علائم خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی

خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی یکی از مشکلات رایج است که اگر جدی گرفته نشود می تواند خسارت های زیادی را به همراه داشته باشد. این قطعه فلزی در شرایطی که دیگ لباسشویی بیش از اندازه سنگین شود یا فنر کیفیت خوبی نداشته باشد به مرور خراب میشود و نیاز به تعویض دارد. حال سوال این است که علائم خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی چیست و از کجا متوجه شویم که این قطعه باید تعویض شود؟ در این بخش از آموزش تعمیر ماشین لباسشویی کالاتعمیر نحوه تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی پاکشوما، سامسونگ، ال جی و سایر برندها را توضیح داده و علائم خرابی این قطعه را نیز بررسی خواهیم کرد.

علائم خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی را جدی بگیرید!

کمک فنر یکی از قطعات بسیار کوچک در ماشین لباسشویی است که در عین کوچک بودن نقش بسیار مهمی را در دستگاه ایفا می کند. این قطعه کوچک و مهم وظیفه اتصال دیگ به مخزن داخلی ماشین لباسشویی را برعهده دارد. در نتیجه در زمان چرخش دیگ به بدنه برخورد نمی کند و از شر سر و صدای زیادی دستگاه راحت خواهید بود. در شرایطی که به تعمیر ماشین لباسشویی و تعویض کمک فنر معیوب و خراب اهمیت ندهید، چرخش دیگ با اختلال مواجه شده و شستشوی لباس ها به درستی انجام نخواهد شد.
علاوه براین، لباسشویی دچار لرزش شدید شده و صدای آن نیز آزاردهنده خواهد بود. به همین دلیل برای افزایش طول عمر دستگاه بهتر است علائم خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی را جدی بگیرید و قطعه را در زمان مناسب تعویض کنید.

 

خرابی کمک فنر ماشین لباسشوییعلائم خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی

حال سوال این است که از کجا متوجه شویم که کمک فنر لباسشویی خراب است و باید تعویض شود؟ از مهم ترین نشانه ها و علائم خرابی این قطعه می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:
صدای زیاد لباسشویی؛ یکی از اصلی ترین دلایل صدای زیاد ماشین لباسشویی خرابی کمک فنر و برخورد دیگ با بدنه است.
لرزش زیاد لباسشویی؛ اگر ماشین لباسشویی در زمان چرخش دیگ بیش از اندازه لرزش دارد، یکی از دلایل آن می تواند خرابی کمک فنر باشد.

راه های جلوگیری از خراب شدن کمک فنر لباسشویی

با توجه به اینکه پیشگیری بهتر از درمان است، در نتیجه باید تا حد امکان از خراب شدن این قطعه جلوگیری کنیم. یکی از بهترین راهکارها برای جلوگیری از خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی توجه به ظرفیت دستگاه است. اگر دیگ لباسشویی بیش از اندازه سنگین شود به کمک فنر فشار زیادی وارد میشود و احتمال خرابی آن وجود دارد.
علاوه براین، بهتر است بیش از اندازه ماشین لباسشویی را بدون توقف روشن نکنید. بعد از هر مرتبه شستشوی لباس و تخلیه آنها از دستگاه حدود دو ساعت زمان استراحت به آن بدهید. با این کار نه تنها به کمک فنر آسیب کمتری وارد میشود، بلکه موتور و سایر قطعات نیز عمر بیشتری خواهند داشت.

نحوه تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی

اگر به هر دلیل کمک فنر ماشین لباسشویی خراب شد، باید بدانید که این قطعه تعمیر نمیشود. بلکه باید با قطعه باکیفیت تعویض شود. نحوه تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی به صورت زیر است:

 • با توجه به مدل و برند لباسشویی کمک فنر سالم تهیه کنید
 • کابل برق ماشین لباسشویی را پریز جدا کنید.
 • شیر برقی که پشت ماشین لباسشویی قرار دارد را از شیر آب جدا کنید
 • لوله تخلیه را از جای خود خارج کنید.
 • ماشین لباسشویی را کمی رو به جلو حرکت دهید تا به پشت آن دسترسی داشته باشید.
 • پیچ های روی پنل جلو و عقب را باز کنید. سپس قاب را از جای خود خارج کنید.
 • در داخل لباسشویی زیر دیگ را بررسی کنید تا کمک فنر را مشاهده نمایید
 • اتصال کمک فنر و دیگ را با باز کردن پیچ باز کنید
 • کمک فنر را از بدنه داخلی ماشین لباسشویی جدا کنید
 • کمک فنر جدید را به دیگ متصل و پیچ آن را محکم کنید و سمت دیگر آن را به بدنه وصل کنید
 • پنل جلو و عقب ماشین لباسشویی را ببندید.

ماشین لباسشویی را مجدد نصب نموده و یکی از برنامه های شستشو را فعال کنید. در این مرحله تست کنید که ایا لرزش دستگاه و صدای آن کم شده است یا خیر؟ در صورت صحیح بودن نصب ماشین لباسشویی در حالت طبیعی قرار خواهد گرفت و صدا و لرزش آن کم میشود.

نحوه تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی پاکشوما

برای تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی پاکشوما بعد از جدا کردن دستگاه از برق کافیست قاب جلو و عقب آن را باز کنید. سپس کمک فنر را از دیگ و بدنه جدا و با قطعه جدید تعویض کنید. دقت داشته باشید که کیفیت این قطعه اهمیت زیادی دارد و در زمان خرید باید به آن توجه داشته باشید. اگر تعویض قطعه توسط نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما انجام شود از قطعات اصلی استفاده شده و خیالتان بابت کیفیت آن آسوده خواهد بود.

نحوه تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی سامسونگ

برای تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی سامسونگ نیز مراحل کار مشابه بالا هستند. به طور خلاصه مراحل تعویض به صورت زیر است:

 • ماشین لباسشویی را از جای خود خارج نموده و کمی از دیوار فاصله بدهید
 • قاب جلو و عقب را با باز کردن پیچ های روی آن از جای خود خارج کنید.
 • بعد از دسترسی به داخل ماشین لباسشویی کمک فنر را از پایین دستگاه جستجو کنید
 • پیچ روی دیگ که به کمک فنر متصل است را باز کنید. سمت دیگر کمک فنر را از بدنه جدا کنید
 • قطعه سالم را در جای خود نصب و اتصالات را محکم کنید

در صورت نداشتن تخصص می توانید از خدمات نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ استفاده کنید.

تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی ال جی

علائم خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی ال جی و نحوه تعویض آن مانند سایر برندها می باشد. اگر به دنبال نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی ال جی برای تعویض این قطعه هستید، ما در تکنوپشتیبان؛ مرکز تعمیر لوازم خانگی در تهران در کنار شما هستیم. تعمیرکاران ما با قطعات اصلی و باکیفیت در محل کمک فنر را تعویض نموده و برای خدمات خود گارانتی ارائه می دهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از راه های ارتباطی پایین صفحه استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *