال فریزر سامسونگ بسیار راحت و تنها با تنظیم مجدد بر طرف می گردد.

کدهای خطا و ارور یخچال فریزر سامسونگ سری RB

کد 5 یخچال فریزر سامسونگ

علت کد خطا 5

در صورت وجود خرابی و عیب در دماسنج یخچال، کد خطا 5 در یخچال نمایش داده میشود

راه حل کد خطا 5

در اولین مرحله لازم است سیم کشی دما سنج تست شود و در صورت نبود مشکل در این بخش، خرابی در سنسور دماسنج منجر به این کد شده است. سنسور را تعویض و یا تعویض کنید.

کد D یخچال فریزر سامسونگ

علت کد خطا D

با ایجاد خرابی در حسگر یخچال این کد بر روی صفحه نمایش دستگاه نمایش داده میشود.

راه حل کد خطا D

سیم کشی و اتصالات آن را در مدار حسگر یخچال فریزر به طور کامل بررسی و مشکلات موجود را بر طرف کنید. در برخی از مواقع تنها راه حل تعمیر و یا تعویض برد الکترونیکی می باشد.

کد F4 یخچال فریزر سامسونگ

علت کد خطا F5

از دیگر کدهای خطا و ارور یخچال فریزر سامسونگ سری RB، کد F5 می باشد که به معنای وجود مشکل در سنسور دمای فریزر است

راه حل کد خطا F5

سیم کشی و اتصالات در مدار سنسور دما را بررسی و تست کنید. در برخی از مواقع خرابی در سنسور باعث بروز این مشل می شود که تنها راه حل آن تعویض این قطعه است.

کد D5 یخچال فریزر سامسونگ

علت کد خطا D5

در یخچال فریزرهای سامسونگ سری RB، وجود اشکال در سنسور دیفراست با کد خطا D5 نمایش داده میشود

راه حل کد خطا D5

اتصالات و سیم کشی سنسور و سیستم دیفراست را تست کنید و در صورت نیاز قطعه معیوب را با سالم تعویض نمایید. البته در برخی از مواقع نیاز به تست و تعمیر برد اصلی دستگاه وجود دارد.

در این مطلب نگاه جامع و کاملی به رایج ترین کدهای خطا و ارور یخچال فریزر سامسونگ داشتیم. همان طور که در داخل متن نیز اشاره شد، انجام بسیاری از این راهکارها نیاز به داشتن تخصص دارد و نباید بدون آن قطعات یخچال تعمیر و یا تعویض گردد. تیم کالا تعمیر در تمام ساعات شبانه روز و به صورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات تعمیر انواع لوازم خانگی در منزل می باشد. علاوه بر بر طرف کردن مشکلات موجود در یخچال فریزر و ساید بای ساید، می توانید برای تعمیر مایکروویو، تعمیر کولر گازی، ماشین لباسشویی، جارو برقی و تعمیر ماشین ظرفشویی و غیره از خدمات این تیم بهره مند گردید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.