نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی

نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی


کار کردن با هر یک از لوازم خانگی دارای اصول و شیوه ای است که با رعایت کردن این اصول می توانید بهترین و بیشترین استفاده را از لوازم خانگی مورد نظر داشته باشید. اما اینبار مرکز تخصصی تعمیر لوازم خانگی کالا تعمیر به نحوه صحیح چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی پرداخته است تا با مطالعه این مقاله همانند سایر مقالات آموزشی ارائه شده توسط این سایت به بهترین روش های کار با انواع لوازم خانگی دست پیدا کنید.

نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی

اگر تمام ظروف را در داخل ماشین ظرفشویی به درستی قرار داده و بچینید، علاوه بر اینکه هنگام خارج کردن ظروف به مشکل بر نخواهید خورد، در زمان و انرژی نیز صرفه جویی خواهد شد. چیدن ظروف در ماشین های ظرفشویی از اصولی برخوردار هست که تنها کافیست این اصول را یاد بگیرید و بدانید این اصول در ماشین های ظرفشویی در برندهای مختلفی چون سامسونگ، ال جی، بوش، زیرووات، و … هیچ تفاوتی ندارند.

حال نوبت به این می رسد که طریقه صحیح چیدن ظروف در داخل ظرفشویی را به همراه عکس برایتان به اشتراک بگذاریم:

نحوه چیدن دیس و بشقاب ها در داخل ماشین ظرفشویی

لوله ها، جت ها و دستگاه های چرخشی موجد در ظرفشویی آب را از مرکز به داخل دستگاه می پاشند؛ از طرف دیگری هم اسلات هایی در داخل دستگاه تعبیه شده که باید بشقاب ها و دیس ها را در داخل آنها قرار دهید. پس با توجه به توضیحات داده شده بهتر است بشقاب و دیس را به طرف مرکز کشیده و مرتب در داخل سبد ظرفشویی و اسلات ها قرار دهید تا فضای بین آنها نیز خالی نباشد.

نکته: تمام ظروف را به گونه ای قرار دهید تا چرخنده های آب به صورت آزادانه حرکت کنند و آب به تمام نقاط ماشین ظرفشویی برسد.

نحوه قرارگیری صحیح ظروف در ماشین ظرفشویی
نحوه قرارگیری صحیح بشقاب و دیس در ماشین ظرفشویی

نحوه چیدن فنجان و لیوان در داخل ماشین ظرفشویی

نوبت به ظروفی چون فنجان ها و لیوان ها می رسد؛ این دسته از ظروف را در داخل ظرفشویی باید به گونه ای قرار دهید که علاوه بر اینکه فضای زیادی را اشغال نکنند، محلول شستشو نیز به گونه ای به آن برسد که داخل لیوان را به نیز تمیز کند. پس بهتر است به صورت منظم و در یک زاویه شیبدار لیوان و فنجان های خود را قرار دهید.

نحوه قرارگیری صحیح فنجان و لیوان در ماشین ظرفشویی
نحوه قرارگیری صحیح فنجان و لیوان در ماشین ظرفشویی

نحوه چیدن ظروف پلاستیکی داخل ماشین ظرفشویی

می دانید که ظروف پلاستیکی در برابر گرما مقاومتی نداشته و دچار آب شدن یا پیچ خوردگی می شوند؛ از این رو اول از همه پیشنهاد می کنیم این دسته از ظروف پلاستیکی را داخل ماشین ظرفشویی برای شستشو قرار ندهید. اما اگر به هر دلیلی مجبور به کار شدید باید بدانید محل قرارگیری ظروف پلاستیکی در طبقه بالا ظرفشویی می باشد؛ دلیل آن هم این است که آبگرمکن یا هیتر در ظرفشویی ها بیشتر در پایین دستگاه قرار دارد و همانطور که گفتیم به پلاستیک نباید گرما برسد.

نحوه قرارگیری صحیح ظروف پلاستیکی در ماشین ظرفشویی
نحوه قرارگیری صحیح ظروف پلاستیکی در ماشین ظرفشویی

طرز صحیح قرار دادن تابه و قابلمه در ماشین ظرفشویی

برای اینکه جرم و چربی از تابه و قابلمه ها به راحتی جدا شود، باید آنها را به صورت برعکس و برای اینکه مواد شوینده به خوبی برسد در داخل دستگاه قرار دهید.

نحوه قرارگیری صحیح تابه و قابلمه در ماشین ظرفشویی
نحوه قرارگیری صحیح تابه و قابلمه در ماشین ظرفشویی

طرز صحیح قرار دادن کارد، چنگال و قاشق ها در ماشین ظرفشویی

این دسته از ظروف را بهتر است از هم جدا کنید و نکته ای باید در همین ابتدا بگوییم این است که چون چاقوهای تیز توسط شستشو در ماشین ظرفشویی کند می شوند، پیشنهاد می کنیم که آنها را به صورت دستی بشورید. کارد، چنگال و قاشق ها را در داخل سبد مخصوص خود قرار دهید و برای اینکه آب به آنها برسد و به خوبی شسته شوند آنها را از هم جدا کنید.

نکته: کارد و چنگال ها باید به گونه در داخل سبد قرار بگیرند تا مزاحم اسپری کردن آب توسط لوله ها، نازل ها و دستگاه های چرخشی نباشند.

نحوه قرارگیری صحیح کارد، قاشق و چنگال در ماشین ظرفشویی
نحوه قرارگیری صحیح کارد، قاشق و چنگال در ماشین ظرفشویی

نحوه چیدن تخته های برشی و سینی های بزرگ در داخل ماشین ظرفشویی

اول از هرچیزی پیشنهاد میکنیم تا تخته های برشی و سینی ها را در داخل ماشنی ظرفشویی قرار ندهید؛ اما اگر خواستید این کار را انجام دهید بهتر است زمانیکه دستگاه را با برنامه کم انتخاب کرده اید این دسته از ظروف را قرار دهید. این را هم باید اضافه کنیم که سینی و تخته های برشی برای قرار گرفتن در اسلات ها و صفحات آن مناسب نیستند. پس بهتر است آنها را خارج از بخش پایین ماشین ظرفشویی قرار دهید.

نحوه قرارگیری صحیح سینی و تخته برشی در ماشین ظرفشویی
نحوه قرارگیری صحیح سینی و تخته برشی در ماشین ظرفشویی

قرار دادن مواد شوینده در ماشین ظرفشویی

بعد از بررسی و نحوه صحیح چیدمان انواع ماشین ظرفشویی، حال نوبت به طرز قرار دادن مواد شوینده در این دستگاه می باشد؛ اگر از قرص بعنوان شوینده استفاده می کنید، آن را داخل ماشین ظرفشویی نیز می توانید قرار دهید و احتیاجی به قرار گیری در محفظه مخصوص آن نمی باشد. اما در کل ماشین های ظرفشویی در قسمت پایین یا درب خود جایگاهی را دارند که می توانید با مواد شوینده، پودر ظرفشویی، ژل ظرفشويی يا قرص ظرفشويی آن را پر کنيد. یکی از پیشرفت های خوب و چشمگیر ظرفشویی ها این است که از دو محفظه برای قرارگیری مواد شوینده ساخته شده؛ کارایی این دو قسمت به این صورت است که اگر کثیفی ظرف ها کم بود فقط یک محفظه، و اگر ظرف ها بسیار زیاد کثیف بوده و دارای جرم و چربی هستند، هر دو محفظه را از مواد شوینده مناسب پر کنید.

استفاده از مواد شوینده استاندارد برای ماشین ظرفشویی الزامی است
استفاده از مواد شوینده استاندارد برای ماشین ظرفشویی الزامی است

نکاتی که در هنگام کار با ماشین ظرفشویی و شستشوی ظروف در آن باید رعایت کنید:

  • با توجه به ظرفیت ماشین ظرفشویی در آن ظروف قرار دهید؛ بیش از ظرفیت دستگاه قرار دادن علاوه بر اسنکه ظروف را به خوبی شستشو نمی دهد، از گردش آب و رسیدن آب به تمام نقاط جلوگیری خواهد کرد. همچنین خساراتی را در بر خواهد داشت که شما مجبور خواهید شد به تعمیرات ماشین ظرفشویی مراجعه کنید.
  • در صورت لزوم ماشین ظرفشویی را در حالت دستی و یا روی برنامه تکرار قرار دهید.
  • از کلید اساسی چیدمان صحیح در ماشین ظرفشویی، جداسازی ظروف می باشد.
  • برای اینکه شستشو به خوبی انجام شود، مطمئن شوید تا دسته ها و دستگاه های چرخشی به راحتی حرکت کرده و و برای لوله های و اسپری ها مانعی به وجود نیامده است.
  • با توجه به میزان کثیفی ظروف، برنامه مناسب شستشو را انتخاب کنید.
  • از مواد شوینده استاندارد و مواد شوینده ای که توسط دستگاه سازنده توصیه شده استفاده کنید.

در این مقاله سعی شد تا تمام نکات لازم در خصوص نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی به اشتراک گذاشته شود. و در انتها باید بگوییم در صورت هر گونه مشکل برای انواع لوازم خانگی خود و همینطور برای پاسخگویی به سوالات می توانید به مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی تهران (کالا تعمیر) مراجعه کرده یا با شماره 54837 تماس حاصل کنید تا مشاوران و تکنسین ها متخصص ما بهترین راه حل ها برای برطرف کردن مشکلات را در اختیارتان قرار دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *