دلایل خاموش شدن ناگهانی مایکروفر

دلایل خاموش شدن ناگهانی مایکروفر اگر به درستی تشخیص داده نشود و نسبت به رفع آن اقدام نگردد، در نهایت منجر به بروز خرابی های بیشتر خواهد شد. علت خاموش شدن مایکروفر با توجه به اینکه خرابی در قطعات مختلف می تواند منجر به بروز این مشکل گردد، گاهی اوقات سخت بوده و نیاز به بررسی های زیادی دارد. به همین خاطر در این بخش از آموزش تعمیر مایکروفر کالا تعمیر در ادامه به تعدادی از مهم ترین علت خاموش شدن ناگهانی مایکروویو اشاره خواهد کرد و راه حل هایی را برای هر یک ارائه می دهد.

نکات مهم در بررسی دلایل خاموش شدن ناگهانی مایکروفر

سیستم داخلی مایکروویو به گونه ای طراحی شده است که بعد از جدا کردن سیم دستگاه از پریز، خازن های موجود در آن دارای ولتاژ زیادی هستند. به همین خاطر لازم است بررسی و شناسایی علت خاموش شدن مایکروویو را به افراد حرفه ای در زمینه تعمیر مایکروفر بسپارید. افراد متخصص در این حوزه ابتدا ولتاژ خازن را تخلیه کرده و سپس با شیوه ای کاملا ایمن تعمیرات را انجام می دهد. توصیه می کنیم آشنا بودن با علت خاموش شدن مایکروفر را دلیل بر داشتن تخصص بر تعمیر آن ندانید، چون خطرات بسیار جدی مانند مرگ را به همراه خواهد داشت.

علت خاموش شدن مایکروویومهم ترین دلایل خاموش شدن ناگهانی مایکروفر

1- خرابی میکروسوئیچ درب مایکروفر

در حین استفاده از مایکروویو قطعا متوجه شده اید که تا هنگامی که درب آن باز باشد، سیستم آن شروع به کار نمی کند. تشخیص باز و بسته بودن درب بر عهده چهار میکروسوئیچ می باشد و خراب بودن هر یک باعث میشود تا روند کار مایکروویو با اختلال مواجه شود. خراب بودن میکروسوئیچ ها و تشخیص نادرست باز و بسته بودن درب می تواند یکی از دلایل خاموش شدن ناگهانی مایکروویو باشد.

برای تست سالم و یا معیوب بودن میکروسوئیچ های درب مایکروفر بهتر است با نمایندگی های مجاز تعمیر مایکروفر سامسونگ، ال جی و غیره تماس بگیرید. البته دقت داشته باشید که نمایندگی ها را با توجه به برند ماکروویو انتخاب کنید تا بتوانند خدمات را به درستی ارائه دهند.

2- خراب شدن ترانس

از دیگر مواردی که می تواند علت خاموش شدن ماکروفر شناخته شود، خراب شدن ترانس می باشد. با گذشت زمان و استفاده مداوم از مایکروویو به مرور ممکن است ترانس خراب و یا نیم سوز شود. در این شرایط بعد از روشن شدن دستگاه و تنها با گذشت چند ثانیه ماکروفر خاموش میشود. ترانس یکی از حساس ترین قطعات موجود در مایکروفر می باشد و وجود ولتاژ بالا می تواند تعمیر و تعویض آن را بسیار سخت کند. توصیه می کنیم به هیچ عنوان این کار را به افرادی که تجربه و مهارت ندارند واگذار نکنید و خطر برق گرفتگی را جدی بگیرید.

علت خاموش شدن ناگهانی مایکروفر

3- محافظ حرارتی را بررسی کنید

از دیگر دلایل خاموش شدن ناگهانی مایکروفر می تواند خراب شدن محافظ حرارتی باشد. همان طور که از نام این قطعه مشخص است، در برابر بالا رفتن بیش از اندازه حرارت در مایکروویو کاربرد دارد. در صورت خراب شدن محافظ حرارتی میزان گرمای دستگاه به اشتباه تشخیص داده میشود و در نهایت به خاموش شدن ناگهانی مایکروفر می گردد.

4- صفحه کلید درست عمل نمی کند

در برخی از مواقع باید علت خاموش شدن مایکروفر را در خراب بودن صفحه کلید و یا صفحه لمسی آن جستجو کرد. با توجه به نوع دستگاه باید صفحه کلید و صفحه لمسی را تست و نحوه عملکرد هر کلید را بررسی نمایید. در نهایت اگر مشکلی در این زمینه وجود داشت، نسبت به تعمیر و یا تعویض کلیدها و سایر قطعات صفحه کلید اقدام کنید. بهتر است در این شرایط به نمایندگی های مجاز تعمیر مایکروویو مراجعه کنید و قطعات اصل و با کیفیت را برای جایگزینی با قطعات معیوب دریافت نمایید.

علت خاموش شدن ماکروفر5- خاموش شدن ناگهانی مایکروفر به دلیل خرابی ترموستات

دقت داشته باشید که در برخی از مواقع علت خاموش شدن ماکروفر، خراب بودن ترموستات می باشد. مساله بسیار مهمی که در این قسمت وجود دارد، خطر برق گرفتگی در حین تست و تعمیر ترموستات می باشد که باید به آن نگاه ویژه داشت. در نتیجه اگر احتمال می دهید که ترموستات دستگاه خراب شده است، بهتر است از افراد حرفه ای درخواست تعمیر کنید.

6- اشکال در برد الکتریکی مایکروفر

بردهای از مهم ترین و گران ترین قطعات در داخل اکثر لوازم خانگی نسل جدید می باشد و خراب شدن آنها مشکلات زیادی را بوجود می آورند. با توجه به حساسیت بالا و هزینه زیاد بردها، بهتر است ابتدا سایر قطعاتی که ممکن است به عنوان علت خاموش شدن ماکروفر شناخته شوند را بررسی و در نهایت برد را تست کنید.

7- مسدود شدن هواکش داخلی

با گذشت زمان گرد و غبار و ذرات روغن و چربی روی هواکش داخلی ماکروفر تجمع می کند و باعث مسدود شدن منافذ آن می شود. به همین دلیل هوا بدرستی از فن عبور نکرده و به دلیل بالا رفتن دمای داخل دستگاه در نهایت ماکروفر ناگهان خاموش می شود.

8- خرابی فن مایکروفر

یکی دیگر از دلایل خاموش شدن ناگهانی مایکروفر خرابی و اشکال در فن است. در مایکروفر فن برای خروج هوای گرم استفاده می شود و نقش مهمی در تعادل دما دارد. در صورت خراب بودن فن باید آن را تعمیر یا تعوبض کنید.

9- خرابی مگنترون

مگنترون نقش بسیار مهمی در تبدیل انرژی الکتریکی به معناطیسی و تولید گرما دارد و اگر این قطعه خراب شود، دستگاه نمی تواند بدرستی عمل کند و خاموش خواهد شد. در صورت خراب شدن این قطعه تنها راه حل تعویض آن است.

10- خرابی پنل و دکمه ها

اگر پنل و دکمه های روی مایکروفر با اشکال مواجه شوند در نهایت باعث خاموشی ناگهانی دستگاه خواهند شد. بررسی کنید که دکمه های روی پنل گیر نکرده باشند و اتصالات آنها با برد قطع نشده باشد.

تعمیر علت خاموش شدن ناگهانی مایکروفر

دلایل خاموش شدن ناگهانی مایکروفر در این مطلب بررسی و راهکارهایی برای رفع این مشکلات ارائه گردید. از آنجا که در تعمیر مایکروفر احتمال برق گرفتگی بسیار زیاد می باشد، در نتیجه لازم است از افراد حرفه ای و نمایندگی های مجاز تعمیر لوازم خانگی مانند کالا تعمیر درخواست تعمیر کنید. کالا تعمیر در حال حاضر با داشتن بیش از 400 شعبه تعمیر لوازم خانگی در تهران و حومه در کمترین زمینه خدماتی از قبیل تعمیر یخچال فریزر، تعمیر ساید بای ساید، کولر گازی و تلویزیون و غیره را ارائه می دهد. به کار گرفتن افراد متخصص و حرفه ای و قابل اعتماد و اعزام آنها در کمترین زمان به محل برای تعمیر و ارائه فاکتور و تضمین خدمات از جمله ویژگی های منحصر به فرد این تیم می باشد.

10 Comments

 • سلام
  ماکروفر سامسونگ سامی دارم گذاشتمش در حالت کانوکشن گرم کرد ۱۵دقیقه بعد که مواد کیک رو گذاشتم که برای مدت ۳۰دقیقه کار کنه در دمای ۱۶۰بعد ۵دقیقه خاموش شد و مانیتور دیجیتالش به حالت چشمک زن در اومد و خاموش شد .گذاشتم سرد که شد ازدوباره زدم برق روشن شد

 • آیا ممکن هستش که ماکروویو در اثر گرمای بیش از حد بصورت اتومات خاموش بشه؟؟؟ برای من پیش اومده که بعد از ۱۵ دقیقه کارکردن کلا خاموش شده بطوریکه انگار اصلا برق قطع شده، و پس از ۱۵ دقیقه ک زدم ب برق باز روشن شده

 • سلام. من مامروفر سامسونگ مدل 2011 دارم تو حالت کانوکشن قبلا کار میکرد الان وقتی میزنم شروع ب کار کنه فرقی نداره چه دمایی بزارم 180 یا 250 بعد 1 دقیقه کلا خاموش میشه و انگار از برق کشیدی بعد اینکه یه مدتی گذشت دوباره کار میکنه. قسمتای دیگش سالم هستن فقط کانوکشن اینجوری میشه. لطفا دلیلشو بهم بگید تا حداقل بدونم تعمیرکار چیکار انجام میده

 • سلام
  من پاناسونيك دارم جرقه ميزنه و خاموش ميشه ، بعدش ديگه روشن نميشه بعضي وقتا هم روشن ميشه و باز بعد چند دقيقه جرقه ميزنه و خاموش ميشه ،گاهي تا ده دقيقه جرقه نميزنه
  اصلا از فلزات هم استفاده نكردم و فقط از ظرف گردان خودش استفاده كردم ، روز اول كه زدم به برق و روشنش كردم همينطور بود

  • سلام
   جرقه میتونه از معیوب بودن لامپ اشعه یا خرابی صفه میکا باشه.
   داخل ماکروفر سمت چپ صفه میکا قرار داره. چک کنید اگر سالم باشه باید به رنگ نقره ای باشه در صورتیکه قسمتی از صفه میکا سیاه شده باشه با تعویضش مشکل رفع میشه. در صورتی که صفه میکا سالم باشه لامپ اشعه معیوبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *