علت داغ شدن زیاد موتور یخچال فریزر و راه حل این مشکل

علت داغ شدن زیاد موتور یخچال فریزر

علت داغ شدن زیاد موتور یخچال فریزر یکی از سوالات رایجی می باشد که اغلب افراد به دنبال بهترین پاسخ برای آن هستند. عدم توجه به موارد و گزینه های موثر در رخ دادن این مشکل به طور مستقیم بر طول عمر دستگاه تاثیر می گذارد و به عبارت دیگر، علت داغ شدن زیاد کمپرسور یخچال فریزر یا همان موتور یخچال هر چیزی که باشد، می تواند در نهایت باعث سوختن و کاهش طول عمر یخچال شود. کالا تعمیر در این مطلب مهم ترین گزینه هایی که می توانند به عنوان علت گرم شدن زیاد یخچال فریزر در نظر گرفته شوند را معرفی و راه حل هایی را برای برطرف شدن آنها ارائه خواهد داد.

علت داغ شدن زیاد کمپرسور یخچال

چرا شناسایی علت داغ شدن زیاد موتور یخچال فریزر مهم است؟

موتور یخچال فریزر یکی از مهم ترین قطعات موجود در آن می باشد که به نوعی قلب دستگاه به شمار می رود. خرابی در این قطعه بدون شک به مرور منجر به سوختگی کامل آن و متوقف شدن عملکرد دستگاه می گردد. در نتیجه باید بتوان علت داغ شدن زیاد کمپرسور یخچال فریزر را شناسایی و اقدامات لازم برای روبرو شدن با این مشکلات را انجام داد. البته لازم به ذکر است که تعمیر یخچال فریزر و موتور و سایر قطعات آن کاملا تخصصی بوده و نیاز به دانش و مهارت کافی در این زمینه را دارد. در نتیجه از انجام و تعمیرات خودسرانه قطعات مختلف آن خووداری کنید.

مهم ترین علت گرم شدن زیاد یخچال فریزر

خاموش نشدن یخچال

خارج شدن هوای گرم از موتور یخچال کاملا طبیعی می باشد و نشانه خرابی و عیب و نقص در قطعات دستگاه نمی باشد، اما زمانیکه دمای هوای خارج شده از موتور یا کمپرسور بیش از حد داغ میشود، باید به دنبال راه چاره بود. در بسیاری از مواقع خاموش نشدن یخچال یا اتومات نشدن آن دلیل اصلی این مساله می باشد. موتور یخچال بعد از کار کردن به مدت طولانی به مرور داغ شده و باید جدی گرفته شود. اتومات نشدن یخچال دلایل زیادی دارد که از مهم ترین آنها می توان به خرابی لاستیک دور درب یخچال، نشت گاز و قرار گرفتن یخچال در محیط گرم می باشد.
تمام مواردی که می توانند علل اتومات نشدن یخچال باشند را بررسی و قطعات مورد نیاز را تعمیر و یا تعویض نمایید. داشتن مهارت کافی در تعمیر ساید بای ساید و یخچال فریزر برای حل مشکل خاموش نشدن آنها کاملا ضروری است

علت گرم شدن زیاد موتور یخچال فریزر

وجود آلودگی روی کندانسور؛ علت داغ شدن زیاد موتور یخچال فریزر

کندانسور که در پشت یخچال و به صورت روکار نصب شده است، در واقع نقش رادیاتور را ایفا می کند. با توجه به وجود ذرات چربی و گرد و غبار در محیط آشپزخانه، به مرور روی این لوله ها لایه هایی از جرم و گرد و غبار بوجود می آید. کندانسور باید بتواند گرمای خود را به محیط بدهد و عملیات خنک شدن موتور یخچال را بدرستی انجام دهد. وجود این غبار و جرم مانع از عملکرد درست کندانسور شده و در نهایت می تواند علت داغ شدن کمپرسور یخچال فریزر باشد.
برطرف شدن این مشکل بسیار ساده است و نیاز به مهارت و تخصص ندارد. کافیست به صورت مرتب و هر چند وقت یکبار این لوله ها به طور کامل تمیز شوند. تمیز کردن مرتب کندانسور تاثیر بسیار زیادی بر بالا رفتن عمر دستگاه خواهد داشت.

خراب بودن فن کندانسور یخچال

اگر به قسمت پشت یخچال دقت کنید، فن کوچکی نصب شده است که باعث خنک شدن کندانسور می گردد. خراب شدن این فن باعث میشود تا کندانسور به درستی عمل نکند و در داغ شدن موتور یخچال فریزر موثر خواهد بود. در صورت بالا رفتن زیاد دمای موتور یخچال می توانید فن را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعمیر یا تعویض نمایید.

علت داغ شدن زیاد یخچال فریزر

خرابی فیلتر؛ علت داغ شدن زیاد یخچال فریزر

فیلتر از جمله قطعات موجود در یخچال می باشد که وظیفه آن تصفیه هوا می باشد و عبور هوای آلوده از آن به مرور باعث ایجاد ذرات جرم و کثیفی می گردد و در نتیجه نمی تواند درست کار کند. خراب شدن فیلتر به شدت بر کمپرسور فشار وارد می کند و باعث میشود تا با داغ شدن موتور یخچال مواجه شویم.
بررسی و تست فیلترهای یخچال از جمله مواردی می باشد که باید به طور مرتب انجام شود تا از بروز مشکلات مشابه جلوگیری شود.

عمر بالای یخچال

در حالت کلی یخچال های قدیمی خیلی بیشتر از نسل های جدید با مشکل داغ شدن موتور یخچال فریزر مواجه میشوند. دلایل زیادی در این زمینه وجود دارد. خرابی قطعات داخلی کمپرسور، از بین رفتن عایق یخچال، آسیب دیدگی لوله ها و کمبود مبرد همگی می توانند در بروز این مشکل در یخچال های قدیمی موثر باشند. سعی کنید از قرار دادن یخچال های قدیمی در محیط های گرم و کنار اجاق گاز خودداری کنید. چون گرم بودن محیط فشار زیادی بر موتور وارد می کند و در داغ شدن آن موثر خواهد بود.

بعد از شناخت علت گرم شدن زیاد یخچال چه کاری انجام دهیم؟

همان طور که قبلا اشاره کردیم، علت داغ شدن زیاد موتور یخچال فریزر باید بررسی و خیلی زود برطرف شود. چون ادامه یافتن این روند در نهایت باعث میشود تا در عرض 10 روز فشار زیادی به موتور وارد شده و بسوزد. در نتیجه فرصت را در این شرایط باید جدی گرفت و با افراد متخصص در زمینه تعمیر یخچال فریزر تماس گرفت. تیم کالا تعمیر در تمام ساعات شبانه روز و 24 ساعته پاسخگوی شما و آماده ارائه خدمات تعمیر لوازم خانگی در تمام مناطق تهران می باشند. از دیگر خدمات ارائه شده توسط کالا تعمیر می توان به تعمیر ماشین ظرفشویی و تعمیر ماشین لباسشویی اشاره نمود. از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه و منوی تماس با ما می توانید مشکلات موجود در لوازم خانگی را برای این تیم ارسال نموده و در صورت نیاز افراد متخصص برای تعمیر وسایل به منزل شما اعزام خواهند شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.