کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی آاگ

کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی آاگ

کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی آاگ مانند سایر برندهای مشابه یکی از بهترین راهنماها برای تعمیر ماشین ظرفشویی می باشد و تا حد زیادی علت اصلی خطا را شرح می دهند. این کدهای خطا ماشین ظرفشویی آاگ کاملا منحصر به فرد بوده و برای هر یک از برندها ارورهای مخصوص به خود را دارند. ما در کالا تعمیر در ادامه نگاهی به کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی آاگ خواهیم داشت.

نکات مهم در شناخت کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی آاگ

تفاوتی ندارد که ارورهای ماشین ظرفشویی آاگ را بشناسید یا کدهای خطا در سایر لوازم منزل؛ در هر صورت نباید بدون تخصص و دانش کافی نسبت به تعمیر آنها اقدام کرد. عدم توجه به این مساله در بسیاری از مواقع در نهایت منجر به خرابی بیشتر دستگاه و مواجه شدن با ضرر مالی زیاد می گردد. خطاهای جزئی را می توان شناخت و با رعایت چند نکته از مواجه شدن با خطاهای بزرگتر جلوگیری کرد.

مهم ترین کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی آاگ

کدهای خطا و ارور I10 ماشین ظرفشویی آاگ

علت کد خطا I10

 • این کد خطا در صورت مواجه شدن با مشکل در سیستم ورودی آب به داخل دستگاه بر روی صفحه نمایشگر ظرفشویی نمایش داده میشود.

راه حل کد خطا I10

 • برای برطرف شدن این کد خطا در مرحله اول باید شیر آب ورودی را به طور کامل بررسی کرد و از قطع نبودن شیر آب آشپزخانه مطمئن شد. اگر شیر آب ورودی با مشکل خاصی مواجه نباشد، لازم است سنسور و همچنین مگنت ورودی را بررسی و در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض نمایید. در صورتیکه که تمام این موارد کاملا سالم باشند، مشکل ممکن است در مدار برد اصلی باشد که نیاز به تخصص افراد حرفه ای در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی آاگ دارد.

کد خطا I20 ماشین ظرفشویی آاگ

علت کد خطا I20

 • یکی دیگر از کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی آاگ که به طور رایج بروز می کند، I30 می باشد و نشان دهنده خرابی در سیستم تخلیه دستگاه است.

راه حل کد خطا I20

 • در اولین مرحله برای برطرف شدن این کد خطا ظرفشویی آاگ لازم است شلنگ خروجی را بررسی کنید تا دچار گرفتگی نشده باشد. در صورت نبود مشکل در این بخش، لازم است تا مگنت خروجی را بررسی نمایید و در صورت خرابی آن را تعمیر و یا تعویض کنید. البته لازم به ذکر است که در برخی از مواقع ممکن است وجود اشکال در برد اصلی و یا سیستم هیدرواستات باعث بروز و نمایش این کد خطا شود.

کد خطا I30 ماشین ظرفشویی آاگ

علت کد خطا I30

 • از دیگر کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی آاگ که به طور رایج بروز می کند، کد I30 می باشد که نشان دهنده وجود نشتی در دستگاه است.

راه حل کد خطا I30

 • اولین کار در مواجه شدن با این نوع ارورهای ماشین ظرفشویی آاگ، قطع کردن برق دستگاه می باشد. بعد از قطع برق باید بررسی کنید که آیا دستگاه به اندازه کافی آبگیری شده است یا خیر؟ در برخی از مواقع بخاطر خرابی شمارنده آب ممکن است ظرفشویی بیش از اندازه آبگیری شود و در نهایت نشتی رخ می دهد. از دیگر راه های برطرف کردن این کد خطای ماشین ظرفشویی AEG، برطرف کردن زنگ زدگی های داخل دستگاه می باشد چون در نهایت باعث ایجاد سوراخ های کوچک و نفوذ آب به داخل سنسور میشوند.

کد خطا I40 ماشین ظرفشویی آاگ

علت کد خطا I40

 • از جمله کدهای خطا ماشین ظرفشویی AEG که برطرف کردن آن کاملا تخصصی می باشد، کد مربوط به خرابی سیستم هیدرواستات و سیستم شمارش آب است.

راه حل کد خطا I40

 • عملکرد سیستم هیدرواستات باید با دقت بررسی شود و در صورت نیاز سیستم ترمال تعویض می گردد.

کد خطا I50 ماشین ظرفشویی آاگ

علت کد خطا I50

 • یکی از بدترین کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی آاگ این کد خطا بوده که نشان دهنده خرابی در موتور ظرفشویی AEG است.

راه حل کد خطا I50

 • برای برطرف کردن کد خطا I50 در مرحله اول باید موتور دستگاه بررسی شود و در صورت نفوذ هرگونه شی اضافه به درون موتور، آن را خارج کنید. البته این در شرایطی می باشد که خوش شانس باشید، چون در اکثر مواقع بروز این خطا به معنای سوختن موتور است و نیاز به تعویض و یا تعمیر کاملا تخصصی دارد.

کد خطا I60 ماشین ظرفشویی آاگ

علت کد خطا I60

 • از دیگر ارورهای ماشین ظرفشویی آاگ که ممکن است در حین کار با آن مواجه شوید، خطای مربوط به سرد بودن آب داخل دستگاه می باشد.

راه حل کد خطا I60

 • ابتدا لازم است المنت بررسی شود و در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض گردد. در اغلب مواقع این مشکل کمی جدی تر است و نیاز به تعمیر هیپ پمپ ماشین ظرفشویی وجود دارد. تعمیر این قطعه از ماشین های ظرفشویی کاملا تخصصی می باشد و نباید بدون داشتن دانش و مهارت نسبت به تعمیر آن اقدام کرد.

کد خطا I70 ماشین ظرفشویی آاگ

علت کد خطا I70

 • خرابی در برد دستگاه علت اصلی رخ دادن این کد خطا ظرفشویی AEG می باشد. در صورت مواجه شدن با این خطا متوجه خواهید شد که عملیات شستشو به درستی انجام نمیشود و ظروف پس از اتمام عملیات دستگاه کثیف و مرطوب هستند

راه حل کد خطا I70

کد خطا I80 ماشین ظرفشویی آاگ

علت کد خطا I80

 • از دیگر کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی آاگ که بخاطر نوسانات برقی رخ می دهد، کد I80 می باشد. نوسانات برقی بر عملکرد برد تاثیر گذاشته و باعث خرابی آن میشود و در نتیجه ماشین ظرفشویی نمی تواند بدرستی عملیات شستشو را انجام دهد.

راه حل کد خطا I80

 • برد اصلی دستگاه باید تعمیر و یا تعویض شود.

همان طور که در این مطلب کاملا مشخص گردید، اطلاع از کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی آاگ نمی توانند دلیل خوبی برای تعمیر دستگاه توسط افراد غیر حرفه ای باشد. برای بروز از مشکلات جدی و هزینه بر در تعمیر هر یک از لوازم منزل، بهترین کار انتخاب بهترین هاست. تیم تعمیر لوازم خانگی کالا تعمیر به عنوان نمایندگی مجاز اغلب برندهای مطرح لوازم خانگی و با داشتن افراد حرفه ای در تیم خود، به صورت 24 ساعته و در تمام مناطق تهران همراه شماست. برای تعمیر ماشین لباسشویی، تعمیر یخچال فریزر و سایر لوازم خانگی خود کافیست با این تیم و از طریق راه های ارتباطی زیر تماس بگیرید. تعمیرکاران حرفه ای کالا تعمیر در اسرع وقت برای برطرف کردن مشکلات موجود در دستگاه های مورد نظر به منزل شما مراجعه خواهند داد.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.