مهم ترین اشتباه در استفاده از ماشین لباسشویی

بروز اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی در اکثر مواقع از نداشتن تجربه ی استفاده از این وسایل ناشی میشود. برخلاف سایر وسایل مانند لباسشویی و یخچال، ماشین های ظرفشویی مدت زمان زیادی نیست که به آشپزخانه های ایرانی راه پیدا کرده اند. در نتیجه ما در کالا تعمیر به مهم ترین اشتباه در استفاده از ماشین ظرفشویی اشاره خواهیم کرد و راه حل هایی را برای برطرف کردن آنها ارائه خواهیم داد.

اشتباه در استفاده از ماشین ظرفشویی

دلایل اهمیت شناخت اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی

نحوه استفاده از ماشین ظرفشویی و چیدمان ظروف در آنها شاید در نگاه اول مساله مهمی نباشد، اما به مرور عملکرد و نحوه کار دستگاه را تحت تاثیر قرار می دهد. عدم توجه به برخی از این موارد می تواند به شدت به دستگاه آسیب وارد کند و نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی توسط افراد متخصص احساس شود. در نتیجه با شناخت اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی می توان به بالا بردن عمر دستگاه کمک زیادی کرد. همچنین باعث میشود تا از نحوه ی کار و میزان تمیزی فرآیند شستشوی ظروف نیز رضایت بیشتری داشت.

9 اشتباه در استفاده از ماشین ظرفشویی

استفاده از شوینده های نامناسب

در برخی از مواقع ممکن است با وجود کف زیاد در داخل ماشین ظرفشویی مواجه شوید که به شدت به دستگاه آسیب وارد می کند. بروز این اشکال به استفاده از شوینده های نامناسب ارتباط دارد. این یکی از رایج ترین مشکلات ماشین ظرفشویی می باشد و برای برطرف کردن آن، باید از شوینده های مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید. حتی الامکان سعی کنید از ژل های مخصوص بجای قرص های شوینده استفاده کنید تا علاوه بر جلوگیری از کف کردن و خرابی دستگاه، به تمیزی ظروف نیز کمک زیادی خواهد کرد.

اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی

نوع چیدمان اشتباه استفاده در ماشین ظرفشویی

در بسیاری از مواقع ظروف از قبیل بشقاب و کاسه همگی داخل ظرفشویی همگی در یک جهت چیده میشوند. نوع چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی به شدت بر میزان تمیزی آنها بعد از شستشو تاثیر خواهد داشت. ظروف از ابتدا و انتهای هر قفسه باید رو به قسمت مرکزی قفسه باشند.
از رایج ترین اشتباهات در استفاده از ماشین ظرفشویی، عدم قرار دادن قابلمه، تابه، لیوان و فنجان ها به صورت سر و ته می باشد. ظروفی که عمق دارند را باید به گونه ای در ظرفشویی قرار داد که آب براحتی به داخل آنها پاشیده شود و بلافاصله از آنها خارج شود.

عدم توجه به دمای آب ورودی؛ اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از دلایلی که میتواند به مرور به عنوان علت خرابی ماشین ظرفشویی باشد، عدم دقت در دمای آب ورودی به داخل ظرفشویی می باشد. همیشه باید بخاطر داشته باشید که حتما قبل از شروع فعالیت شستشوی ظروف، شیر آب گرم آشپزخانه را باز کنید تا آب گرم در داخل لوله های آب قرار بگیرد. با این کار عمر دستگاه و عملکرد آن به شدت بهبود پیدا خواهد کرد.

عدم توجه به ظرفیت ماشین ظرفشویی

یکی از رایج ترین اشتباهات در استفاده از ماشین ظرفشویی، پر کردن دستگاه بیشتر از ظرفیت آن می باشد. این کار به مرور منجر به برو خطاهایی در دستگاه شده و از عمر و عملکرد آن کاسته میشود. سعی کنید ظروف را به گونه ای در داخل قفسه ها بچینید که بین آنها مقداری فضای خالی باقی بماند تا فرآیند شستشو بهتر انجام شود.

مشکلات در ماشین ظرفشویی

استفاده از حالت پیش فرض دستگاه

اغلب افراد بخاطر عدم آشنایی با قابلیت های ماشین ظرفشویی همیشه از حالت پیش فرض تنظیمات آن استفاده می کنند. این در حالیست که ماشین های ظرفشویی به شدت با تغییر و تحول روبرو هستند و هر نسل قابلیت های بیشتری دارد. پیشنهاد می کنیم حتما دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی را مطالعه کنید و با توجه به نوع ظروف، تنظیمات خاص آنها را اعمال کنید. بدون شک نتیجه بهتری از نحوه کار کردن دستگاه بدست خواهید آورد.

عدم استفاده از خشک کن ماشین ظرفشویی

از دیگر مواردی که به شدت بر تمیز بودن ظروف بعد از شستشو تاثیر می گذارد، استفاده از خشک کن ماشین ظرفشویی می باشد. این یک اشتباه در استفاده از ماشین ظرفشویی می باشد که منجر به ایجاد لکه های رسوب مواد معدنی داخل آب بر روی ظروف میشود و قطعا صحنه خوشایندی نخواهد بود. بهترین راهکار در این شرایط این است که خشک کن ماشین ظرفشویی را فراموش نکنید!

وجود غذا روی ظروف؛ رایج ترین اشتباه در استفاده از ماشین ظرفشویی

اولین گام برای قرار دادن ظروف در داخل ماشین ظرفشویی، دستمال کشیدن داخل آنها و حذف باقی مانده های غذا می باشد. عدم توجه به این مساله باعث گرفتگی در فیلتر دستگاه و رخ دادن یکی از مشکلات ماشین ظرفشویی می گردد. علاوه بر تمیز کردن ظروف قبل از قرار دادن در داخل ماشین ظرفشویی، پیشنهاد می کنیم فیلتر دستگاه را هر چند وقت یکبار تمیز کنید.

اشتباهات رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی

تمیز کردن بیش از اندازه ظروف

یکی از اشتباه استفاده از ماشین ظرفشویی که اغلب افراد دچار میشوند، آبکشی ظروف به صورت دستی قبل از قرار دادن آنها به داخل دستگاه می باشد. این کار نه تنها زمان زیادی را به هدر می دهد، بلکه منجر به هدر رفتن آب نیز میشود.

قرار دادن ظروف پلاستیکی در ماشین ظرفشویی

قرار دادن ظروف پلاستیکی در دستگاه شاید منجر به خرابی ماشین ظرفشویی نشود، اما باعث خراب شدن ظروف می گردد. حرارات بالای آب داخل ماشین ظرفشویی بر روی ظروف پلاستیکی و همچنین ظروف به رنگ طلایی تاثیر می گذارند. سعی کنید این ظروف را با دست بشویید تا عمر بیشتری داشته باشند.
مواردی که در بالا به آنها اشاره شد، رایج ترین اشتباهات در استفاده از ماشین ظرفشویی هستند که باید در حین شستشو و استفاده از این تجهیزات مد نظر داشت. در صورت عدم توجه به این موارد به مرور ممکن است کدهای خطایی بر روی صفحه نمایش دستگاه دیده شوند. بهترین راهکار در این شرایط تماس گرفتن با افراد حرفه ای برای رفع مشکلات ماشین ظرفشویی و تعمیر آن می باشد. کالا تعمیر با بهره مندی از افراد متخصص و از طریق راه های ارتباطی پایین صفحه، آماده پاسخگویی به سوالات و اعزام افراد برای تعمیر ماشین لباسشویی، ظرفشویی، یخچال و سایر لوازم خانگی می باشد.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *