کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی بکو

کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی بکو

کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی بکو با توجه به سیستم طراحی و نوع سرویس های موجود در آن با سایر برندها تفاوت های زیادی دارد. اطلاع از ارورهای ماشین ظرفشویی بکو نه تنها می تواند در برطرف شدن خطاها کمک کند، بلکه از بروز خرابی های بیشتر و گاها هزینه بر تا حد زیادی جلوگیری خواهد کرد. ما در کالا تعمیر کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی بکو را معرفی و راه حل های برطرف کردن هر یک را شرح خواهیم داد.

بعد از اطلاع از کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی بکو چه کارهایی انجام دهیم؟

ارورهای ماشین ظرفشویی بکو در برخی از مواقع نشان دهنده ی خطاهای جزئی می باشند که براحتی قابل حل هستند. در صورت مواجه شدن با این خطاهای ماشین ظرفشویی بکو می توانید آنها را با راه حل ارائه شده برطرف کنید. در برخی از مواقع این خرابی ها کمی پیشرفته تر هستند و نیاز به دانش و تخصص کافی در تعمیر ماشین ظرفشویی بکو براحتی احساس میشود. در این شرایط بهترین کار تماس گرفتن با افراد متخصص در این زمینه و نمایندگی های مجاز بکو می باشد. پیشنهاد می کنیم در صورت نداشتن تخصص، آشنایی با کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی بکو را دلیل بر داشتن توانایی برای تعمیر این تجهیزات ندانید.

مهم ترین کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی بکو

کدهای خطا و ارور H2 ماشین ظرفشویی بکو

علت کد خطا H2

 • کد خطا H2 در شرایطی نمایش داده میشود که میزان رطوبت ماشین ظرفشویی بیشتر از حد مجاز باشد.

راه حل کد خطا H2

 • در قسمت انتهایی ماشین ظرفشویی های بکو سنسور سنجش رطوبت وجود دارد. با بروز این خطا باید به طور کامل این سنسور را بررسی کنید و در صورت خرابی تعمیر و یا تعویض گردد.

کد خطا و ارور H3 ظرفشویی beko

علت کد خطا H3

 • این ارور ماشین ظرفشویی بکو نشان دهنده موقعیت شیر دایورتر می باشد. شیر دایورتر وظیفه کنترل فرآیند ارسال آب به اسپری پاشنده بالا را برعهده دارد.

راه حل کد خطا H3

 • خرابی در سیم کشی و مدار شیر دایورتر باید به طور کامل بررسی شود. در صورت وجود اشکال در آن، تعمیر و در غیر این صورت قطعه جدید را جایگزین کنید.

کد خطا و ارور H4 ماشین ظرفشویی بکو

علت کد خطا H4

 • این کد خطا ماشین ظرفشویی بکو به خطای NTC یا خطای سنسور دما معروف است. به عبارت دیگر، در شرایطی که ماشین ظرفشویی قادر به خواندن سنسور دما نباشد، این ارور نمایش داده میشود.

راه حل کد خطا H4

 • در اکثر مواقع بروز این خطا بخاطر خرابی در دسته سیم آن می باشد و برطرف کردن آن نیاز به تخصص در تعمیر ماشین ظرفشویی دارد. قطع بودن یا نبودن و صحت سیم ها باید به طور کامل بررسی گردد. در برخی از مواقع نیز ممکن است خرابی سنسور باعث بروز این کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی بکو باشد. سنسور دما را تعمیر و یا تعویض کنید.

کد خطا و ارور H5 ماشین ظرفشویی بکو

علت کد خطا H5

 • یکی از ارورهای ماشین ظرفشویی بکو که بسیار رایج می باشد، کد H5 است که به معنای عدم توقف در آب ورودی خواهد بود. به عبارت دیگر، آب به طور مداوم و بدون توقف وارد دستگاه میشود

راه حل کد خطا H5

 • بعد از خرابی شیر برقی که وظیفه کنترل میزان آب ورودی را برعهده دارد این خطا بروز میکند. شیر برقی باید بررسی و تعمیر گردد.

کد خطا و ارور H6 ظرفشویی بکو

علت کد خطا H6

 • از دیگر کدهای خطا ماشین ظرفشویی بکو، کد عدم ورود آب به داخل دستگاه می باشد که با H6 نمایش داده میشود.

راه حل کد خطا H6

 • برای برطرف کردن این کد خطا ماشین ظرفشویی beko در مرحله اول باید لوله های ورودی آب به داخل ظرفشویی بررسی شود. در صورت وجود خرابی و یا گرفتگی باید برطرف شود. همچنین ممکن است نشتی و یا ترکیدگی در آن باعث شود تا آب به داخل ماشین ظرفشویی هدایت نشود.

کد خطا و ارور H7 ماشین ظرفشویی بکو

علت کد خطا H7

 • یکی دیگر از کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی بکو، خطا در نرسیدن آب دستگاه به دمای مجاز می باشد. آب داخل ماشین ظرفشویی برای شستشوی تمیز ظروف باید به دمای ایده آل برسد و البته از یک مقدار مشخص نیز نباید تجاوز کند.

راه حل کد خطا H7

 • در صورت رخ دادن این خطا، لازم است تا وجود اتصال در دسته سیم ها ابتدا بررسی شود و سپس سالم بودن هیتر چک گردد.

در صورت مواجه شدن با هر یک از این ارور و کدهای خطا ماشین ظرفشویی بکو، اگر خطا نیاز به تعمیر تخصصی دارد، ابتدا باید با یکی از نمایندگی های مجاز بکو تماس بگیرید. کالا تعمیر به عنوان یکی از بهترین نمایندگی های مجاز و متخصص در زمینه تعمیر انواع لوازم خانگی، از قبیل تعمیر یخچال فریزر، تعمیر ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی و غیره به صورت 24 ساعته و آنلاین پاسخگوی شماست. کافیست از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه تماس بگیرید و یا درخواست های خود را در سایت ثبت کنید. پس از ثبت درخواست ها متخصصین کالا تعمیر در کمترین زمان به تمام مناطق تهران اعزام خواهند شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.