خطای سنسور دیفراست یخچال فریزر (سیستم ضد برفک) چیست؟

خطای سنسور دیفراست یخچال فریزر

خطای سنسور دیفراست یخچال فریزر که ضد برفک بودن دستگاه را تحت تاثیر قرار می دهد از جمله خطاهایی می باشد که به مرور و به دلایل مختلف ممکن است بروز کند. خرابی سنسور دیفراست یخچال با توجه به برند دستگاه با کدهای مختلف نمایش داده میشود و باید به آن توجه ویژه داشت. کالا تعمیر در ادامه نحوه تست سنسور دیفراست یخچال و راه های برطرف کردن این خطا را معرفی خواهد نمود.

تست سنسور دیفراست یخچال فریزرخطای سنسور دیفراست یخچال فریزر را جدی بگیرید

برخلاف گذشته که برفک بخش جدایی ناپذیر یخچال ها بود، در نسل های جدید این دستگاه ها اثری از برفک نباید در آن وجود داشته باشد. سیستم خنک سازی یخچال فریزرهای ضد برفک به گونه ای طراحی شده است که در روز حدود دو مرتبه برفک های موجود ذوب میشوند و این عملیات توسط سیستم دیفراست انجام میشود. خرابی سنسور دیفراست باعث میشود تا وجود برفک در دستگاه به درستی تشخیص داده نشود و به مرور برفک زیادی در صفحه پشت یخچال ایجاد شود.
از آنجا که وجود برفک باعث کاهش کارایی یخچال شده و به شدت بر تازگی و طراوت مواد غذایی تاثیرگذار است، در نتیجه با بروز خطای سنسور دیفراست یخچال باید نسبت به برطرف کردن عیب آن اقدام نمود. تست سنسور دیفراست یخچال و تعمیر و تعویض آن کاملا تخصصی بوده و بهتر است از افراد حرفه ای در تعمیر یخچال فریزر مشاوره بخواهید.

خرابی سنسور دیفراست یخچال فریزرنحوه کار سیستم دیفراست یخچال فریزر

قبل از بررسی راه های تست سنسور دیفراست یخچال و بر طرف کردن خطاهای موجود، نگاهی به روش کار این سیستم در یخچال های ضد برفک خواهیم داشت. سیستم یخچال های ضد برفک به گونه ای طراحی شده است که اواپراتور های تعبیه شده در فریزر هوای گرمی که وارد فریزر میشود را سرد می کند و در فرآیند سرد شدن هوای گرم، مقداری رطوبت به جای می ماند که به شکل برفک تبدیل میشوند.
سنسور دیفراست یخچال میزان رطوبت و برفک موجود در محیط را تشخیص داده و اگر بیش از حد معمول و استاندارد باشد به هیتر فرمان می دهد. المنت هیتر شروع به کار می کند و برفک های موجود را ذوب خواهد کرد. خرابی سنسور دیفراست مانع از تشخیص درست میزان رطوبت موجود در دستگاه شده و در نهایت به مرور حجم زیادی از برفک و یخ در دستگاه مشاهده خواهد شد.

تست سنسور دیفراست یخچال فریزر

برای بررسی سالم یا معیوب بودن سنسور دیفراست باید میزان مقاومت مشخص شود. برای این منظور ابتدا باید سیم برق یخچال را از پریز جدا کنید و با استفاده از اهم متر مقاومت این قطعه سنجیده شود. اگر مقاومت صفر اهم باشد نیاز به تعویض سنسور وجود دارد و اگر سایر مقادیر نمایش داده شود نشان دهنده سالم بودن سنسور بوده و لازم است سایر فکتورها از قبیل دما و مقاومت دستگاه بررسی گردد.
تعمیر و تعویض و رفع خطای سنسور دیفراست کاملا تخصصی بوده و اگر در این زمینه توانایی کافی ندارید، می توانید با تیم کالا تعمیر تماس بگیرید. کالا تعمیر مجموعه ای از افراد حرفه ای و متخصص در زمینه تعمیر انواع لوازم خانگی در منزل می باشد و به عنوان نمایندگی مجاز برندهای پرطرفدار لوازم خانگی از قبیل بکو، ال جی، سامسونگ، بوش و غیره در تهران و حومه فعالیت دارد. علاوه بر تعمیر ساید بای ساید و یخچال فریزر می توانید برای تعمیر کولر گازی، تعمیر ماکروویو، جاروبرقی، تلویزیون و غیره با این تیم تماس بگیرید. راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه و منوی تماس با ما پل ارتباطی شما و کالا تعمیر می باشد.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.