تعویض لاستیک دور درب یخچال فریزر

تعویض لاستیک دور درب یخچال یکی از مهم ترین اقداماتی است که برای بالا بردن کارایی موتور دستگاه می توان انجام داد. چون خرابی و وجود ترک یا پارگی در این نوار باعث ورود هوای گرم به داخل یخچال شده و در نتیجه موتور مدت زمان بیشتری باید سرد شدن محیط داخل دستگاه کار کند. در این بخش از آموزش تعمیر یخچال فریزر کالا تعمیر آموزش تعویض نوار دور درب یخچال فریزر قدیمی و جدید را به صورت کاملا تصویری ارائه خواهد داد.

نکات مهم قبل از تعویض لاستیک دور درب یخچال فریزر

قبل از تعویض نوار دور درب یخچال فریزر لازم است به طور کاملا تمام بخش های نوار بررسی شود تا مطمئن شوید این قطعه دچار خرابی شده است. بررسی سالم یا غیر سالم بودن لاستیک در یخچال کار سختی نیست و باید تمام بخش های آن را با دقت نگاه کنید که دچار ترک خوردگی و پارگی نشده باشد. البته در برخی از مواقع خشک شدن نوار باعث میشود تا به خوبی درب یخچال بسته نشود.
یک ورق کاغذ یا اسکناس را در بین یخچال و لاستیک درب قرار دهید و بعد از بستن در یخچال بررسی کنید که آیا کاغذ براحتی برداشته میشود یا خیر. اگر کاغذ خیلی راحت از بین لاستیک و یخچال کشیده شد یعنی نوار خراب شده است.

تعویض نوار درب یخچال
همچنین می توانید با تست دمای اطراف درب یخچال نیز متوجه خرابی لاستیک دور درب یخچال شوید. اگر هوای اطراف درب یخچال سرد باشد یعنی لاستیک یا نوار آن دچار خرابی شده است.
گام بعد برای تعویض لاستیک دور درب یخچال، خرید لاستیک مناسب است. پیشنهاد می کنیم اگر تخصص کافی در این زمینه ندارید حتما از افراد متخصص در تعمیر یخچال فریزر و تعمیر ساید بای ساید کمک بگیرید. با معرفی مدل یخچال به نمایندگی های مجاز لوازم خانگی می توان لاستیک مربوطه را خریداری کنید.

تعویض نوار دور درب یخچال فریزر

بعد از اطمینان از خرابی لاستیک یا نوار یخچال باید مراحل زیر را به صورت گام به گام انجام دهید:
1: اولین گام در تعویض لاستیک دور درب یخچال فریزر، کشیدن دستگاه از برق و جدا کردن نوار یا همان لاستیک از درب می باشد. برای این کار باید در قسمت بالایی درب، لاستیک را به بالا بکشید تا بتوانید دو پیچ را مشاهده کنید. این دو پیچ برای اتصال لاستیک و درب کاربرد دارد. پیچ ها را کمی شل کنید تا بتوانید لاستیک را از درب جدا نمایید.

تعویض واشر دور درب یخچال فریزر

عوض کردن لاستیک درب یخچال فریزر

تعویض لاستیک درب یخچال پرسی2: دومین گام در تعویض نوار دور درب یخچال فریزر، بررسی مشکل موجود در لاستیک می باشد. اگر لاستیک دچار چسبندگی و کثیفی شده باشد و پارگی در آن وجود نداشته باشد، بهتر است با آب ولرم و صابون کاملا شسته شود و بعد شستشو با وازلین چرب کنید تا ترک نخورد. اما اگر پارگی در آن وجود داشته تنها راه خرید لاستیک جدید و تعویض آن می باشد.

تعویض لاستیک درب یخچال 3: سومین گام در تعویض لاستیک دور درب یخچال فریزر، قرار دادن لاستیک جدید روی درب می باشد. دقت کنید که حتما لاستیک جدید را چرب کنید و سپس نصب نمایید. لاستیک را در سر جای اصلی خود قرار دهید و پیچ ها را محکم کنید.

تعمیر لاستیک دور درب یخچال فریزر

تعویض واشر درب یخچال فریزر

4: آخرین گام بعد از تعویض لاستیک دور درب یخچال، باز و بسته کردن در و مطمئن شدن از نصب صحیح آن می باشد.

آموزش تعویض لاستیک دور درب یخچال قدیمی

در برخی از یخچال های قدیمی لاستیک بدون پیچ به درب متصل میشود. برای باز کردن واشر درب یخچال در این شرایط کافیست این نوار پلاستیکی را از شیار خارج کنید. بعد از خارج کردن قطعه معیوب، واشر جدید را در آن قرار دهید. در نهایت تست کنید که آیا لاستیک درست در جای خود قرار گرفته است یا خیر؟

تعویض واشر درب یخچال پرسی

اگر واشر روی درب پرس شده است، آن را بسیار آهسته از لبه درب جدا کنید. سپس واشر جدید را ابتدا از گوشه ها روی درب پرس کنید. با چکش پلاستیکی چند ضربه روی نوار بزنید تا پرس شود. سپس سایر بخش ها را روی لبه درب قرار دهید تا کاملا اتصال انجام شود.

تعویض لاستیک درب یخچال فریزر قذیمی و جدید

در صورت نداشتن تخصص در تعویض لاستیک دور درب یخچال فریزر می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه و همچنین اطلاعات درج شده در منوی تماس با ما، با تیم کالا تعمیر تماس بگیرید. این تیم علاوه بر داشتن تخصص در تعمیر انواع یخچال فریزر، در تعمیر ماشین لباسشویی، تعمیر ماشین ظرفشویی و تعمیر جاروبرقی و سایر لوازم خانگی نیز مهارت دارند. به صورت 24 ساعته و با قیمت مناسب در تمام مناطق تهران و حومه می توانید از خدمات کالا تعمیر و تعمیر لوازم خانگی در منزل بهره مند گردید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *